CBD

Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.

Moderatorzy: Konopia, Psychodeliki

Czy CBD na Ciebie dziala?

29%
1.Tak
122
18%
2.Cos działa
75
8%
3.Działa w dużej ilości
35
15%
4.Trochę działa
64
16%
5.Nie wiem sam.
65
5%
6.Działa w miksach.
22
8%
7.Nie nic .
35

Liczba głosów: 418

• 493 / 47 / 0

Ja na drugi dzień miewałem pogorszony nastrój po wysokiej dawce CBD i THC (takiej przypominającej psychodeliczny trip, tyle że bardzo spłycony). Także to nie jest takie jednoznaczne.
@4002 a propos tego, co wcześniej pisałeś - osoba zaburzona lub mająca takie predyspozycje może sobie zrobić krzywdę po prostu marihuaną. Raczej małe szanse na przekroczenie 0,2% THC w najtańszych suszach, to są bardzo sporadyczne przypadki, jak patrzyłem na przykładowe badania suszy do waporyzacji z allegro to zazwyczaj jest od 0,05% do 0,15%. Może jak wejdzie podniesiony limit do 0,3% to będzie inaczej no ale nie sądzę żeby skutkowało to jakimiś nowymi odmianami, więc raczej dużej różnicy nie będzie.
@pauleta1987 było gadane, jak by skuteczność takiej terapii była twardo udowodniona naukowo, to po prostu psychiatrzy je prowadzili, a firmy farmaceutyczne zarabiały na odpowiednio standaryzowanych ekstraktach sprzedawanych jako lek. Są może i jakieś przesłanki, że coś tam może pomóc ale do tego, co sugerują sprzedawcy podchodziłbym ostrożnie.
Widzę zresztą, że w odpowiedziach wyżej dobrze to wyjaśniono :extasy:
  • 329 / 48 / 0

@0Sh14sH odbior kanna jest bardzo osobniczy. moze przez posredni mechanizm dzialania na ukl. endokanna. w pewnych dziedzinach. czytalem kiedys artykul nt. badan skladu. plantatorzy mowili tam, ze nikt tego nie bada. jedynie deklaruja sklad. zdarzaja sie partie niezgodne z polskim prawem - >0,2% THC. ryzykuja kary. fakt, ze stosunek cbd do THC w takim suszu powinien uchronic przed psychotycznym dzialaniem THC, jednak nalezy pamietac, ze sa ludzie, ktorym na prawde nie trzeba wiele - wystarczy wyjac zawleczke z granatu, ktory siedzi w glowie. w suplementacji kanna warto przyjmowac pelne ich spectrum. wydaje mi sie, ze nawet microdosing fullspectrum jest lepszy niz cbd jedzone wiadrami ;)

Meksyk coraz bliżej legalizacji marihuany

Projekt ustawy regulującej produkcję i posiadanie marihuany, a także obrót nią, przegłosowali deputowani z niższej izby meksykańskiego parlamentu. Jeśli poprą go jeszcze senatorowie i prezydent, to Meksyk stanie się trzecim krajem z tak postępowymi regulacjami dotyczącymi marihuany.

Parlamentarzyści pracują nad trzema ustawami konopnymi. Ile suszu na własny użytek?

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany ma zaproponować dekryminalizację posiadania 5 gramów suszu. Konopni aktywiści przyklaskują, choć woleliby ten limit zwiększyć. Wolne Konopie będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, który przewiduje kilkukrotne zwiększenie limitu zaproponowanego przez posłanki.
  • 376 / 4 / 0

Jakiego producenta sprawdzonego polecacie olejek cbd
  • 329 / 48 / 0

kiedys czytalem, ze cibdol jest ok, ale potem znalazlem duzo zlych opinii, ze to izolat itd.
jest tak duza kasa w tej branzy, ze prozno szukac rzetelnych informacji o producentach - takie jest moje zdanie.
najlepiej dokopac sie do lokalnego, undergroundowego producenta i kupowac nielegalny, ale uczciwy. wyjdzie taniej i najlepiej, ale latwe nie bedzie.
sa FP CBD na FB, gdzie ludzie wymieniaja sie namiarami - tam bym zaczal.
jesli bedziesz szukal to lepiej przez wyszukiwarke wujka, bo ta wbudowana w FB nie da tych wynikow.
jest jakas forma cenzury
z pewnoscia najlepiej brac olejki fullspectrum kanna, nawet z THC
  • 932 / 117 / 0

Przestałem zażywać i wszystko wróciło do normy, tzn. czuję się normalnie. Myślę, że ma jakieś skutki w regulacji receptorów, ale nie wiem czy warto stosować terapię dłużej niż potrzeba. Może po prostu trzeba postępować jak z każdym lekiem, tzn. nie kontynuować jeśli obiektywnie wszystko wraca do normy (chodzi mi o pomoc w leczeniu bezsenności i nadpobudliwości).
Użytkownik nieaktywny
  • 8 / / 0

Zastanawia mnie jedna rzecz. Pojawiają się na rynku susze o wysokim stężeniu CBG. Czy jest taka możliwość, że po dłuższym 'leżakowaniu' takiego suszu ilość THC wzrośnie? Kilka osób wspominało już o takiej przemianie, chociaż w trochę innym kontekście.
  • 493 / 47 / 0

@erdodeh nie. Jedynie THCa może poprzez dekarboksylację przejść w THC ale dozwolony limit THC < 0,2% liczy się dla sumy THCa i THC.
  • 156 / 16 / 0

Misie, powiedzcie mi proszę na cito co sądzicie o takich suszach CBD do mixu z THC aptecznym w celu zminimalizowania "bad tripów"? Wiadomo jaką to ma zawartość CBD?
Ceny wydają się niskie, ale schodzą jak bułeczki z biedry, a opinie również prawie wszystkie pozytywne.

https://allegro.pl/oferta/10g-susz-kono ... 0097134955
https://allegro.pl/oferta/5g-susz-konop ... 0152566032
(żadna reklama, dwie najpopularniejsze aukcje z Allegro)
  • 1903 / 222 / 0

Ja zrobiłem taki eksperyment z suszem od CBD Garden i osiedlowym skunem zmieszane 3:1. Efekt był rozczarowujący.
Natomiast susze od 4ease same w sobie potrafią mnie pokarać ^^. Nie jest to co prawda psychodeliczny atak paranoi jak po THC, ale jest to kannabinoidowy dyskomfort. One są na jakimś syntetycznym kanna.
  • 156 / 16 / 0

@SRTN
1. Dlaczego rozczarowujący? Brak rozluźnienia/dobrego humoru czy kolejne ataki?
2. Naprawdę są na jakimś dopalaczowym gównie? Masakra... To gdzie można kupić CBD susz dobrej jakości we w miarę dobrej cenie? (jakość ważniejsza, ale cena na drugim miejscu) Nie będę przecież mieszał aptecznego zioła z Kanady za milion złotych za gram, w dodatku przepisanym od lekarza, z jakimś dopalaczowym gównem.
Wróć do „Marihuana”
Na czacie siedzi 2322 uczestników Wejdź na czata