Odtruwanie się od opiatów by DexPL ... a także wasze doświdczenia związne z wychodzeniem z uzależnienia.

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 896 Strona 87 z 90
Rejestracja: 2019
  • 314 / 72 / 0

06 czerwca 2020hammerzeit pisze:
05 czerwca 2020Jaylin pisze:
Też myślałam, że jestem skrętoodporna, bo przy odstawianiu niby były klasyczne objawy skręta, ale w nasileniu od małego do średniego. Od stycznia jestem na substytucji buprą, raz chciałam spróbowac ją odstawić bez redukcji- udało się, fizycznie praktycznie bezobjawowo, ale po miesiącu wróciłam na substytucje z podkulonym ogonem- zbyt dużo wpadek było po drodze. No i tak sobie byłam na tej buprze, będąc święcie przekonaną, że mnie uzależnienie fizyczne nie dotyczy a tu nagle jeb- skończyła mi się bupra tydzień przed wizytą u lekarza. 24h po ostatniej dawce zaczęło się piekło- rozrywający ból każdego mięśnia, 40 stopni gorączki, tachykardia, rzyganie co chwila, woda z nosa i oczu.

*****************************************

Nie byłabym w stanie wytrzymac nawet jednego dnia z tak intensywnymi objawami, a co dopiero dwóch tygodni, dlatego zdecydowałam sie na pozostanie przy buprze. Będe odstawiać stopniowo, z kontrolą lekarza- redukcję mam rozpisaną na następne pół roku. Przy tak powolnej redukcji mam nadzieje, że uniknę powtórki z rozrywki i skręt będzie dużo łagodniejszy.

*****************************************

Podsumowując: na każdego w końcu przyjdzie pora i każdy, kto napierdala opio w ciągu w końcu doświadczy prawdziwego piekła skrętowego. Tylko niektórzy poczekają sobie na to piekło troche dłuzej niz inni.
Dlatego redukcja to podstawa, co do bupry to nigdy nie stosuję, bo skręt trwa tak długo, że to nie dla mnie po prostu. Niskie dawki DHC zaleczają mi skręta w 100%.
To tego prawdziwego skręta miałaś przy dosyć powolnej redukcji dawki, czy tylko przy ct, albo przy takiej 2-3 dni?
Nie, to był typowy cold turkey. Po prostu z dnia na dzień skończyły mi się tabsy, przez swoje nieogarnięcie nie załatwilam sobie recepty wcześniej, troche też myślałam, że eee tam jaki skręt, żadnego skręta nie będzie, wytrzymam jakoś do tej wizyty 🤣
No i się przeliczylam xd
Rejestracja: 2020
  • 28 / 4 / 0

Jestem już w 2 miesięcznym ciągu na tym Helcomie hiszpańskim i boje się jak skurwysyn skręta. To jest mój pierwszy taki ciąg i generalnie nie bardzo wiem jak mógłbym sobie pomóc. Mógłbym iść do szpitala na odtruwanie? albo jak bym np zmiejszał dawki powiedzmy co 100g tygodniowo to skręt by mnie ominął? Proszę podzielcie się swoimi sugestiami i poradami. Nie chce się wpierdolić do końca...

Kanadyjczyk w stanie terminalnym składa podanie o dostęp do psylocybiny

Hartle próbował wszystkiego, od leków przeciwlękowych po medytację, ma jednak nadzieję na bardziej trwałe rozwiązanie, które pozwoliłoby złagodzić odczuwany przez niego lęk, dlatego został jednym z kilku śmiertelnie chorych Kanadyjczyków, którzy apelują do minister zdrowia o specjalne zezwolenie, które pozwoliłoby im na używanie nielegalnej substancji obecnej w „magicznych grzybkach”.

Dopalacze w magazynie przesyłek kurierskich w Warszawie. W paczce miały być buty

Pies celników Dolar wpadł na trop dopalaczy w magazynie przesyłek kurierskich w Warszawie. W paczce miały być buty. – Ale funkcjonariusze KAS wyciągnęli z niej 5 kilogramów podejrzanych kryształków – mówi portalowi tvp.info rew. Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.
Rejestracja: 2017
  • 344 / 79 / 0

Poboli, poboli i przestanie. Ważniejsza sprawa to to, czy umiesz żyć na trzeźwo. No i najlepiej na cold turkey wyjdziesz, nie ładuj się w żadne leki.
Rejestracja: 2010
  • 1449 / 88 / 33

Cold turkey może okazać się fatalny w skutkach, każdy ma inny organizm.
Ograrnij sobie espranor 8mg/tab na tygodniową terapię. Opisane było w wątku jak możliwie bezboleśnie zejść z ciągu. Po co męczyć organizm cold 🦃, mi pikawa chyba by wyskoczyła.
Rejestracja: 2018
  • 604 / 107 / 2

Quazaro- to zależy jakie bierzesz dawki, jeśli duże - rzędu 1-1,5 kg i więcej, to może być problem, bo samopoczucie na skręcie może być takie, że nie dasz rady. Spróbuj przerwać na dzień- dwa, jeśli dasz radę to tak trzymaj dalej, jeśli nie, to redukuj codziennie dawki. Wyczytałem kiedyś w prasie medycznej, że bezboleśnie schodzi się w ten sposób, że zmniejsza się dawkę o 15% co dwa dni (tzn.- pierwsze dwa dni-100%, następne dwa-85% itp.), pisali że wtedy da się zejść bezboleśnie. Tylko problem może być taki, czy dasz radę odmierzyć sobie codziennie mniejsze dawki, bo organizm się domaga więcej...Radziłbym wcześniej odmierzyć i przygotować dawki na te dwa tygodnie i położyć je w różnych miejscach.
Rejestracja: 2010
  • 1449 / 88 / 33

Albo dać zaufanej osobie, samemu raczej ciężko bywa.
Rejestracja: 2017
  • 393 / 28 / 0

Mam 3 plastry transtecu 40mg, od 3 lat biorę opio niemal codziennie. 3 lata temu było to 2 razy w tygodniu, 2 lata temu i rok temu co 2 dzień, a od listopada codziennie, czasami nawet 2x dziennie. Z początku była to tylko koda i czasami tramadol, teraz głównie oksykodon i rzadziej morfina, było kilka prób z DHC i hydromorfonem, ale za drogie. Miałem 4 próby odstawienia, w marcu 2019 nawet udało mi się miesiąc wytrzymać, ale zaczęło mi się jebać życie i wtedy bardzo mocno mnie to wciągnęło. Próbowałem już metadonem, buprą w tabletkach i tianeptyną z diazepamem. Trzy pierwsze próby odstawienia były nawet easy, 3 dni katarku, lekka biegunka i było ok w miare, gdybym wtedy miał silną wolę i nie zaczynało pieprzyć życie, to bym już nie wrócił, bo w ciągu 2 lat nie byłem fizycznie jakoś bardzo uzależniony, ale ostatnio to była tragedia Cztery dni po prostu trzęsłem się ze strachu, gardło ściśnięte tak że nie mogłem mówić, w ogóle bałem się ludzi i ciągły lęk, bolało mnie wszystko, co tylko mogło, puls mimo betablokerów nie schodził poniżej 100, ale za to ciśnienie miałem po 90/70, mimo że mam nadciśnienie i po tych 4 dniach musiałem odreagować biorąc 240mg oksykodonu, a od 3 dni jem 20mg oksykodonu i do tego 2x2mg alpry na zaleczenie skręta na dobry początek.
Od pół roku doustnie po 80mg oksykodonu dziennie, raz w tygodniu 200mg morfiny per rectum, w kryzysowych dniach jak nie mam niczego innego to 600mg kodeiny w 2 dawkach po 300mg. Nigdy nie tykałem kabli i nigdy tego nie zrobię.

Nie potrzebuję ośrodka, potrzebuję jakoś tylko te lęki ogarnąć. Mam 3 plastry 40mg bupry i 9 paczek tianeptyny, bo wcześniej fajnie pomgała po minięciu skręta na opanowanie głodu. Do tego mam mniej więcej łącznie 1g alprazolamu w tabletkach i klonidyne na szalejące serce, bo wyczytałem, że ma w zaleceniach uzależnienia opioidowe i przeszedłem z propranololu zaleconego przez kardiologa właśnie na klonidynę. W jaki sposób akurat Iporel pomaga przy odstawianiu opio?

Czy mógłby mi ktoś pomóc jak to rozpisać? Na ile pociąć ten plaster transtecu? W grudniu jak robiłem detoks to mi 4mg bupry dziennie pomagały. Mam go normalnie przykleić w nieowłosionym miejscu? Czy po odklejeniu da się jeszcze jakieś resztki z tego wyciągnąć?
Czy buprę trzymać w stałej dawce czy zacząć nie wiem od 8mg i próbować co drugi dzien schodzić o 1mg?
Chcę skończyć z tym na zawsze, od dłuższego czasu tylko zaleczam skręta, nie lubię tego stanu, po prostu tylko biorąc chociaż małą dawkę jestem sobą, bo na skręcie jestem wrakiem człowieka.

Za pomoc odwdzięczę się jak tylko potrafię, dziękuję!
Rejestracja: 2020
  • 12 / 1 / 0

Co pomoże na ból nóg po odstawieniu kodeiny? Ból, osłabienie, deprecha oraz inne objawy pojawiają się już pare godzin po ostatniej dawce. Najbardziej uciążliwy jest ból nóg. Brałem 150mg jakieś pół roku
Rejestracja: 2010
  • 1449 / 88 / 33

Poczytaj sobie pierwsze strony wątku, stoi czarno na białym.
Rejestracja: 2008
  • 1133 / 114 / 0

Tramal ci pomoże. Tylko go nie ćpaj. Muszą być koniecznie retardy, z kroplami jakoś nie działa. Stosuj minimalną dawkę, taką co ci przyniesie jako takie ukojenie, byś zasnął jak człowiek, niech będzie 50mg, czy jeszcze mniej. Dziel sobie i redukuj, by szybko się wyzerować.
Później, od biedy, możesz chwilę pobrać pregabalinę albo baklofen, ale nie za długo, bo od tych leków też można się uzależnić. tramadol to też opioid.
Żadnych CT. Odstawianie na sucho może się przyczynić do tego, że wchodząc w kolejny ciąg, trudniej Ci będzie podjąć decyzję o odstawieniu, tak uważam.
Posty: 896 Strona 87 z 90
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1329 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości