Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 225 / 36 / 0

Nie znalazłem nigdzie uzasadnienia, dlaczego POZ ma dostęp do tego wszystkiego, pomimo braku zgód w IKP, lub niezakładania takiego profilu.
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2021 przez kurczakswiezy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • 781 / 204 / 0

Też mnie to zastanawia. To znaczy w moim przypadku nie spotkałam się, żeby lekarze, z którymi "współpracuję" mieli dostęp do takiego info. Nie wiem, czy to kwestia korzystania z jakiegoś innego systemu, czy cokolwiek...? Ale mnie wręcz prosili o udostępnienie tych informacji, bo inaczej nic nie wiedzieli o lekach, które przyjmuję, a które zostały mi wypisane w innej przychodni.
Aczkolwiek od innych osób niejednokrotnie już słyszałam o takich sytuacjach, losowych lekarzach mających wgląd do wszystkiego.

Pax narca: Meksyk o krok od legalizacji marihuany. Jak sytuacja wygląda w Europie?

Meksyk już niedługo może stać się trzecim krajem na świecie, w którym rekreacyjny użytek marihuany będzie legalny. Grupę tę uzupełniają kolejne amerykańskie stany, chociaż prawo federalne USA nadal tego zabrania. Europa skupia się na dekryminalizacji, czyli zmniejszaniu wymiaru kary za posiadanie substancji uznawanej za nielegalną. W Polsce nad pakietem ustaw w tej sprawie pracuje grupa parlamentarna.

Nanotechnologia zabije skręta? Nie sądzę, ale może powiększyć rynkowy zasięg marihuany

Marihuana to jeden z bardziej kontrowersyjnych tematów, jeśli chodzi o używki. Dla części osób jest to taki sam narkotyk jak ciężkie, a może nawet groźniejszy, bo „od niej się zaczyna”. Druga, równie spora grupa uważa, że popularna „trawa” jest bezpieczniejsza od alkoholu i w ogóle nie ma co przed nią nikogo ostrzegać. Kłótnie obu środowisk zostawmy portalom politycznym, a oceny szkodliwości lub jej braku medycznym, my zajmijmy się tym, jak nowe technologie wchodzą w ten biznes tam, gdzie ta używka jest legalna.
  • 225 / 36 / 0

Wszystkie poradnie powinny widzieć takie rzeczy, ale w przypadku pacjentów 75+
Spotkałem się z sytuacją, w której obcy mi typ, u którego nigdy nie byłem na wizycie, wypytywał dlaczego taka i taka recepta, skoro poprzednia nie była wykupiona, a druga z pakietu e-recek została zrealizowana.
  • 781 / 204 / 0

W skrócie: w dzisiejszych czasach ciężej coś legalnie zmotać niż kiedykolwiek wcześniej. Widzę, że u mnie (to znaczy w poradniach w mojej okolicy, do których uczęszczam) to wszystko nie doszło jeszcze do takiego etapu, jak opisujesz. Nie jestem w stanie powiedzieć, dlaczego. Ale to zapewne tylko kwestia czasu.
Dla mnie z jednej strony to dobrze, bo nie jestem w zasadzie w nic głęboko wjebana, a ta "inwigilacja" to dla mnie taki bezpiecznik, żeby sprawy nie zaszły za daleko.
  • 565 / 48 / 0

U rodzinnego wzialem 300tab oxy ale w aptece mi nie chcieli dac tych 3pak xancodalu bo mialem dawkowanie 3x1 co daje 270tab na 3miesiace ale udalo sie zamienic na 4op oxycontinu .pozniej jeszcze dwukrotnie korzystalem z portali z e ŕceptami i dali normalnie mi po opakowaniu oxycontinu .dopiero minal miesiac i nie mam ubezpieczenia jak cos .zadnemu z tych lekarzy nie wyskoczyl komunikat o przekroczeniu dawkowania o co kaman
  • 169 / 42 / 0

Bo 300 tabletek przy dawkowaniu na 3x1 to dawkowanie na 100 dni, a może być na max 90.
  • 1364 / 320 / 0

A jaka dawka tych tabletek co miales 300 sztuk??
  • 565 / 48 / 0

40mg ale mowie jeszcze ze po tyg od odebrania 240tab wydarlem jeszcze 120 tab co daje 360tab bedzie lipa ?
  • 54 / 2 / 0

Lekarka z plb widzialaby ze np u rodzinnego wypisuje jakieś recepty? Brałem dhc i melodyn.
Dhc juz nie pomaga a melodyn mbie chyba uczula bo ciągle po nich mam jakieś chrosty, tam gdzie nakleje go swędzi i czasami szczypie i tak średnio mi pomaga. Lekarka mnie wysłuchała ale i tak wypisala te same plastry i kazała odstawić dhc. Czy jakbym wypisał u rodzinnego samo dhc albo dhc i melodyn to przy następnej wizycie ta z plb widziala by te recepty co u rodzinnego wypisałem?
P.s proponowała jakiś tapentadol, troche drogie to jest ale czy warto go brać ?
  • 1908 / 208 / 0

Cześć mam pytanie i potrzebuję odpowiedzi informacji .. a więc nie mam konta na IKP .. a zaistniała dana sytuacja a więc jakoś miesiąc temu miałem wypisane 2opakowania leku na recepcie ale odebrałem 1opakowanie i 2-op miałem odebrać jakoś po 3tygodniach ( pod koniec ważności recepty ) ale niestety recepte gdzieś zgubiłem i nie wiem co zrobić czy lekarz wypisze mi to opakowanie co zostało na recepcie która gdzieś zgubiłem czy będzie uważał że kręcę coś by dorwać kolejne opakowanie ? Czy lekarz może sprawdzić taką receptę? Prosze o odpowiedź..
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 2248 uczestników Wejdź na czata