Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.
ODPOWIEDZ
Posty: 1537 • Strona 1 z 154
  • 3217 / 409 / 0
Ostatnio w temacie o hodowli pojawia się sporo pytań na które odpowiedź gdzieś już migała, bądź takich które dla nawet średnio zaawansowanych grzybiarzy zdają się trywialnymi. Wytworzenie grzybków z growkitów to też proces prostszy niż zaczynanie od zarodników i jest to zupełnie inna specyfika hodowli. Ze względu na to, a także post usera @alchemist który umieszczam w spojlerze
Spoiler:
uznałem, że dobrym pomysłem będzie założenie tego wątku. Gdzieniegdzie funkcjonują wątki służące właśnie takim podstawowym kwestiom. IMO tutaj też się przyda
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2019 przez Fatmorgan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmieniono nazwę tematu
Uwaga! Użytkownik Fatmorgan nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3 / / 0
Witam mam grzybnie o odmianie Panama i był to growbox już gotowy w instrukcji kazano jedynie otworzyć go, wsadzić do torebki i gotowe. Grzybki w zeszły po 6 dniach ale po bokach i od spodu growboxa. Oczywiście w instrukcji przewidzieli to i kazali w takiej sytuacji obłożyć folia aluminiowa kartonik w którym był growbox i tak to tam włożyć. Ale grzyby od spodu są już naprawdę sporę więc moje pytanie to. Powinienem czekać aż skręcą ku górze czy jak będą naprawdę spore to ostrożnie odwrócić i by wypadło wszystko i wtedy je zebrać?
20180510_135305.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 9 / / 0
@bonowln ścianki i dno pojemnika powinieneś zasłonić przed światłem np zakleić taśmą lub owinąć fofią aluminiową.
  • 3 / / 0
Pytałem paru ludzi i mówili że już chyba za późno bo grzybki się udusza zanim wyjdą. Wziąłem zamknięcie od tego pojemnika i położyłem grzybnie odwrócona na nim. Z góry było już parę większych grzybków więc je wyciągnąłem już (34g), teraz się suszą, a z tymi poczekam że dwa dni po czym jak zobaczę że nie rosną to również ususze to co jest i zaleje.
  • 3217 / 409 / 0
Miejsca w których nie chcesz pinowania odgradzasz od światła wcześniej - to tak na przyszłość ;)
daj znać jak poszło
Uwaga! Użytkownik Fatmorgan nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3 / 3 / 0
Hej mam pytanie. Ile czasu i w jakich warunkach growkit może czekać na pierwsze zalanie? Mogę normalnie włożyć go do szafy bądź lodówki na kilka tygodni i dopiero zacząć hodować?
  • 3217 / 409 / 0
Myśle, że kilka tygodni w lodówce będzie okay, ale w temperaturze pokojowej już niekoniecznie. Grzybnia będzie marnowała w tym czasie substancje odżywcze dużo szybciej niż przy niskich temperaturach
Uwaga! Użytkownik Fatmorgan nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 9 / 1 / 0
Jestem po zbiorach z 2 rzutu. na grzybach pojawila sie zielona narosl od dolu.
Plesn? grzyby do wyrzucenia, czy wszystko?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 240 / 40 / 0
Wszystko jest git, niczego nie wyrzucaj. To nie jest narośl, tylko utleniona psylocybina na uszkodzonej tkance owocnika, czyli "siniak". Zupełnie normalna sprawa, to się robi jak się dotknie grzybni albo naciśnie się mocniej i rozerwie tkankę owocnika - np przy zbiorach, pewnie chwyciłeś mocno za podstawę podczas rwania.

Nie cytujemy postów znajdujących się bezpośrednio nad naszym postem. - {owerfull}
Uwaga! Użytkownik Makrela nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 9 / 1 / 0
Zamówiłam jakiś czas temu growkita, wszystko pięknie, po piątym, bardzo ubogim zbiorze zostawiłam grzybnię samą sobie. Dzisiaj patrzę, a tu kilkanaście maluchów po bokach się pojawiło... Tak się zastanawiam, mogę rozdzielić tę grzybnię na pół i dorobić pożywkę, żeby miały więcej miejsca? Oczywiście w sterylnych warunkach.
ODPOWIEDZ
Posty: 1537 • Strona 1 z 154
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.