Hodowla grzybów - wątek dla początkujących i podstawowe kwestie dotyczące hodowli z growkitów

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

• 11 / 1 / 0

23 lutego 2021cumnielmdma pisze:
Siemka, za ile mniej więcej mogą otwierać się kapelusze? Obstawiam, że z tydzień-2 tygodnie. Pytam, bo ja już bym je teraz najchętniej schrupał :pacman: :mniam: Wstawiam zdjęcie do oceny. %-D
Raczej mniej niż tydzień, powiedziałabym że 3-4 dni, a te największe to już. Te największe to pewnie dziś/jutro mogą być do zbioru.
  • 132 / 55 / 0

@cumnielmdma Panie, jaki tydzień, dwa?! Otwieranie kapeluszy to jest błysk! Parę godzin - dzień, no może max dwa, jeśli bardzo zimno. Może już Ci się otworzyły? :grzybki: Za dwa tygodnie to byś miał wysypane zarodniki i zgniłe grzyby %-D
22 lutego 2021blumeri pisze:
Czyli co teraz począć ? Zostawić je w spokoju ? Czy wody na dnie już szlag nie trafił przez ten tydzień ?
Przede wszystkim zachowaj spokój ;) Wszystko zrobiłeś dobrze. Może woda rzeczywiście nie jest konieczna, ale też nie zaszkodzi. Co najwyżej nie pryskaj, jeśli widzisz, że na ściankach są ciągle krople wody. Przy takiej temperaturze i macie grzewczej na pewno jest mocne parowanie. Na pewno też żadne życie nie zdążyło się w tej wodzie rozwinąć przez ten tydzień. Wodę możesz wylać przy pierwszych zbiorach i później już nie dawać do następnego rzutu. Powodzenia :grzybki:

Gdy narkotyki wchodzą za mocno – o historii mrocznych rządowych eksperymentów

Wroga można obezwładnić, ale lepiej by było, gdyby dało się nad nim zapanować. A gdyby tak niszczyć umysły, a potem programować je na nowo? To nie Archiwum X, to prawdziwy Projekt MKUltra, prowadzony latami przez rząd USA.

Śląskie. Chciał połknąć woreczek z amfetaminą. Kary nie uniknie, ale mogło skończyć się tragicznie

42-letni mieszkaniec Będzina, chcąc uniknąć zatrzymania przez policję, usiłował połknąć aż 80 porcji amfetaminy. Grozi mu do 3 lat więzienia, ale być może uratowano mu życie.
  • 1961 / 508 / 5

@JUNKIEMATI
Zero, cubensisy to cubensisy, hoduje je się tak samo i wszystkie strainy też kopią tak samo.
  • 736 / 315 / 0

• 2 / / 0

Niech będzie zgrzybiony,
Szybkie dwa pytanka Drodzy Psychonauci od świeżaka który się dopiero rozdziewicza:
1. Przy braku suszary do grzybów i przy wyłączonych kaloryferach (skończyli u mnie grzać) jak najlepiej suszyć? Czy gazeta na najwyższej szafce pod sufitem wystarczy czy jakieś zabawy z piekarnikiem powinienem rozważyć?
2. Kiedy kosmici wyrośli w kępce i są na bardzo różnych etapach rozwoju, gdzie niektórym już pęka zasnówka a niektóre jeszcze nie są w połowie drogi, co powinno się zrobić? Poczekać aż reszta "kępki" dojrzeje i olać to, że te kilka największych sztuk zrzuci zarodniki? Czy wyrwać je wszystkie na raz? Czy może mogę wyjąć "kępkę", odłączyć duże od małych i próbować wetknąć małe z powrotem do ciacha?
Pozdrawiam :)
  • 2251 / 401 / 9

AD 1. Wystarczy. Tylko obracaj je sobie często bo się poprzyklejają do papieru. Za dnia można wystawić je na promienie słoneczne. Zadbaj o dobrą wentylację bo poczernieją.

AD 2. Ja bym czekał aż małe dojrzeją. Zbierzesz więcej. Zawsze czekałem do momentu pierwszych czarnych plam (zarodników). Tak aby grzyby maksymalnie urosły ale aby wyrobić się przed deszczem zarodników, który narobi wiele bałaganu. Nie ma takiej opcji aby wyrwany z grzybni grzyb ponownie do niej przyrósł.
  • 8 / / 0

Dzień doberek ;), dzięki za wszystkie rady, szczególnie @CATCHaFALL bo po kilku dniach w spokoju, moje dziecinki poszły do góry.
Załączam foto z aktualnego stanu rzeczy :
https://ibb.co/RcKb4x5
https://ibb.co/8s3jC3s

PS.
Ta czarna linia z drugiego zdjęcia to jest coś czym mam się martwić?
I wiem miałem trochę za dużo wilgoci stąd chyba ta biała wysypka na niektórych kapeluszach.
  • 244 / 37 / 0

@blumeri Ta czarna linia to zapewne utleniona psylocybina ;)
A białe kropki to rzecz normalna.
Pokaźny rzut, pierwszy ?
:grzybki:
  • 8 / / 0

A jak, pierwszy.
Czyli mam rozumieć po utlenieniu psylocibyny ten osobnik będzie słabszy ?
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 2115 uczestników Wejdź na czata