Knajpa pod purpurowym pawiem- knajpa kodeinowa v3

Luźne dyskusje na temat opioidów. Posty napisane w tym dziale nie sumują się do licznika postów.

Moderator: Depresanty

od 04 stycznia 2012
1928
»
ununquadium napisał:Coś tam o trzeźwości piszecie? Ech. :D

Mi skończył się oksykodon, a ostatnie dni były już na całkiem sporych dawkach (jak na mnie przynajmniej). Tak więc teraz brałam średnio po 80 mg co 6 godzin + koda na wieczór, w przeciwnym razie w ciągu kilku godzin pojawiały się dreszcze i katar.

Cudnie...

Jutro pójdę do apteki, po kodę, żeby choć trochę mniej boleśnie zejść z oxy i zmniejszyć dawki. Fakt faktem - recepta "lekko" podrobiona, ale przejdzie (jestem wdzięczna lekarzowi, że wypisał ją tradycyjnie - w formie papierowej, a nie jako e-receptę).

Czy już czas zrobić sobie przerwę, hm?
Wszystko zależy od tego jak pójdzie wizyta w PLB w czwartek. Trzymajcie kciuki :heart: .

Pomysł z lepy chwilowym przerzuceniu się na kodę by zminimalizować szkodę to dobry pomysł bo cold turkey po takim leceniem z oksy ciekawe na pewno nie jesst ;) ja schodziłem kodą i potem już kody. I po tym przerwa, przerwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła, ale taka minimum 2 tygodnie
od 21 marca 2012
1620
»
Hahahaha, 2 tygodnie xDDD. Wogle to ja też nie będę trzeźwy na kolokwium - miałem kasę tylko na podróż na uczelnię, a i tak ogarnąłem na 300'tke, jak to prawilny ćpun :). Koło za 2 godziny :S, a jeszcze 1/3 mi została do nauki.
JSC napisał:fosforan kodeiny to kodeina + fosforan

Fosfor ;). Coś mi się kojarzy, że końcówka -an była jak związek był bez tlenu, a -ek - z tlenem (chloran/chlorek), ale fosforan kodeiny znaczy fosfor+kodeina (chlorek kodeiny by znaczył chlor+tlen+kodeina).
od 12 stycznia 2016
89
»
Na odwrót uroboros, heh. Chlorek to sól kwasu beztlenowego - chlorowodorowego a fosforan kwasu tlenowego - fosforowego.
od 04 stycznia 2012
1928
»
To był chłopaki skrót myślowy, na chemii trochę się znam bo kiedyś nawet miałem w planach ją studiować.

Mała ściąga dla was którą podrzuciła mi nauczycielka:
-ek jak mały baranEK, a jak jest mały to bez tlenu
-an jak duży barAN, a jak duży to pewnie z tlenem :)

chodziło mi po prostu kurwa o tę resztę kwasową nie wpierdalając się w szczegóły, a tu jak zwykle gówno burza :D najściślej było by to chyba jako nazwać anion kwasu fosforowego lub monoester kwasu fosforowego

od siebie powiem że rakija + sok z ananasa (ta woda z puszki po ananasie raczej) to mega drink :*)
od 04 sierpnia 2014
358
»
niezły syf ktoś kurwa robi. idę do apty 24h, a tam kurwa chyba porozwalanych 5/6 opakowań thio, parę blistrów i kurwa te karteczki co są w środku opakowania(zapomniałem słowa), masakra. więcej porządku jak ćpacie
od 04 stycznia 2012
1928
»
Toż to jak z lasem!
nie srać w swoje gniazda marne nieloty!
od 12 stycznia 2016
89
»
Dzisiaj w aptece w której nie byłem chyba z miesiąc usłyszałem że nie dostane thiocodinu bo przychodzę po niego codziennie.

Za każdym razem mi tak mówią tam. Glupie cipy, pewnie jeszcze mają mój rysopis na zapleczu. No ale na szczęście zaprzyjaźniona obok apteka zawsze dba o to bym miał się czym naćpać :)

Jagupard melduje że grzanie dzisiaj było wyśmienite :o)
od 26 czerwca 2010
341
»
renom napisał:Wykalkulowałem i w 300mg fosforanu jest 234,3 czystej kodeiny, więc jeżeli dobrze rozumiem to limit 240 mg nie został w multipakach tak naprawdę przekroczony.
Farmaceutka niby przyznała mi rację ale i tak naliczyła 20stkę na osobny rachunek.

Mógłbyś opisać krok po kroku jak to zrobiłeś? Bo o chemii wiem tyle że woda to h2o a etanol c2h5oh.
od 27 grudnia 2014
299
»
wcześniej napisałam: napisał:Wszystko zależy od tego jak pójdzie wizyta w PLB w czwartek.

... Poszło... średnio. Plus jest taki, że mimo nieprzychylnej historii medycznej (czy jak to się ku?wa nazywa) wizyta nie zakończyła się zdaniem typu "przykro mi, to musi boleć, my nic nie poradzimy, do widzenia". Minus taki, że recepty żadnej nie dostałam.

Więc tak...
Po 40 minutowej rozmowie pani lekarz pyta się czy próbowałam plastrów. <Ba, na pewno chce mi wcisnąć plastry z lidokainą, jak większość. Odpowiadam zatem, że tak, plastry z lidokainą próbowałam już dawno, ale nie pomogły.> Ona na to, że nie o takie plastry jej chodziło, lecz "takie znieczulające centralnie, opioidowe". <I tu wielka radość Ununquadium, bo skoro plastry to pierwsza myśl = fentanyl.> Po czym ona wyjaśnia skutki uboczne, dawkowanie, itp. oraz na koniec informuje, iż substancją czynną jest... (nie, nie fentanyl, ale...) buprenorfina. <R.I.P. wielkie nadzieje Ununquadium...>

Po czym następuje kolejne rozczarowanie. A mianowicie, nie dostanę recepty od niej dzisiaj. Mam chodzić co tydzień/dwa do mojej przychodni, tam będą dawać mi po jeden, dwa plastry (czy jak tam się dogadam z lek. rodzinnym). Nosz, ku?wa (ja zazwyczaj nie przeklinam :rolleyes: ), jak to? - chodzić co tydzień po plaster z buprą, jak... jak jakiś... ćpun xD? Jakby tego było mało, to najwcześniej dostanę to dopiero we wtorek/środę (kochany krajowy przepływ informacji).

No cóż. Buprenorfiny jeszcze nie próbowałam...

JSC napisał:Pomysł z lepy chwilowym przerzuceniu się na kodę by zminimalizować szkodę to dobry pomysł bo cold turkey po takim leceniem z oksy ciekawe na pewno nie jesst

Niestety, mój tygodniowy zapas kody skończył się w półtora dnia. A i tak nie pomógł nawet w 50%. Lekarz miał rację mówiąc, iż chyba mam skłonność do nadużywania leków :*).
od 29 marca 2014
152
»
ale na co ty ten fentanyl liczyłeś/aś dostać, przecież to jest supersilny painkiller dla ludzi, którzy po wypadkach wyglądają jak na obrazach picassa. ostatnie stadium na drodze tramal-bupra>majka-oksy
nie martw się, bo to jest dobry początek, opisywane tutaj przygody w plb zaczynały się gorzej, mało kto dostał od razu morfinę, ale po jakimś czasie upartego i konsekwetnego 'leczenia', 'zwiększania dawek', masz sporą szansę na coś lepszego. a jak już kiedyś w papierach nabiją Ci leczenie majką np. to później będzie ją dostać tak łatwo, że zastanowiłbym się z raz może 2 razy zanim bym się na to zgodził :D
tylko nie spierdol tego ćpuńskim ciśnieniem.

a i ilość czystej kodeiny to jest podana na ulotce o ile pamiętam.
Wróć do „Opioidy - knajpa”
Na czacie siedzi 4 uczestników Wejdź na czata

AwatarGanjaBot  AwatarMondengel  Awatarkkrecha  AwatarAlfaBot