Konserwacja świeżo zebranych grzybów

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Użytkownik nieaktywny
  • 89 / 8 / 0

Coś musiałeś sknocić ,nie wiem co to to za potwory w takim razie muszą być.
Po takim traktowaniu , powinny być conajmniej ssuche jak kamieć

Te Twoje grzyby mają właściwości higroskopijne , ja bym je ładnie oporządził, słoik, marynata i pradawnym językiem psylohigroptikusus wołał o pomoc i zrzeszał fanów na Twitterze.

A jakbyś je zostawił w tym otwartym piekariku , nie przestawiał , otwórz piekarik , najpierw do wyłącz i zostaw aż wyschną - jak jeszcze jest co ratować
  • 3207 / 391 / 0

ewentulnie ktoś ze spryskiwaczem w dłoni sabotuje twoją suszarnie :D

Nie możemy straszyć dopalaczami. Więzienie nie zastąpi edukacji. Czas zacząć rozmawiać

W Warszawie kupisz większość dopalaczy. Bez problemu, z dostawą pod drzwi. Niestety, większość użytkowników nie wie nawet, co zażywa. Po dekadzie od delegalizacji dopalacze nadal zabijają i będą zabijać, dopóki zupełnie nie zmienimy naszego podejścia do substancji psychoaktywnych. W tym także do "klasycznych" narkotyków.

Narkotyki ukrywał w latarkach. Policjanci zabezpieczyli ich ponad 450 porcji

Wrocławscy policjanci chwilę przed godziną 3.00 nad ranem, zwrócili uwagę na mężczyznę prowadzącego rower. Na widok policjantów mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać, zupełnie jak by chciał coś ukryć...
  • 6 / / 0

Siemka,
Można wysuszyc grzyby (3 dni na wysokiej szafie) a następnie dać do sloika i do piwnicy? Słoik szczelnie zamknięty ma być?
  • 27 / 7 / 0

Suszarka do grzybów + pakowanie próżniowe w zamrażarce, wytrzymają lata czy nie?
  • 6 / / 0

Z tego, co wiem, jedynym sposobem na długotrwałe przechowywanie świeżych grzybów jest zalanie je miodem.
  • 3207 / 391 / 0

10 marca 2019Pfloyd pisze:
Z tego, co wiem, jedynym sposobem na długotrwałe przechowywanie świeżych grzybów jest zalanie je miodem.
Poproszę o źródło tych rewelacji
  • 6 / / 0

P. Stamets - Psilocybin Mushrooms of the World. 1996
  • 854 / 98 / 0

Do jakiego stanu suszyć, żeby nie stracić za dużo i żeby nic nie gniło w słoiku? Jak wiór maja być suche, żeby w palcach się łatwo łamały?
  • 3207 / 391 / 0

Jak wiór - najlepiej suszyć do momentu w którym będą łamać się w palcach
Pozostawienie grzybów w stanie choćby niewielkiej wilgotności może skutkować tym, że pokryją się pleśnią
  • 287 / 163 / 0

Pomocna jest też waga. Jeśli masz np. 10g świeżych, to susz tak długo, aż zostanie z nich dokładnie 1g. Wtedy będzie ok. Straty w mocy, o ile będziesz suszył bez pośpiechu (naturalnie i bez podgrzewania) będą minimalne, nie ma sie czym przejmować

Dobrze wysuszone grzyby są suche jak wiór, żadnej wilgoci. Polecam je potem trzymać w zamrażarce, można je przechowywać naprawdę długo.
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 1075 uczestników Wejdź na czata