Uprawa maku lekarskiego - Poradnik

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

• 556 / 91 / 2

Rośnie sobie wszytko, wygląda mniej więcej jak na ostatnich zdjęciach,
  • 177 / 19 / 0

Od 3 maja nic nie poszło w górę?

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

Sklepy z marihuaną jednak nie takie niezbędne?

W sobotę przed sklepami z marihuaną oraz z narzędziami i sprzętem budowlanym w Ottawie ustawiały się długie kolejki. Klienci pospieszyli, by zdążyć jeszcze zrobić zapasy przed zapowiedzianym tymczasowym zamknięciem.
  • 556 / 91 / 2

Poszło trochę w górę.
  • 556 / 91 / 2

Poczułem się powyższymi postami wywołany do odpowiedzi, tak wiec ruszyłem tyłek, wziąłem aparat, ślimakol i nawóz amonowy, siadłem na motocykl i pojechałem na spoty. Jak pisałem- roślinki większe, rekordzista ma ok. 40 cm, u kilku widziałem już zaczątki pąków z makówkami. Widać ogromną różnicę miedzy roślinami wysianymi jesienią i w marcu tego roku-te ostatnie są dalej malutkie i mizerne. Roślinki w doniczce (pojemniku do betonu) także urosły.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 25 / / 0

@IvoPartisan Nieźle idą jak na mak :P.
Możesz popsikać też tytanitem, żeby przyśpieszyć wzrost i coś mi się obiło o uszy, że maki lubią też bor. Moim zdaniem sam azot to nie wszystko i domieszałbym jakiejś polifosko/yaramili w stosunku dajmy na to 1/5, zwłaszcza na kwitnienie. Możesz też dla ułatwienia posypać z 2-3cm keramzytu aby mniej podlewać, jak już się wyklarują krzaczki w tej betonówce. Efektownych zbiorów życzę ;)
  • 556 / 91 / 2

Ten nawóz , który stosuje zawiera też mikroelementy- także bor. Myślę że za ok. miesiąc będzie już kwitł- zobaczymy.
  • 25 / / 0

Ale obczaj też tytanit, dobrze Ci radzę, generalnie każdy zachwala ten środek, w tym ja. Jest uniwersalny, do wszelakich roślin i nadaje się też na kwitnienie. Tak piszę, bo chcę tu widzieć makówy giganty, a nie jakieś pizdryki :P

lol

• 2782 / 285 / 0

Partisan a kiedy je wysiałes?
tutaj te osiedlowe wschodniaki to tylko czesc i zdj sprzed jakiegos tyg, teraz wiekszosc ma ładne kwiaty
zdziwilo mnie ze na poczatku maja moga byc juz kwiaty. u ciebie dopiero salata
https://i.imgur.com/9G8q07j.jpg
https://i.imgur.com/lqJdRWX.jpg
  • 25 / / 0

@lol Pewnie dlatego, że morfinowce rosną większe, tak więc siłą rzeczy później zakwitają. Poza tym te maki z zwrotnikowych trochę później później kiełkują, niż te z naszego klimatu
  • 556 / 91 / 2

To inne rośliny, w innych terminach też kwitnął. Spoty zostały spulchnione jesienią , wtedy wysiałem "turka", dosiewałem jeszcze w lutym i pod koniec marca (wszystko jest w tym wątku-wcześniej)
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 1111 uczestników Wejdź na czata