Substancje biosyntetyczne pochodzące z królestwa zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 40 • Strona 1 z 4
  • 152 / 7 / 0
Nie chce mi się wierzyć, że taki temat nie istnieje jeszcze, ale szukałam w wyszukiwarce wzdłuż i wszerz i nie znalazłam, jedynie drobne wspomnienie w temacie od ayahuasce,a to zupełnie coś innego. Jeśli jednak taki temat istnieje gdzieś to bardzo przepraszam i proszę moderatora o dołączenie tego postu do odpowiedniego tematu.

Kambo - wydzielina z żaby, która jest silną trucizną jednak w małej ilości wprowadzona na skórę powoduje oczyszczanie się organizmu ze wszystkich toksyn.

Czy ktoś z Was był na takim rytuale ? Możecie się podzielić swoimi doświadczeniami ? Lepiej w Polsce u tych naszych szamanów czy może tkoś z Was był w Ameryce Południowej na takim rytuale ?


Bardzo chciałabym pojechać, ale się boję, że:

1. Jeśli jad dostanie się do krwi, wtedy się umiera
2. Niektóre źródła podają, że tętno dochodzi do 25o uderzeń na minutę co jest dużo powyżej tętna maksymalnego i to też jest bardzo niebezpieczne
3. Wydaje mi się to zbyt proste - rzygasz przez 20 minut płacisz kilka stów i masz oczyszczony organizm ? Czytałam bardzo wiele książek na temat zdrowia i medycyny alternatywnej i ze wszystkiego wynika to samo, że zdrowie to jest przede wszystkim ciężka praca, a nie chwila cierpienia i jesteś jak nowonarodzony :/


W internecie reklamuje się bardzo wielu różnych szamanów, którzy przeprowadzają takie rytuały i piszą, że to jest całkowicie bezpieczne, ale przecież sami jakby na tym zarabiają, więc te informacje są bardzo jednostronne. A może ktoś z Was ma linki do jakiejś fachowej literatury na ten temat ?
  • 993 / 23 / 0
W dużym uogólnieniu:

Oczyszczanie organizmu z toksyn to proces nieprzerwany lub długotrwały. W przypadku Kambo jest to "wrażenie oczyszczenia organizmu", nie jest możliwe oczyszczenie organizmu w ten sposób. Owy efekt wynika z działania peptydów na szereg receptorów w tym NMDA, opioidowych oraz działania podwyższającego odporność co przekłada się na zwalczanie bakterii, wirusów i grzybów, które są w organizmie obecne.

Można to porównać do długotrwałego działania ibogiany, psychodelików lub ketaminy w terapii przeciwbólowej, ale peptydy to substancje o wiele mocniejsze w działaniu i tak jak w przypadku powyższych działanie terapeutyczne może być długotrwałe, wywołujące remisje lub trwałe, całkowicie zmieniające działanie receptorów i szlaków chemicznych w mózgu.

W duchowe pierdolenie się nie zagłębiam.
  • 2451 / 78 / 0
W czechach to oferują, , Opak od nas z forum sie w to bawił i bardz polecał.
Z tego co kojarze to jest to dosc bolesne i malo przyjemne doświadczenie i gdyby nie to ze w tym jadzie żaby znajduje sie dezomorfina czy jakis inny opioid to zesrac by sie z bólu mozna bylo %-D
Made china proch i już mija każdy foch %-D
Mocz se chuju miszej a nie ketony ! :finger: %-D
  • 626 / 42 / 0
Koleżanka była najpierw na ayahuasce, a potem poszła na Kambo. Wszystko w Polsce.

Po Kambo został jej wzorek na ramieniu (bo się przypala patyczkiem miejsce podania jadu).
A co do samego rytuału - boli, powoduje mdłości, jest ogólnie nieprzyjemny. Rzygasz wszystkimi kolorami tęczy (zielony, niebieski), a wcześniej ileś dni jesteś na diecie oczyszczającej i robisz to na czczo - więc skąd te kolory? :D

Po Kambo czuła się bardzo dobrze i poleca.
  • 176 / 2 / 0
Zależy od człowieka, w jakim jest stanie, ja czułem się źle po, miałem takie otumanienie, odrealnienie, że myślałem że nie wrócę do domu, po 3 razie z godzinke lepszego nastroju i to wszystko, ale ja schorowany-zajechany jestem.
  • 50 / 3 / 0
w Polsce też są różnie, Warszawa, Kraków wpisać w duckduckgo nazwę żaby + info
Uwaga! Użytkownik cichywedas666 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1877 / 19 / 0
Re: KAMBO
Nieprzeczytany post autor: opak »
1. Jeśli jad dostanie się do krwi, wtedy się umiera
2. Niektóre źródła podają, że tętno dochodzi do 25o uderzeń na minutę co jest dużo powyżej tętna maksymalnego i to też jest bardzo niebezpieczne
3. Wydaje mi się to zbyt proste - rzygasz przez 20 minut płacisz kilka stów i masz oczyszczony organizm ? Czytałam bardzo wiele książek na temat zdrowia i medycyny alternatywnej i ze wszystkiego wynika to samo, że zdrowie to jest przede wszystkim ciężka praca, a nie chwila cierpienia i jesteś jak nowonarodzony :/
1. Jesli nieodpowiedzialne osoby nie będa się zabierać za kambo to nic takiego nie ma prawa bytu zajść. Kambo podaje sie poprzez wyłamania na skórze w celu dostania sie do układu limfatycznego
2. Nie przesadzałbym z taka paranoją :) Jeśli nie masz problemów z sercem , bardzo wysokiego nadcisnienia , miażdzycy nie ma prawie żadnych przeciwskazań do wzięcia udziału w terapii kambo. Chyba że przyjmujesz jakieś leki lub cierpisz na choroby autoimmunologiczne nalezy wtedy skonsultować to z osoba która podaję kambo.
3. 20 minut to trwa przy dobrych wiatrach , cały proces kambo trwa od 20 minut do 1 h. To nie jest takie proste jak sie wydaje , kambo to jest jedna z najgorszych rzeczy jakie człowiek może doświadczyć w zyciu :) Wiele osób w trakcie mówiło sobię ze nigdy więcej tego sobie nie zrobią ;-)
Czy ktoś z Was był na takim rytuale ? Możecie się podzielić swoimi doświadczeniami ? Lepiej w Polsce u tych naszych szamanów czy może tkoś z Was był w Ameryce Południowej na takim rytuale ?
Zdecydowanie u nas , kambo w Amazonii stosowane jest głownie w celu pozbycia sie panema ( nieszczęscia) oraz jako lek na malarie i przeciw ukąszeniom węzy w małych dawkach stosowane przed polowaniami ,Dzięki nauce , ludzie z zachodu którzy pracują z kambo mają znacznie szersza wiedzę na temat stosowania tej medycyny , szaman w Ameryce Płd Ci nie powie czy możesz przyjmować np jakieś leki i wziąc udział w terapii kambo.
więc skąd te kolory? :D
Kolory wymiocin określają konkretne organy które się oczyszczają.
A może ktoś z Was ma linki do jakiejś fachowej literatury na ten temat ?
http://www.kambo.com.pl/index.php/artykuly-medyczne/

Najważniejsza rzecz , zabka może wiele uzdrowić w naszym zyciu , zmienić nasze życie na lepsze ale tylko od nas zalezy od naszych nawyków , diety i innych ważnych rzeczy jak długo utrzymamy korzyści z medycyny.
  • 152 / 7 / 0
Dzięki Opak.
  • 111 / 4 / 0
Pyt odnośnie KAMBO.
Czy mogę bez obaw zamawiać z zagranicznych sklepów internetowych,
wydzielinę kambo (fresh stick) ? Czy mogą być jakieś niedomówienia ?
Z tego co mi wiadomo ceremonie kambo w Polsce sa legalne i praktykowane.
Uwaga! Użytkownik Montebur nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1877 / 19 / 0
Re: KAMBO
Nieprzeczytany post autor: opak »
Bez obaw możesz , większe obawy możesz miec jeśli chodzi o aplikowanie sobie samemu , dziewczyna we Włoszech zamówiła sobie sticka i umarła ( zeby podawać kambo trzeba miec odpowiednią wiedzę , to nie ziółka )
W trakcie zabiegu istnieje możliwośc utraty przytomności , jęsli zrobisz sobie sam i stracisz np przytomnośc to możesz miec peszka.
Inna kwestia że zamawiając sticka nigdy nie wiesz w jaki sposób medycyna byłą pobierana ( Sposób pobierania ma wpływ na sam proces) Im bardziej żabka "cierpiała" podczas pobierania to tym gorzej dla Ciebie . Dlatego bardzo ważne jest zeby wiedziec skąd medycyna pochodzi.
Ogólnie wszystkie osoby w Polsce które robią kambo przeszły odpowiednie szkolenie , nie sądze ze ktokolwiek zabierałby się za to bez odpowiedniej wiedzy , można komuś bardziej zaszkodzić lub sobie :)
ODPOWIEDZ
Posty: 40 • Strona 1 z 4
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.