Uprawa maku lekarskiego - Poradnik

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

• 605 / 107 / 2

Ja wysiewałem na chusteczkach, ale to był wysiew próbny, żeby sprawdzić czy nasiona z danej paczki w ogóle kiełkują i czy warto je wysiewać do gleby (polecam tak robić przed siewem, by zobaczyć czy nasiona w ogóle kiełkują). Wykiełkowały wszystkie, które wysypałem, podstawowym warunkiem jest, by chusteczka była stale wilgotna. Strony z tymi nasionami tu nie umieszczaj- ja tak kiedyś zrobiłem i dostałem warna (poważnie). To chodzi o to, że produkty do sprzedaży trzeba umieszczać w dziale "Sprzedawcy" czy jakoś tak.
  • 1200 / 30 / 0

Tak tak, wiem, że wilgotna ciągle, ale dzięki :)
Okazało się, że to była kwestia czasu, już mam ze 3 półcentymetrowe i z 8 malutkich kiełków jak przecinki. Teraz dylemat co z nimi, bo jadę do innego miasta do soboty. Mogę solidnie podlać chusteczkę (są w pojemniku ze szparą, więc nie powinno wyparować, o ile nie spleśnieją, bo już chusteczka mokra będzie tydzień niedługo), albo wziąć je ze sobą. Co myślisz?

Przemodelowanie grzybów psychedelicznych tak aby nigdy nie powodowały "złej podróży"

Klucz do "tylko dobrych tripów" może leżeć w aeruginascynie, CDB magicznych grzybków.

Nie wiedział, że w Polsce marihuana jest nielegalna

Dzielnicowy z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim, pełniąc służbę ze strażnikiem miejskim, zatrzymał obywatela Białorusi. 26-latek oświadczył dzielnicowemu, że nie wiedział, że w Polsce jest to środek zabroniony.
  • 605 / 107 / 2

Na te wysiane nie ma już raczej szans, maku się nie przesadza, ma on wrażliwy system korzeniowy. Może zrób jakiś system nawadniania- np. gruby sznurek zanurzony w wodzie a drugi jego koniec w tych chusteczkach, wtedy woda na zasadzie osmozy przechodzi. Albo nalej do naczynia sporo wody, daj na dno dużo ręcznika papierowego czy papieru toaletowego by góra znacznie wystawała ponad poziom wody i połóż na to te chusteczki z kiełkami.
  • 187 / 20 / 0

Dopóki korzenie nie są rozwinięte i nie "wrosną" w glebę,nic się nie stanie. Trochę za wcześnie na wysiewanie w terenie ale jeśli szkoda wykiełkowanych nasionek,to można z nich zrobić rozsady- najlepsze są doniczki torfowe.
  • 1200 / 30 / 0

Przetrwały. Mam ziemię już wymieszaną z perlitem, naprawdę potrzebuje aż 1/2 perlitu?
W końcu chodzi o przewiewność gleby, jeśli ją dobrze rozdrobnię i wymieszam z powiedzmy 1/5, może 1/10 perlitu, to będzie git też?
  • 605 / 107 / 2

Możesz dodać jeszcze piachu.
  • 605 / 107 / 2

Za ok. tydzień można już siać mak na spotach, teraz jest dobry czas by wysiać nasiona próbnie np. do doniczek z kwiatkami (codziennie podlewać) i sprawdzić czy kiełkują. W obecnej, wyjątkowej sytuacji można być pewnym że psiarnia nie będzie się aktywnie zajmowała tropieniem nielegalnych upraw (jeśli w ogóle będzie tym zainteresowana)- będzie miała ważniejsze rzeczy do zrobienia. Można być też pewnym że mniejszy będzie ruch w rejonie spotów, to pozwala ich więcej zasiać , także w miejscach uznawanych dotąd za niezbyt bezpieczne.

lol

• 2863 / 319 / 0

Jak trafią na plantację to z przyjemnością doniosą. Bo raczej tak to się odbywa. Z marihuaniną to deko inaczej, bo jest to duzo bardziej popularny problem. mak to jednostkowe przypadki, albo dostaną cynk od sąsiada albo przez przypadek ktos sie kapnie. Zlapanie takiego sadownika jak ty odpowiada 5 marihuanistom0.1g. Odznaka i 50 zeta premii. Klata wypięta, dzieci uchronione, naczelnik zadowolony.
  • 12 / / 0

Dlatego też nie chcę szarżować. Jednak formalnie patrząc to uprawa maku, grubsza sprawa. Ktoś wie, jak wygląda praktycznie sprawa z uprawą na działce?
Oficjalnie nie wolno, ale w praktyce fhuy babć ma peoniowe, które są wysokomorfinowe. Czy jest szansa, żeby ktoś się dojebał (jeśli nikt mnie nie przyłapie na nacianiu)?
  • 533 / 281 / 2

Szansa, jak to ładnie ująłeś, jest zawsze. Pytanie komu by się chciało za coś takiego cię podjebywać i kto wiedziałby w ogóle, że można. Najlepiej to w ogóle mieć babcię, żeby przejęła blame, jeśli się ktoś przywali.
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 1474 uczestników Wejdź na czata