Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 311 • Strona 31 z 32
  • 33 / 2 / 0

@loewi @dajmon

Źle było ze względu na duże skłonności autodestrukcyjne oraz szybko zmieniające się fazy. Lekarz powrócił do 2500 mg depakiny zamiast karbamazepiny, odstawił trittico i włączył moklobemid. Jak na razie jest lepiej, nastrój tak się nie waha, jednak zdecydowanie za długo śpię i przeraża mnie ilość tabsów do brania.
  • 14 / 4 / 0
Awatar użytkownika

@snowprincess
No ilość tabletek nie pociesza, ale spróbuj o tym nie myśleć. Dbaj o siebie i pisz co jakiś czas jak samopoczucie. Trzymam kciuki!
I hate being bi-polar
its awesome
  • 2 / / 0

Hej,

jestem chadowcem, 10 lat walki z depresją, w manii straciłem majątek, straciłem z zoną dziecko. Jeszcze 2 dni byłem trzeźwy, minął mi rok. Dostałem w swoje ręcę giebla i jego działanie terapeutyczne przebija wszyskie antydepresanty jakie brałem ale to ewidentnie środek psychoaktywny więc od poniedziałku odstawiam. Czy macie jakieś doświadczenia w temacie, w kontekście kaca/zjazdu? ja się po tym budzę jakbym był nowym wypoczętym człowiek. W snach radosny rozmawiam z moim synkiem...
  • 4252 / 590 / 0
Awatar użytkownika

giebel u chadowcow wprowadza hipomanie dosyć szybko.
Tak że nawet jak giebel schodzi dalej się czujesz lepiej niż na trzeźwo.
The beautiful thing about DMT is that it makes no sense at all, but everything makes sense at the same time!
The methapor of Life

ledzeppelin2@safe-mail.net
  • 2 / / 0

Dla mnie niestety zbyt duzy potencjal do uzalznienia, za dlugo wychodzilem z benzo.

Popęd seksualny jak w szczycie manii.
Odpływam przy muzyce.

Taki diabełek z tego giebelsa
  • 142 / 6 / 0
Awatar użytkownika

Ta choroba nie ma nic wspólnego z nieprawidłowością w działaniu układu nerwowego. To tylko błędne przekonania. Mania to kompulsywna ekscytacja podwyższonym nastrojem, a stany depresyjne są reakcja na organizmu na przestymulowanie. Tylko porządna terapia i wgląd we własną psychikę może pomóc. A przepisywanie tych psychotropów jest zwykłą gierka na chybił trafił. To nie ma żadnych podstaw naukowych. Psychiatrzy którzy wam to przepisują nie mają najmniejszego pojęcia na temat biochemii mózgu a co dopiero korelacji z psychiką. Zresztą nie jest to żadną tajemnicą. Żaden poważny naukowiec nie bierze psychologii na poważnie.
  • 142 / 6 / 0
Awatar użytkownika

17 września 2021snowprincess pisze:
@loewi @dajmon

Źle było ze względu na duże skłonności autodestrukcyjne oraz szybko zmieniające się fazy. Lekarz powrócił do 2500 mg depakiny zamiast karbamazepiny, odstawił trittico i włączył moklobemid. Jak na razie jest lepiej, nastrój tak się nie waha, jednak zdecydowanie za długo śpię i przeraża mnie ilość tabsów do brania.
Hej na następnej wizycie, niechaj Ci wytłumaczy na czym opiera swoją diagnozę. Mogę Ci zaręczyć że jedyne czym się kieruje to odgórnie ustalone schematy. Co jest jebaną kpiną. W przypadku mózgu jest zaprzeczeniem własnej definicji. Tego nawet działaniem na chłopski rozum nazwać nie można. Przećpany chwastami szaman z lasu, ma większe pojęcie o leczeniu, aniżeli psychiatrzy. Szympans z katalogiem psychotropów, będzie miał lepsze wyniki w pomaganiu. Czyste szaleństwo.
  • 581 / 93 / 0
Awatar użytkownika

Jak najbardziej są dowiedzione korelaty neurobiologiczne u osób z chorobą afektywną dwubiegunową. Psychoterapia nie wyleczy takiej depresji ani manii. Chciałem tylko zapytać czy objawy psychotyczne (halucynacje, urojenia wielkościowe, słyszenie głosów) w manii, brak potrzeby snu, głodu to też "ekscytacja podwyższonym nastrojem"? Chyba nigdy nie leżałeś na oddziale zamkniętym wtedy byś zobaczył jak wyglądają takie przypadki i dlaczego zastosowanie farmakoterapii jest smutną koniecznością dopóki nie nauczymy się działać przyczynowo.
"Głębia ziewa na powierzchni,
a powierzchnia okazuje się dnem głębi."
Stanisław Ignacy Witkiewicz
  • 142 / 6 / 0
Awatar użytkownika

tytuł:
"Ekspresja genów związanych z późną fazą długotrwałego wzmocnienia synaptycznego (LTP)"
wariant tytułu:
Expression mechanisms of genes related with late phase of long term potentiation (LTP).

autor:
Pawełczyk Natalia
recenzent:
Hess Grzegorz ORCID iD icon, Sołtys Zbigniew ORCID iD icon
promotor:
Hess Grzegorz ORCID iD icon
data obrony :
2016-09-09
język:
polski
abstrakt w j. polskim:
Zjawisko długotrwałego wzmocnienia synaptycznego (LTP) jest charakterystycznym dla komórek nerwowych sposobem dostosowania swojego metabolizmu i aktywności do zmieniających się warunków otoczenia. Istnieją przesłanki świadczące o jego znaczącej roli w plastyczności neuronalnej, będącej podstawą przyswajania informacji przez układ nerwowy i uczenia się. LTP można podzielić na trzy fazy: natychmiastową (I-LTP), wczesną (E-LTP) oraz późną (L-LTP), z których każda różni się od pozostałych aktywnością białek oraz profilem ekspresji genów. Spośród nich tylko L-LTP jest fazą zależną od transkrypcji genów i syntezy określonych białek de novo. Wydaje się szczególnie interesująca ze względu na przypuszczenia, że odpowiada za fenomen wielotygodniowego, a w przypadku wyższych kręgowców nawet wieloletniego utrzymywania informacji w postaci pamięci długotrwałej. Długotrwałe zmiany w profilu ekspresji genów komórki w odpowiedzi na zewnętrzny bodziec mogą być osiągnięte przez wiele szlaków wtórnych przekaźników oraz kinaz i fosfataz białkowych, które wzajemnie ze sobą oddziałują i są ze sobą zintegrowane. Są to między innymi szlaki zależne od CREB, BDNF, ERK/MAPK oraz mTOR. Ich głównym zadaniem jest przekazanie i przetworzenie informacji, jaką otrzymuje neuron, od receptora aż do jądra komórkowego, gdzie odebrany sygnał skutkuje zmianą w ekspresji genów, syntezą nowych białek, a przez to L-LTP. W poniższej pracy omówione zostały kolejne etapy funkcjonowania tych szlaków oraz charakterystyka produktów białkowych genów, których ekspresja jest przez te szlaki indukowana, takich jak Zif268, Homer 1a, Arc, PKMζ, PSD-95, c-fos oraz activin βA.

To jest wierzchołek góry lodowej. A te halucynacje i omamy są tak samo realne jak inne myśli koncepcje i wyobraźnia. Wszytko co postrzegasz jest projekcja zbudowaną w mózgu, umysł i ciało to jest to samo. Ale etykietki i schematy prawdziwe nie są. Reszta jest bez znaczenia to tylko pozory. Prawdę masz przed sobą, bez iluzji tylko prawda zostaje.
  • 581 / 93 / 0
Awatar użytkownika

Przytoczone przez Ciebie badanie nie wnosi nic do dyskusji. Leki mają wykazaną skuteczność w chorobie afektywnej dwubiegunowej, psychoterapia jest wspomagająca i uczy życia z chorobą. Nie chce mi się dłużej prowadzić tej dyskusji ale w wolnej chwili jak najbardziej mogę wkleić kilka badań naukowych o neurobiologicznych podstawach zaburzenia afektywnego dwubiegunowego. Wydaje mi się że sam miałeś błędną diagnozę ChAD i wystarczyła psychoterapia co błędnie ekstrapolujesz na wszystkich pacjentów.
"Głębia ziewa na powierzchni,
a powierzchnia okazuje się dnem głębi."
Stanisław Ignacy Witkiewicz
ODPOWIEDZ
Posty: 311 • Strona 31 z 32
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.