Hodowla grzybów - wątek dla początkujących i podstawowe kwestie dotyczące hodowli z growkitów

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Posty: 722 Strona 71 z 73
Rejestracja: 2020
  • 5 / / 0

Cześć, mam jedno krótkie pytanie odnoście mojego pierwszego growkitu. Zaraz po odpakowaniu kita gdy mu się przyglądałem zobaczyłem małe niebiesko zielone przebarwienia. Jest to normalne czy to jakieś zakażenie? Zdjęcia z dziś 01.08 (2 dzień po wstawieniu do worka)
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
Rejestracja: 2020
  • 4 / 1 / 0

@zieleniaki

Z tego na co mi to wyglada oraz z tego co widziałem na forum podobnego do zdj, może to być spowodowane min. przez obicie/uderzenie/rzut kuriera(xD) grzybni. Jeżeli zapach jest normalny tzn. pieczarkowy to raczej nie ma powodów do zmartwień. Wachluj i czekaj ;)


(jeżeli się mylę to przepraszam)

Amerykanie biorą coraz więcej LSD, czemu winne mogą być ponure prognozy dla świata

Fali przewodzą milenialsi i starsi, podczas gdy pokolenie Z się dystansuje.

Setki tysięcy więźniów wyszło na wolność z powodu pandemii. Co ze skazanymi za narkotyki?

Badacze Harm Reduction International przyjrzeli się działaniom, jakie ponad sto krajów podjęło w odpowiedzi na zagrożenie pandemią COVID-19 w przepełnionych więzieniach. Eksperci ONZ zalecają zwolnienie osób skazanych za przestępstwa narkotykowe bez użycia przemocy. Niektóre kraje wprost dyskryminują osadzonych za narkotyki.
Rejestracja: 2020
  • 5 / / 0

Poszukując odpowiedzi na pytanie znalazłem zdjęcia z identyczną przypadłością ale odpowiedzi co to jest nie było. Zapachu właściwie nie czuję żadnego więc wachluję i czekam dzięki za odpowiedź ;)
Rejestracja: 2008
  • 349 / 103 / 0

@zieleniaki dobrze rozumiem, że zalałeś kit, czekasz na piny, a w międzyczasie dostrzegłeś te plamki? Czy one już były przed zalaniem?

Poczekaj na rozwój sytuacji, nie jestem pewna czy od razu by pleśń się wkradła u producenta, lub podczas podróży kita do Twojego miejsca zamieszkania.
Ludzie różne przypadki tu opisywali, pleśń ma ten swój specyficzny zapach, jak wszystko oprócz tych kropek wygląda ok, oraz nie wydziela się żaden podejrzany zapach to raczej wszystko gra.
@Zgienty co Ty powiesz?
Rejestracja: 2020
  • 3 / / 0

Szósty dzień, wygląda to bardzo słabo. Odmiana to Psilocybe Cubensis Cambodian. Wietrzę 2-4 razy dziennie, pryskam raz. Woda utrzymuje się na ściankach worka więc zakładam że wilogtnośc jest w porządku. Growkit leży pod oknem, ma jasno ale nie pada na niego bezpośrednie światło. Temperatura w granicach 25-30. Pojawiły się 4 małe punkty wyglądające jak piny. Co może być nie tak?

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
Rejestracja: 2008
  • 349 / 103 / 0

@mbiskupski ile moczyłeś ciastko przed wsadzeniem do worka? Ciężko tak po zdjęciach wywnioskować, ale wydaje się być jakieś takie suche, i nie chodzi mi o pryskanie, choć wietrzyć i pryskać wystarczy raz dziennie, nie ma co przesadzać.
Widać że grzybnia się rozwija na powierzchni, choć nie na całej.
U mnie cały proces trwał tylko 9 dni od włożenia do zrywania, ale na pewno ma na to wpływ odmiana. Nie martw się i poczekaj jeszcze chwilę, daj znać tak za dwa dni jak to wygląda.
Rejestracja: 2020
  • 3 / / 0

@CATCHaFALL Około pięciu godzin, postaram się jeszcze jutro zrobić jakieś dokładniejsze zdjęcia
Rejestracja: 2008
  • 349 / 103 / 0

@mbiskupski a to Twój pierwszy kit? Musisz być bardziej cierpliwy, mało oryginalna, ale praktyczna porada 😁
Rejestracja: 2020
  • 4 / 1 / 0

@mbiskupski
Wyglada ok, w sumie dopiero minęło pare dni wiec poczekaj jeszcze chwile. Teoretycznie do +\- dwóch tygodni od zalania powinny się pojawiać piny. Nie jest sporo widocznej grzybni na powierzchni ale to nie koniecznie musi świadczyć o przyszłości twojego GK ;). Wachluj, psikaj jeżeli jest potrzeba i jedyne co zostaje to chyba cierpliwość. Powodzenia
Rejestracja: 2020
  • 5 / / 0

@CATCHaFALL Tak plamki były jeszcze przed zalaniem zobaczyłem je zaraz po otworzeniu paczki. Był zalany ok. 16 godzin i stoi teraz w woreczku i wachluję go 1/2 razy dziennie. Zapach jest ok w sumie jedyne co czuję to chyba ten ładny zapach woreczka nic więcej. Teraz wygląda tak wydaje mi się że normalnie: https://ibb.co/g6KKTbS
Posty: 722 Strona 71 z 73
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 1332 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości