Konserwacja świeżo zebranych grzybów

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Użytkownik nieaktywny
  • 89 / 8 / 0

Coś musiałeś sknocić ,nie wiem co to to za potwory w takim razie muszą być.
Po takim traktowaniu , powinny być conajmniej ssuche jak kamieć

Te Twoje grzyby mają właściwości higroskopijne , ja bym je ładnie oporządził, słoik, marynata i pradawnym językiem psylohigroptikusus wołał o pomoc i zrzeszał fanów na Twitterze.

A jakbyś je zostawił w tym otwartym piekariku , nie przestawiał , otwórz piekarik , najpierw do wyłącz i zostaw aż wyschną - jak jeszcze jest co ratować
  • 2934 / 276 / 0

ewentulnie ktoś ze spryskiwaczem w dłoni sabotuje twoją suszarnie :D

Po pierwsze nie szkodzić? Nie, po pierwsze zarobić

Jan Smoleński rozmawia z osobami dotkniętymi kryzysem opioidowym w Wirginii Zachodniej.

Papierosy od 21. roku życia w Illinois

"Tytoń nie jest wyborem, jest uzależnieniem, które zabija rocznie ponad 18 tysięcy mieszkańców Illinois. Powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zatrzymać ten śmiertelny nawyk"
  • 3 / / 0

Siemka,
Można wysuszyc grzyby (3 dni na wysokiej szafie) a następnie dać do sloika i do piwnicy? Słoik szczelnie zamknięty ma być?
  • 26 / 6 / 0

Suszarka do grzybów + pakowanie próżniowe w zamrażarce, wytrzymają lata czy nie?
  • 6 / / 0

Z tego, co wiem, jedynym sposobem na długotrwałe przechowywanie świeżych grzybów jest zalanie je miodem.
  • 2934 / 276 / 0

10 marca 2019Pfloyd pisze:
Z tego, co wiem, jedynym sposobem na długotrwałe przechowywanie świeżych grzybów jest zalanie je miodem.
Poproszę o źródło tych rewelacji
  • 6 / / 0

P. Stamets - Psilocybin Mushrooms of the World. 1996
  • 733 / 77 / 0

Do jakiego stanu suszyć, żeby nie stracić za dużo i żeby nic nie gniło w słoiku? Jak wiór maja być suche, żeby w palcach się łatwo łamały?
  • 2934 / 276 / 0

Jak wiór - najlepiej suszyć do momentu w którym będą łamać się w palcach
Pozostawienie grzybów w stanie choćby niewielkiej wilgotności może skutkować tym, że pokryją się pleśnią
  • 181 / 117 / 0

Pomocna jest też waga. Jeśli masz np. 10g świeżych, to susz tak długo, aż zostanie z nich dokładnie 1g. Wtedy będzie ok. Straty w mocy, o ile będziesz suszył bez pośpiechu (naturalnie i bez podgrzewania) będą minimalne, nie ma sie czym przejmować

Dobrze wysuszone grzyby są suche jak wiór, żadnej wilgoci. Polecam je potem trzymać w zamrażarce, można je przechowywać naprawdę długo.
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata