czerwona koniczyna iMAO a i b

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

mhmhmhjakiedobre

19 kwietnia 2017KaramakatE pisze:
27 marca 2017mhmhmhjakiedobre pisze:
24 grudnia 2016Bogdan1988 pisze:
Narazie po 2 dniach zero efektow. Co najwyzej lekkie otepienie po ektrakcie.
Ekstrakt 8% na okolo 600-800 mg, 150mg PEA + 150mg PEA po godzinie. Zero pobudzenia
Co najwyzej czuje otepienie bo ekstrakcie, jednak po zazyciu PEA po prostu nie dziala.
Mam nadzieje, ze sie to rozkreci.
W ulotce do leku Promensil (którego głównym składnikiem jest właśnie wyciąg z koniczyny) można przeczytać, że działanie rozpoczyna się po 3h30min. (http://www.ceneo.pl/25317032#tab=spec) Potwierdzałoby to moje doświadczenie, kiedy któregoś dnia PEA pogrzało mnie jak nigdy, co poczytywałem jako działanie wywaru z lukrecji wypitego godzinę wcześniej a nie silnego wywaru z poprzedniego dnia.

Może "rozkręcanie się" koniczyny o której pisał Bogdan1988 jest działaniem poprzedniej przyjętej dawki. Swój ekstrakt 8% dostanę na dniach, zdam relację.
Jestem bardzo ciekaw przebiegu badań....
"Badań" na razie nie prowadzę, odstrasza mnie nieco jej działanie estrogeniczne (przy długotrwałym stosowaniu). Do tego biorę dużo różnych, mniej lub bardziej efektywnych, inhibitorów MAO; jak na razie najlepiej spisuje się chyba nalewka z nasion babći (wspominałem o tym w temacie o miksie z PEA; lepiej działają nasiona zalane alkoholem 70% niż czystym spirytusem, sprawdzone) i owoce rokitnika (wpierw zaparzam ich dwie łyżki, po wypiciu naparu zjadam je; opcja chyba najzdrowsza ale i najdroższa). Pod względem ilości i czasu działania potrzebuję ok. 2x więcej PEA niż z selegiliną czyli ok. 100mg (niemniej gdybym pilnował dostarczania węglowodanów byłoby pewnie lepiej; roztwór podany donosowo działał jak należy przy ~50-70mg) i działa do trzech godzin.

Napomknę jeszcze o małym znalezisku, niezasługującym na osobny temat. Kuba Wojewódzki i Popek pozowali jakiś czas temu do zdjęć z opakowaniem tabletek NeuraCaps; w ich składzie jest Neuravena, nazwa handlowa zarejestrowanego w Stanach wyciągu z ziela owsa. I, uwaga uwaga, ziele owsa jest obiecującym iMAO-B (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3367260/, https://www.thieme-connect.com/products ... 006-954926).

jokerr
5

Po analizach musze powiedziec,ze pospolita koniczyna roznie dziala np ekstrakt na mnie git ,ale kwiat jak dlugo na wolnym ogniu gotowalem no to ciekawie byl tylko kwiatow sporo dalem.
Uwielbiam nasza nature w Polsce na nowo odkrywamy to co juz kiedys uzywane bylo .
Koniczynie trzeba dac kilka dni na wieksze odczucie jej efektow, z reguly 3-5 dni. :heart:

gdzie indziej na hyperrealu
Na weekend temat z jednej strony egzotyczny, z drugiej zaś, nie da się ukryć, nieco ponury...
Areszt za kilogram mj na Woli/Plecak z narkotykami w Międzychodzie/Plantacja konopi w Stargardzie/Pół kilo MDMA w Prudniku
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 9 uczestników Wejdź na czata

Awatarsuchezebra  AwatarMondengel  Awatarkfs  Awatarunknown  Awatarwolfster  Awatarpeupeu  Awatarmisspill  AwatarpasoŻyd  AwatarAlfaBot