Od jakiej ilości macie kaca?

Alkohol etylowy pod każdą postacią.
Więcej informacji: Etanol w Kuchni [H]yperreala

Moderator: GABA

Cold Steel

28
11

jak wyżej 5-6 piw, ale takich 9%

sly89

5
3

Czasem po 3-4 piwach nawet głowa była ciężka z rana, a czasem po duzej ilosci wszystko było ok. U mnie raczej zależało to od czestosci spozywania, po dłuższych przerwach organizm bardziej wrazliwy no i miałem wrazenie zawsze ze duza ilosc wypalonych fajek poteguje kaca

Opracowanie względnie świeże i opublikowane w periodyku szacownym, czyli przynajmniej formalnie rzecz biorąc z tych poważnych. Sprawdźcie, jak ma się do wiedzy praktyczno-potocznej ;)
Badania na szczurach uzależnionych od kokainy wykazały, że występują u nich długoterminowe wzrosty liczebności neuronów wydzielających oreksynę - neuropeptyd regulujący sen i czuwanie czy apetyt. Wg naukowców, to właśnie to zjawisko może leżeć u podłoża uzależnienia.

Darkabed

2

U mnie nawet 2-3 piwka wypite w złych warunkach mogą wywołać lekkiego kaca. Przez złe warunki mam na myśli pusty żołądek i zerowe nawodnienie (oprócz piw) oraz szybkie tempo spożycia. Jeśli zadbam o to by warunki były przeciwieństwem tych złych to większe ilości alkoholu żadnego kaca nie spowodują.

Cold Steel

28
11

Si, sinior, najgorzej walić na pusty żołądek, wtedy piwa faktycznie jadą kichy równo i samopoczucie jakieś takie chujowe, i głowa potrafi rozboleć, zgadzam się z Tobą :) Pozdrawiam.

cyprys

11
4

Mnie alko morduje dnia następnego już przy 3-4 piwie. Nawet jak się nawadniam wraz z elektrolitami zanim pójdę spać. Elektrolity i woda na pewno za to chronią pikawę, bo przynajmniej nie mam zwiększonego tętna i śpię nieco lepiej dzięki temu.

LOBO87

90
212

3 piwa to ja kiedyś do śniadania robiłem, kac to po kilku setach był.

Cold Steel

28
11

@LOBO87 - Tak, ja wiem, ale chodzi o to, że przy niesprzyjających warunkach, potrafi się lekki ból głowy pojawić nawet po dwóch piwach jak kolega wyżej napisał, nie mówimy tutaj o jakimś kurczę kacu, tylko o dyskomforcie :)

LOBO87

90
212

No nie przeczę, ja mam na myśli kaca typowego już ;)

Cold Steel

28
11

A to kac typowy, to najgorszy występuje u mnie na przykład jak cały dzień walę tu seteczkę, tam dwuseteczkę (szczególnie tych kolorowych wódek) :D Pozdro ;)

LOBO87

90
212

No, kurwa znam ten system, te seteczki tu i tam, najbardziej zdradliwe :D Pozdro ;)

Wróć do „Etanol”
Na czacie siedzi 9 uczestników Wejdź na czata

AwatarZX  AwatarGanjaBot  AwatarSpOkOjNA  AwatarCzarli Hustle  Awatareasilybored  e8fc2b816ba2340a7cd07e1b37be3ef0astralvoyager  bc00ace87234b7d0df2ae5a6626ce610Kokorari  Awataritirritate  AwatarAlembik