IZRAEL - Tel Aviv

Podejście do narkotyków w innych krajach.

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 12 Strona 1 z 2
Rejestracja: 2017
  • 8 / / 0


Panie i Panowie,

Czy ktoś kojarzy, jak wygląda temat z XTC i pochodnymi w Tel Avivie, bądź ogólnie w Izraelu? Wybieramy się za kilka dni na tydzień, miasto z tego co mi wiadomo bardzo imprezowe - dużo muzyki elektronicznej, kluby takie jak Block czy Cat and Dog, generalnie dużo techno, do tego homoseksualna stolica Izraela.

mj wg mojej wiedzy można kupić przez aplikację Telegram - tzn skontaktować się z lokalnym vendorem, anomimowo, korzystając z chat bota (ciekawe wyjście swoją drogą).

Ktoś ma jakieś doświadczenia?
Rejestracja: 2017
  • 8 / / 0


Ok, po kilku dniach tutaj sam mogę opisać swoje doświadczenia:

Zielone - rzeczywiście, jest (cut) z instrukcją na fb, instalujemy telegrama w telefonie, wchodzimy na czata przez link z netu i voila - szukamy sobie dostawcy, po czym piszemy z nim na secret czacie. Działa.

Pozostałe - w kwestii rave'ów i imprez tanecznych techno rzeczywiście ma się tu świetnie - mimo to dość ciężko coś zorganizować, chociaż pewnie jest to możliwe od lokalsów (molly np).

Nie podajemy źródeł. taurinnn

Bezpieczne wkłucie po kanadyjsku

Autorzy Krytyki Politycznej odwiedzaja pokój do bezpiecznych iniekcji w Vancouver, gdzie osoby uzależnione mogą przyjąć narkotyki pod okiem personelu medycznego.

Na widok radiowozu pośpiesznie gasili światła w aucie

...co okazało się nie być najrozsądniejszym posunięciem.
Rejestracja: 2018
  • 1669 / 271 / 154


Siemka, trochę odkop robię, ale przeglądając dział, zauważyłam ten temat, to może się wypowiem, jak to ogólnie wygląda. Co prawda ja przesiadywałam głównie w Jerozolimie, ale o Tel Aviv (jak w ogóle większość izraelskich miast) również zahaczałam.

-Zioło - Jest dekryminalizacja. W teorii za palenie w miejscu publicznym grozi mandat, w praktyce (zwłaszcza w największych miastach jak Jerozolima, Tel Aviv czy Hajfa) - Nieraz widziałam, jak normalnie ludzie palili na ulicy czy np. na progu pubu.
P.S: W Jerozolimie są pyszne lody z ziarenkami konopi. :3 Niestety nie pamiętam nazwy knajpy, ale to mniej więcej na wysokości torów tramwajowych w stronę Golgoty. I w pobliżu po przeciwnej stronie ulicy znajduje się pub ,,Putin” :-D

-MDMA - Zdepenalizowane jest posiadanie kilku tabletek (do 4 lub 5) na własny użytek. Tak naprawdę większość MDMA wędruje do Europy z Izraela. Wrzucają głównie w klubach.

-Benzodiazepiny - Na receptę w Izraelu, ale nie są objęte tamtejszym odpowiednikiem Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (u nich nazywa się to bodajże ,,wykaz niebezpiecznych narkotyków”, czy jakoś podobnie). Więc z posiadaniem benzo nie ma problemu natury prawnej, aczkolwiek - Policja, żołnierze, ochroniarze i celnicy na lotnisku Ben Guriona potrafią nieźle się ,,przyczepić” do różnych rzeczy, gdy wzbudzimy jakoś ich podejrzenia (hmm, no tak, pieczątki z Egiptu, Iranu, Libanu i Kataru w paszporcie :-D) lub po prostu mają zły humor. ;-)

-DXM - W aptekach bez recepty. Z tym że trzeba poprosić farmaceutę, bo przykładowo w aptekach-drogeriach typu SuperPharm (przynajmniej w Jerozolimie) na tych półkach, gdzie w Polsce leżą APAPy, Ibupromy itp., zamiast tego leżą suplementy i… prezerwatywy do wyboru, do koloru… ;-) :-D
Rejestracja: 2016
  • 808 / 98 / 0


[mention]taurinnn[/mention]
Z tym że trzeba poprosić farmaceutę
O co poprosić? O to, żeby nam po prostu ten lek podał? Coś w tym dziwnego? W Polsce też są suple i gumki na tych półkach a prosi się sprzedawce.
Nieraz widziałam, jak normalnie ludzie palili na ulicy czy np. na progu pubu.
MDMA - Zdepenalizowane jest posiadanie kilku tabletek (do 4 lub 5) na własny użytek. Tak naprawdę większość MDMA wędruje do Europy z Izraela. Wrzucają głównie w klubach.
Okej, widziałaś jak palą, ale jak z dostępnością dla "typowego turysty z hajpa"? O to było pytanie. Wrzucać emkę mogą w klubach, ale co to wnosi, jakaś merytoryka - sprzedają tam?
Więc z posiadaniem benzo nie ma problemu natury prawnej, aczkolwiek - Policja, żołnierze, ochroniarze i celnicy na lotnisku Ben Guriona potrafią nieźle się ,,przyczepić” do różnych rzeczy, gdy wzbudzimy jakoś ich podejrzenia (hmm, no tak, pieczątki z Egiptu, Iranu, Libanu i Kataru w paszporcie ) lub po prostu mają zły humor.
Jakich różnych rzeczy się przyczepiają? Konkrety proszę, bo tak napisałaś, że czepiają się różnych dziwnych rzeczy, ze nie wiem, czy przyczepili się mleka fabrycznie zapakowanego w proszku dla niemowląt, czy rozpuszczonego w spirytusie diazepamu umieszczonego w fiolce po ketonalu? Bo raczej kwestia mleczka czy innego dildo nas nie interesuje w tym temacie.Wiem, że cytaty trochę wyjęte z kontekstu, ale również ich kontekst nie wnosi nic satysfakcjonując, zawierającego pożądaną w tym wątku treść związaną z doświadczeniami.
Rejestracja: 2018
  • 1669 / 271 / 154


[mention]Ivival[/mention], o podanie leku. Akurat w Polsce w aptekach-drogeriach typu SuperPharm znaczna większość leków OTC leży na półkach w części samoobsługowej, bierzesz sama, podchodzisz do okienka i płacisz. W Izraelu jest inaczej, farmaceuta musi Ci podać lek.

Tak, zioło i MDMA idzie od lokalsów ogarnąć, większość bardzo dobrze zna angielski. O źródłach nie piszemy na [h]. ;-) Ale w niektórych (nazw nie podam - patrz wyżej) klubach w Tel Avivie można załatwić MDMA.

Przyczepić na lotnisku Ben Guriona mogą się do większości rzeczy, kontrole z oczywistych względów bezpieczeństwa potrafią być bardzo szczegółowe, ale uwaga - Z butelką wody mineralnej przykładowo da się przejść kontrolę. Nie każdego biorą do szczegółowej, ale zawsze może trafić na nas. Bardzo wnikliwie dopytują się za to słownie przy sprawdzaniu paszportów.
Rejestracja: 2016
  • 808 / 98 / 0


Nie spotkałam apteki (w tym SuperPharm), gdzie acodin/tussidex leżałby na półce czekający do wzięcia. Zawsze akurat o ten lek trzeba poprosić farmaceutę.
Rejestracja: 2018
  • 1669 / 271 / 154


[mention]Ivival[/mention] Teraz już nie, ale jeszcze parę lat temu normalnie tam leżały. Tylko że w Izraelu praktycznie żadne leki nie leżą w części samoobsługowej, trzeba o nie prosić farmaceutę.
Rejestracja: 2017
  • 35 / 4 / 0


jak schowam miedzy rowa kartke z flualprą do samolotu, to wykryje?
Rejestracja: 2016
  • 2242 / 295 / 3


xD

Możesz mieć je nawet w kieszeni, ale problemem może być wyrywkowa kontrola.
Rejestracja: 2017
  • 35 / 4 / 0


kurwa. problemem moze byc, jesli beda w kieszeni, ale chyba nie beda mi kazali sciagac gaci? no kaman xD
Posty: 12 Strona 1 z 2
Wróć do „Narkotyki za granicą”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości