Odtruwanie się od opiatów by DexPL ... a także wasze doświdczenia związne z wychodzeniem z uzależnienia.

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 1204 Strona 121 z 121
Rejestracja: 2020
  • 1486 / 258 / 0

10 czerwca 2021Sawant pisze:
Twierdzę, że melatonina wzięta "z zewnątrz" nie pomaga w żaden sposób na bezsenność.
Jesteś w błędzie.
Rejestracja: 2018
  • 3576 / 1513 / 1

Rozdzielę was chłopaki i wytargam za uszy...
Melatonina egzogenna nie działa jak lek nasenny (bierzesz i zasypiasz), szczególnie u osób z uzależnieniami od benzodiazepin (lub leków nasennych). Stąd jest przez wielu uznawana za substancję nie działającą. Jest natomiast substancją, którą reguluje cykl dnia i nocy u człowieka i pomaga spać lepiej, głębiej itd. Dla osób mających problemy z uregulowaniem snu brana regularnie pomaga to ogarnąć.
Rozmawiałem o jej stosowaniu z psychiatrą specjalizującym się leczeniem bezsenności i jego doświadczenie jest takie, że nie zadziałała u żadnej z kilkuset osób u której ją przepisał, a które miały bezsenność o różnej etiologii. Natomiast stosowana u osób mających inne choroby i leżących w szpitalu (za ich zgodą) działała bardzo skutecznie. Paradoks taki, że działa na osoby "jej nie potrzebujące", natomiast Ci, którzy z różnych przyczyn by jej potrzebowali, nie mogą liczyć na tak skuteczne jej działanie.
Przypominam, że działanie tego typu substancji jest różne dla każdego człowieka i równie dobrze może działać w przypadku konkretnej osoby.

Meksyk coraz bliżej legalizacji marihuany

Projekt ustawy regulującej produkcję i posiadanie marihuany, a także obrót nią, przegłosowali deputowani z niższej izby meksykańskiego parlamentu. Jeśli poprą go jeszcze senatorowie i prezydent, to Meksyk stanie się trzecim krajem z tak postępowymi regulacjami dotyczącymi marihuany.

Mistyczne doświadczenia po użyciu ketaminy a uzależnienie od alkoholu

W streszczeniu tego artykułu czytamy: “Sub-anestetyczne podanie ketaminy może być pomocne w leczeniu zaburzeń związanych z używaniem substancji. Zbieżne dowody sugerują, że skuteczność ketaminy w niektórych schorzeniach może wiązać się z podzbiorem jej psychoaktywnych efektów.
Rejestracja: 2020
  • 257 / 24 / 0

Melatonina nie działa jako typowy środek nasenny u osób z zaburzeniami snu.
Melatonina pomaga z regulacją cyklu dobowego u osób, które często zmieniają godzinę, o której kładą się spać, jak np. osoby pracujące na zmiany lub zmieniające strefy czasowe. O nowej godzinie snu ich szyszynka nie wytwarza wtedy tego hormonu, więc może być dostarczony z zewnątrz.
Rejestracja: 2008
  • 1624 / 381 / 0

Ale co by nie było 2mg klona z melatoniną usypia znacznie lepiej i wyraźniej niż 2mg klona bez melatoniny - sprawdzałem na sobie wielokrotnie ;)
Posty: 1204 Strona 121 z 121
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 2414 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości