Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

Posty: 1963 Strona 159 z 197
Rejestracja: 2016
  • 91 / 2 / 0

Wszyscy to wiemy i nie to jest przedmiotem dyskusji w tym momencie.

A co do tematu: popytałem znajomych z lekarskiego, którzy mają praktyki z lekarzami i w przychodniach, powiedzieli, że jak się czegoś dowiedzą to dadzą mi znać. Także może w niedługim czasie uda się czegoś dowiedzieć jak to jest z tymi prywatnymi lekarzami.

BST

Rejestracja: 2012
  • 8 / / 0

Ja w środę mam wizytę i jak przeszedł mój lekarz (prywatny) na e-recepty, to jeżeli będzie możliwość podejrzenia historii recept na 100% to zrobi typ faszysty. Drugiego mam 300km od domu ale warto jechać tam, bo kulturalnie 3x10paczek benzo zapisuje wedle zamówienia, ostatnio na żonę mi wypisał żeby w historii nie było :)

Dla mnie nie ma bariery finansowej mogę i tysiaka za wizytę zapłacić jak mi zapiszą co chce, mam
dobrze prosperującą firmę. Moim problemem jest silne uzależnienie od nasennych benzo i wale 4x Rolki 3x Nitrazepam 2x Estazolam wiec jestem konkretnie wjebany.

Nie wiem czy wiecie ale jeszcze przez dwa lata mogą wypisywać po staremu na papierze. Dostali okres przejściowy pod koniec roku od Ministerstwa, wiec nie każdy gabinet prywatny wszedł w e-recepty.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o ayahuasce

W ciągu ostatniej dekady nastąpiła ogromna zmiana w amerykańskiej polityce dotyczącej marihuany. Możliwe, że to zapowiedź tego, co może stać się z innymi środkami psychoaktywnymi, które obecnie są zakazane. Publikujemy fragment książki „Gdy rośliny śnią. Ayahuasca, amazoński szamanizm i ogólnoświatowy renesans psychodeliczny”.

24-latka idzie do więzienia za handel, suszu nie znaleziono. Dowód? ZEZNANIA „kolegi”!

24-letnia Karolina* została skazana za handel marihuaną. Rzecz w tym, że w mieszkaniu dziewczyny nie znaleziono ani grama suszu, a podstawą wyroku stały się zeznania jej kolegi, który posiadał 28 gramów zioła.
Rejestracja: 2019
  • 18 / 9 / 0

To prawda, dzisiaj dostałem reckę na papierze.
Co do systemu, to najbardziej niepoważny jest dla mnie fakt, że widać recki z zeszłego roku, nawet te wypisane na papierze przez prywatnego magika. Dlaczego? Bo realizowałem w dużej sieci aptek gdzie prawdopodobnie skanując je, wprowadzili do systemu, bez mojej wiedzy.
O ile rozumiem wszelkie argumenty "za", to powyższe to dla mnie paranoja i mocne naruszenie prawa do prywatności...
Rejestracja: 2007
  • 672 / 117 / 1

Nie ma terminu obowiązywania recept papierowych. Nadal można je wystawiać i nie zapowiada się, żeby było inaczej. Nawet przy próbie wprowadzenia obowiązku wystawienia e-recept, była furtka dająca zawsze możliwość wystawiania recepty tradycyjnej. Podobno w Niemczech wprowadzenie na dobre e-recept zajęło 7 lat. Ile zajmie u nas...?

Nie wiem skąd wziął się tu urojeniowy wątek sterowania przepisywanymi lekami przez system, wyskakującymi ALERTAMI NA CZERWONO itp. Ludzie, na prawdę ostro przesadzacie, opanujcie się. Choć nie twierdzę, że nie ma zagrożenia inwigilacją.

W IKP pojawiają się wszystkie recepty zrealizowane od 2019 roku, nie ma na to wpływu obecność kodów na recepcie. Te napisane ręcznie na kartce A4 też widnieją w systemie, a cud ten bierze się z tego, iż realizujący receptę osobnik wprowadza ją do systemu.
Rejestracja: 2017
  • 1970 / 308 / 0

A lekarka ma wgląd co sama wystawiała ? %-D
Rejestracja: 2019
  • 455 / 61 / 0

U mnie w systemie widnieją recepty jedynie ZREALIZOWANE. Te wystawione, a niezrealizowane nie widnieją.
Rejestracja: 2017
  • 1970 / 308 / 0

Ale te dla wystawiała dla kogoś wiadomo w jakim celu (wał na lekarzu), a jestem znany już w tej przychodni bo miałem jedna wtopę :D
Pytam czy babka bedzie miała wglad na to co wystawiala, bo w 2019 kupilem kilka DHC na 30proc
Rejestracja: 2018
  • 3010 / 1221 / 1

Myślisz, że lekarka, która przyjmuje 15 pacjentów dziennie będzie pamiętała, czy wystawiała w kwietniu DHC na refundację, czy nie? A nawet gdyby coś wyczaiła, to twardo mówisz, że nic nie pamiętasz i pewnie a burdel w papierach.
Rejestracja: 2017
  • 68 / 12 / 0

Ja miałem śmieszna sytuację, bo zadzwoniłem do babeczki z przychodni, żeby mi wypisała 2 paczki Relanium po 5mg. No i siedzę pyk SMS "Ezdrowie dnia 17012020 została Tobie wystawiona eRecepta". Za dwie minuty pyk drugi SMS, za 3 minuty trzeci i tak do pięciu XD
Mówię sobie babka się jebnela i będę miał pięć recept na Roleczki :D
Wszedłem na IKP patrzę aha chuja. Cztery anulowane jedna dostępna do realizacji ;D
Rejestracja: 2018
  • 289 / 33 / 0

Łeeee, ale pech, mogę sobie wyobrazić Twoją ekscytację, gdy dostawales eske za eską :D to był prywatny, czy rodzinny?
Mi lekarka pokazala ostatnio u siebie na kompie jak to wygląda od jej strony , bo byłam ciekawa.
Niedługo będę w aptece wykupić jedną receptę, jestem ciekawa jak to wygląda z odpisami. Kiedyś był papier i trzeba było się z nim zgłosić do tej samej apteki. Ciekawe jak teraz. Zdarza się, ze wykupuję recepty na drugim końcu miasta i nie chciałoby mi się tam wracać w celu realizacji jej pozostałości.
Posty: 1963 Strona 159 z 197
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 1486 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości