Hodowla grzybów - wątek dla początkujących i podstawowe kwestie dotyczące hodowli z growkitów

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

• 772 / 79 / 0

Osobiście myślę, że fakt iż piny pojawiają się chyba zwykle po nocy (right?) może świadczyć o tym, że rzeczywiście co2 jest potrzebne do ich pojawienia się. No bo w nocy nie wietrzymy więc i co2 się zbiera.
Jak uważacie panowie eksperci? :)
  • 25 / 4 / 0

Dawno nie przesyłałem zdjęcia, tak prezentuje się growkit aktualnie,mam nadzieje ze do końca tygodnia będzie do zbiorów :grzybki:
img-20190819-112627-hdr.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Rynek legalnej marihuany w USA będzie wkrótce wart dziesiątki miliardów dolarów rocznie [RAPORT]

Mimo faktu, że znaczna część produktów z marihuany pozostaje nielegalna w świetle przepisów federalnych, zalegalizowana przez część stanów sprzedaż konopi indyjskich i leczniczego kanabidiolu CBD już dziś przynosi wielomiliardowe przychody. Ten rynek będzie rósł w oszałamiającym tempie.
  • 92 / 4 / 0

Trzeci rzut i dziwna sytuacja, bo wyrosly tylko trzy zrzuciły zarodniki. To już koniec czy zalewać i próbować?

https://zapodaj.net/4661ee3a095ba.jpg.html
  • 93 / 3 / 0

Moi drodzy. Zaczynaja pojawiac mi sie peirwsze piny, ktore doslownie w tym momencie zauwazylem a ran oich nie bylo :o. Teraz takie pytanie. Generalnie troche duszno mi sie w pomieszczeniu zrobilo i czy to wskazane czy postarac sie zbic temperature?
  • 25 / 4 / 0

19 sierpnia 2019Pompejszyn pisze:
Moi drodzy. Zaczynaja pojawiac mi sie peirwsze piny, ktore doslownie w tym momencie zauwazylem a ran oich nie bylo :o. Teraz takie pytanie. Generalnie troche duszno mi sie w pomieszczeniu zrobilo i czy to wskazane czy postarac sie zbic temperature?
Jeśli powiedzmy nie przekracza 30 stopni to nie ma problemu,pamiętaj o wentylacji baga.U mnie w pokoju też przez noc robi się parno i zdecydowanie bardziej gorąco niż na codzień a do tego grzybki stoją w szafie i nie przeszkadza im to.
  • 93 / 3 / 0

MMM wietrzyc wietrze, a w pokoju do 23-24max stopni. Druga sprawa to taka, ze mialem dzis lekkie wrazenie, ze ten substrat jest rzeczywiscie jakis taki suchy w centralnej czesci growkita i wzialem troche spryskalem go na zachete. Nie robi to zadnego klopotu?
  • 2941 / 278 / 0

Wg. mnie nie. Na poparcie tej tezy mam wiele hodowli w których pryskałem centralnie na grzybnie i nie wydawała się ona zmartwiona tym faktem
18 sierpnia 2019Kochanek Heleny pisze:
Osobiście myślę, że fakt iż piny pojawiają się chyba zwykle po nocy (right?) może świadczyć o tym, że rzeczywiście co2 jest potrzebne do ich pojawienia się. No bo w nocy nie wietrzymy więc i co2 się zbiera.
Jak uważacie panowie eksperci? :)
Pojawianie się pinów po nocy to IMO subiektywne wrażenie powodowane tym, że jednak śpimy te X godzin więc i rzadziej obserwujemy substrat. Przyrosty są tylko pozornie większe.
Nie wydaje mi się, ażeby w naturze były jakieś znaczące wahania CO2 w cyklu dzień-noc, dlatego też nie wydaje mi się, ażeby cubensisy wytworzyły takie mechanizmy w trakcie ewolucji.
Of kors mogę nie mieć racji co do tego - może być też tak że same jaszczury przyłażą w nocy i chuchają na primodia
  • 56 / 10 / 0

Siema. 1 rzut byl w miare udany ale w drugim wyszły tylko 4 grzyby z czego 2 byly abortami. 3 rzut wogole sie nie pokazuje. Wie ktos co z tym zrobic?
  • 3 / / 0

Cześć wszystkim jestem że tak powiem mocno nowy w temacie, po prostu kupiłem sobie growkit mc kennaii jak byłem w Holandii i parę tygodni trzymałem go w pudełku, ale niestety nie w lodówce (porobiłem zdjęcia, mogę dodać bo w sumie nie byłem pewien czy nie spleśniały). Postanowiłem jednak pomimo myśli o pleśnieniu dać im szanse, zrobiłem tak jak na instrukcji, jeden dzień w folii zamkniętej, potem przez 3 dni pryskałem ścianki wodą i po 3 dniach wyjechałem na weekend ( w instrukcji jest żeby przestać podlewać jak sie zauważy że zaczną wychodzić) no i jak wróciłem po 3 dniach to było już parę sporych grzybków, ale to tyle. Jest ich może z 6, z czego po odczekaniu jeszcze dnia (czyli dzisiaj) jeden jest już wielki i wydaje mi sie ze otworzył już kapelusz :(
Dlaczego rośnie ich tylko parę? Czy mogły się zepsuć przez czekanie i lepiej je sobie odpuścić? Co zrobić z tymi które się już otwierają a co z resztą? Proszę baardzo o szybką pomoc bo nie wiem co robić a mega sie ucieszyłem jak zobaczyłem że jednak wychodzą
  • 25 / 4 / 0

Tak wyglądają grzybasy dzisiaj.Jak myślicie,kiedy pod kosę? Chciałbym żeby do piątku osiągnęły swoje maximum,bo miło by było pożegnać wakacje grzybowo,a wiadomo,jeszcze suszenie. :D Chciałbym co najmniej 100g mokrego. Co do samej uprawy,widzę że wilgoć jest za duża,więc już nie będę ich pryskał,jedynie wietrzył,ew. zrobię dzień przerwy od pryskania.Dalej,część grzybów bardzo sobie upodobała rosnąć w stronę ścianki baga,dlatego wpadłem na pomysł żeby odwrócić go drugą stroną do światła aniżeli było zawsze.Lekka korekta zauważalna :)
img-20190821-110818-hdr.jpg
img-20190821-110824-hdr.jpg
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata