Uprawa maku lekarskiego - Poradnik

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Posty: 196 Strona 20 z 20
Rejestracja: 2018
  • 461 / 71 / 0

Ja wysiewałem na chusteczkach, ale to był wysiew próbny, żeby sprawdzić czy nasiona z danej paczki w ogóle kiełkują i czy warto je wysiewać do gleby (polecam tak robić przed siewem, by zobaczyć czy nasiona w ogóle kiełkują). Wykiełkowały wszystkie, które wysypałem, podstawowym warunkiem jest, by chusteczka była stale wilgotna. Strony z tymi nasionami tu nie umieszczaj- ja tak kiedyś zrobiłem i dostałem warna (poważnie). To chodzi o to, że produkty do sprzedaży trzeba umieszczać w dziale "Sprzedawcy" czy jakoś tak.
Rejestracja: 2009
  • 1099 / 18 / 0

Tak tak, wiem, że wilgotna ciągle, ale dzięki :)
Okazało się, że to była kwestia czasu, już mam ze 3 półcentymetrowe i z 8 malutkich kiełków jak przecinki. Teraz dylemat co z nimi, bo jadę do innego miasta do soboty. Mogę solidnie podlać chusteczkę (są w pojemniku ze szparą, więc nie powinno wyparować, o ile nie spleśnieją, bo już chusteczka mokra będzie tydzień niedługo), albo wziąć je ze sobą. Co myślisz?

Politycy i prezydenci przeciwni marihuanie, którzy nie mogli oprzeć się jej urokowi

Niesprawiedliwa delegalizacja konopi indyjskich to temat, który jednoczy użytkowników marihuany na całym świecie. Być może, najbardziej irytujące zachowanie przejawiają przywódcy polityczni, którzy utrzymują swój sprzeciw wobec marihuany, mimo że sami z niej korzystają.

W Kolorado na produktach z konopi będą ostrzeżenia dla kobiet w ciąży…

Wciąż nie dowiedziono, że marihuana jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, ponieważ nie znane są jej efekty dla niemowląt, które są jeszcze w brzuchu matki.
Rejestracja: 2018
  • 461 / 71 / 0

Na te wysiane nie ma już raczej szans, maku się nie przesadza, ma on wrażliwy system korzeniowy. Może zrób jakiś system nawadniania- np. gruby sznurek zanurzony w wodzie a drugi jego koniec w tych chusteczkach, wtedy woda na zasadzie osmozy przechodzi. Albo nalej do naczynia sporo wody, daj na dno dużo ręcznika papierowego czy papieru toaletowego by góra znacznie wystawała ponad poziom wody i połóż na to te chusteczki z kiełkami.
Rejestracja: 2016
  • 176 / 19 / 0

Dopóki korzenie nie są rozwinięte i nie "wrosną" w glebę,nic się nie stanie. Trochę za wcześnie na wysiewanie w terenie ale jeśli szkoda wykiełkowanych nasionek,to można z nich zrobić rozsady- najlepsze są doniczki torfowe.
Rejestracja: 2009
  • 1099 / 18 / 0

Przetrwały. Mam ziemię już wymieszaną z perlitem, naprawdę potrzebuje aż 1/2 perlitu?
W końcu chodzi o przewiewność gleby, jeśli ją dobrze rozdrobnię i wymieszam z powiedzmy 1/5, może 1/10 perlitu, to będzie git też?
Rejestracja: 2018
  • 461 / 71 / 0

Możesz dodać jeszcze piachu.
Posty: 196 Strona 20 z 20
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 635 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość