Doping mózgu vol. 2 (pytania dotyczące zestawów suplementów zadajemy w innym temacie!!)

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

• 8 / 1 / 0

Witam wszystkim. Jestem tu od niedawna. Swoją przygodę z używkami zacząłem w wieku 22 lat a było to w 2003 (głównie imprezy). Od tamtego czasu stosunkowo regularnie coś było wrzucane. Początki pixy i feta,potem tylko feta a następnie, przez krótki czas, jakieś dziwne dopalacze, po których serce wyskakiwało. Od ok 4 lat regularnie i tylko MDMA. Stosunkowo często bo co tydzień, dwa po 1-1.5 tab z przerwami.
Na razie od jakiegoś czasu spokój. Od 5 lat lepiej się odżywiam i ćwiczę regularnie 3-4 razy w tygodniu. Fizycznie jest ok, psycha nie najgorzej po tym wszystkim, chociaż nastrój mógłby być lepszy. No i co najgorsze, to czuję się zamulony. Do tej pory poza witaminami nic nie brałem. Co polecicie na początek? 5-Htp, ashwagandhe? Jak dawkować? Z kim góry wielkie dzięki.
  • 48 / 10 / 0

^up
Ja stosuję od około roku codziennie tran, wit. B, wit. C, wit. D - jeden raz w tygodniu w dawce 10000. Od około tygodnia biorę dodatkowo rano Koenzym Q10 (dobry dla serca), magnez z ashwaghandą i korzeń arktyczny (2x dziennie). Na wątrobę bardzo spoko działa Hepatil (zażywam na noc).

2021: rok ważnych zmian w międzynarodowej polityce narkotykowej

Grudzień 2021. Amerykanie i Polacy legalnie palą marihuanę. W Norwegii wymiar sprawiedliwości nie interesuje się już osobami uzależnionymi od narkotyków, bo trafiły one pod opiekę ochrony zdrowia. Z dekryminalizacji cieszą się też w stolicy Australii. Być może takie zmiany zajdą w różnych częściach świata przez kolejne dwanaście miesięcy. Kryka Polityczna i przegląd najważniejszych inicjatywy narkopolitycznych na rok 2021.

Islandia: Jak powstrzymać nastolatki przed piciem i paleniem?

Islandia osiągnęła coś, co byłoby marzeniem wielu krajów na świecie. Nie tylko ma wysoką jakość życia w niemal każdym sensie, ale także rozwiązała poważne problemy związane z nastolatkami. Na przykład zdołała powstrzymać picie alkoholu i palenie wśród młodzieży.
  • 8 / 1 / 0

Cześć.
Kupiłem 5-htp 200mg oraz ashwagandhe z SFD. Dokładnie jest to Adapto Max. Moje pytania:
- czy mogę łączyć oba suple?
- jak długo stosować 5-htp? Tydzień, dwa?
Z góry dziękuję za pomoc.
  • 349 / 81 / 0

24 lutego 2021Molek82 pisze:
Cześć.
Trzy bobry.
- czy mogę łączyć oba suple?
Ta.
- jak długo stosować 5-htp? Tydzień, dwa?
Dłużej nawet. Prekursory można walić sporo czasu wg mnie. Później z tydzień dwa przerwy.
  • 8 / 1 / 0

Dzięki. Zrobię sobie kurację jednym opakowaniem htp 60 szt plus adapto max 90szt i zobaczymy czy jest poprawa
  • 20 / 1 / 0

Dobra, w sumie odpuściłem temat, bo wydawał mi się wydawaniem hajsu na szajs, który miał działanie na granicy placebo (GABA, Acetylotyrozyny, nie wspominając o witaminach). Ale dwie rzeczy. Trafiła mi się książka z lat 90-tych. Tytułu dokładnie nie pamiętam ale coś w stylu Domowe sposoby na lepszą pamięć. Facet wychwala tam (a minęło już jakieś 30 lat od kiedy to pisał) w sposób umiarkowany w sumie poza dietą to Alcar.
I tak myślę, że chciałbym sobie zrobić uniwersalny stack, który ograniczy mi konieczność testowania miliona rzeczy na które tracę hajs, nadzieję i czas.
Alcar, zauważyłem działa pierwsze dni bardzo wyraznie, później słabnie jego odczuwalne działanie (nie wiem, czy stosować go cyklicznie?) i co do tego? Witamina D jak każdy Polak (czy za bardzo przereklamowane?) Rodzinny nie ma u mnie problemów z wypisaniem Piracetamu, tylko w sumie czy on coś daje?

Piracetam z rana i Alcar z rana, w południe Różeniec gorski i na wieczór pilsy na spanie od doktora psychiatry, względnie hydroxyzyna (alo nie piję). Kawę też staram się unikać. Yerba i zielona herbata w sumie.
Dodam tylko, ze od psychiatry mam przepisane Elicea (escytalopram) - o ile ma to jakiś wpływ.
  • 186 / 40 / 0

Ma... serotonina przymula ja nie mogę brać SSRI, bo hujowo mi się ogarnia pracę a mam taką, że dużo niestety muszę w łeb wrzucić i pomyłki są baaardzo kosztowne i nie mile widziane... zresztą w mojej obecnej pracy podobno po drugiej "grubszej" jest "to my zadzwonimy jeszcze kiedyś"
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 2115 uczestników Wejdź na czata