Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 3022 / 1224 / 1

13 stycznia 2020stachuj pisze:
Witam

Na wizycie prywatnej młody internista wypisał benzo i SSRI na jednej recepcie.
Byłem w 2 aptekach i odmówili, czy jest jakaś szansa zrealizować tą receptę czy do kosza?
Leki z grupy P muszą być wypisane pojedynczo na recepcie. Udaj się do internisty by poprawił receptę - jego obowiązek.
  • 819 / 140 / 0

13 stycznia 2020polymerase pisze:
A dla chcących wyjść z danego uzależnienia to w sumie nie taki zły pomysł, nie będzie nadużywania itp.

Sporo lekomanów jeśli mocno chce możliwie że wyjdą kiedyś na prostą, a jednym z nich jestem ja.
Dla na prawdę chcących wyjść z uzależnienia żadne ustawy nie są potrzebne. Ci lekomani, którzy mocno chcą wyjść na prostą to wyjdą, linia między lekomanem a narkomanem jest tak cienka, że właściwie jej nie ma. Nie będzie nadużywania? Kto nadużywał i nie miał zamiaru przestać ten dalej będzie to robił, a jeśli nie miałeś wystarczającej motywacji, żeby wyjść ze swojego uzależnienia, to muszę cię zmartwić, ustawa to nie jest motywacja tylko utrudnienie. Państwo cię nie wyciągnie z bagna, myślę że przymusowe leczenie odwykowe jest teoretycznie skuteczniejsze, niż wgląd lekarzy w zrealizowane recepty, bo chcąc nie chcąc wychodzisz odtruty i masz teoretycznie prostą drogę do wyjścia, a mimo to większość osób jeszcze w trakcie odbywania leczenia załatwia sobie cukierki.

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Zrobili rentgen ciężarówce, udaremnili przemyt narkotyków. "Jeden z największych w tym roku"

Aż 46 kilogramów metamfetaminy ukryte było w ciężarówce wjeżdżającej z Ukrainy do Polski w Dorohusku. Narkotyki znaleźli funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 2,3 mln złotych.
  • 965 / 41 / 0

12 stycznia 2020OpenYourMind pisze:

Odwyk od benzo to masakra. Na amerykańskim forum kiedyś czytałem opinie ludzi, którzy testowali na sobie wszystko praktycznie i pisali, że odwyk od benzo najgorszy. Mam więc świadomość i MIMO TO poszedłbym gdyby miało to sens. Przerabiałem wszystkie SSRAIE, moklobemidy, phenibuty.. Życie mi tylko przeleciało przez palce.

ja jem benzo glownie krolewskie czyli klon kilka lat i nigdy nieczulem nic nieprzyjemnego .. a ty cos zlego przezyles? czy tylko czytales? potem ludzie w takie bzdury wierza ... no tak dobrze leczniczo dziala i jest juz tania nieda sie zarobic

12 stycznia 2020jezus_chytrus pisze:

Takie pytanie - powiedzmy, że zachciało Ci się skończyć ziemski żywot i pohuśtać się na linie. Napisałeś nawet kartę z napisem "Volenti non fit iniura i nie ratujcie mnie!!". W momencie, gdy taboret ucieka spod nóg zmieniasz decyzję (odwidziało Ci się) i jakimś dziwnym zrządzeniem losu w drzwiach pojawia się ekipa karetki. Chciałbyś, żeby (w takiej sytuacji) Cię odcięli i pomogli, czy też poszli sobie, bo przecież napisałeś kartkę z czymś wręcz przeciwnym : )
napisal kartke potem ZMIENIL zdanie ... ile ty masz lat typie? dla dziecka to normalne ze pyta doroslych o pozwolenie ale dla doroslych wrecz przeciwnie ... troche szacunku dla starszych
  • 3022 / 1224 / 1

14 stycznia 2020hammerzeit pisze:

Dla na prawdę chcących wyjść z uzależnienia żadne ustawy nie są potrzebne. Ci lekomani, którzy mocno chcą wyjść na prostą to wyjdą, linia między lekomanem a narkomanem jest tak cienka, że właściwie jej nie ma. Nie będzie nadużywania? Kto nadużywał i nie miał zamiaru przestać ten dalej będzie to robił, a jeśli nie miałeś wystarczającej motywacji, żeby wyjść ze swojego uzależnienia, to muszę cię zmartwić, ustawa to nie jest motywacja tylko utrudnienie. Państwo cię nie wyciągnie z bagna, myślę że przymusowe leczenie odwykowe jest teoretycznie skuteczniejsze, niż wgląd lekarzy w zrealizowane recepty, bo chcąc nie chcąc wychodzisz odtruty i masz teoretycznie prostą drogę do wyjścia, a mimo to większość osób jeszcze w trakcie odbywania leczenia załatwia sobie cukierki.
Zmiana prawa ma na celu przede wszystkim ograniczenie przepisywania refundacji na leki dla pacjentów którzy tej refundacji nie powinni dostać. Leki P i N to tylko ułamek z tej kwoty, a chodzi o miliardy rocznie, które zamiast do potrzebujących idą do zorganizowanych grup przestępczych. Przy okazji jakoby, dostaje się ćpunom i lekomanom. Wg mnie przeciętny człowiek biorący recepty na swoje potrzeby nie straci nic (bo ilości które przeciętny benzo, czy opioćpak bierze mieszczą się spokojnie w limicie i lekarze tak jak pisali, będą pisać. Skończy się natomiast rynek odsprzedawania recept (bądź wykupionych na ich podstawie leków) dla znajomych, prze ludzi, którzy chodząc po lekarzach i mając jakąś dokumentację wyciągali od 4-6 lekarzy co miesiąc leki i dzięki temu mogli nadmiar puścić na rynek i zarobić sobie na własne potrzeby. Taki proceder zostanie wyłapany w ciągu 2-3 miesięcy. Niestety powstanie w ten sposób dziura, która zostanie najpewniej załatana przez grupy zorganizowane lub przez import zamienników np z ChRL
  • 965 / 41 / 0

jakos dzwnie nie ma problemu z mafiami rzywnosciowymi i nikt nieodsprzedaje nielegalnie swojego chleba
i nie niszczy sie ludzi ponizaniem ich - ze dorosly czlowiek musi isc prosic lekarza zeby lek kupic - to jest tragedia

sa dane po jakich cenach kupuja te leki? a po jakich sprzedaja? i jakies porownanie gdzie wolny rynek jest?
  • 9161 / 1252 / 0

14 stycznia 2020domino_jachas pisze:
napisal kartke potem ZMIENIL zdanie ... ile ty masz lat typie? dla dziecka to normalne ze pyta doroslych o pozwolenie ale dla doroslych wrecz przeciwnie ... troche szacunku dla starszych
Podejrzewam, że pewnie więcej od Ciebie, "typie" : )
O pozwoleniu na co piszesz? Zrozumiałeś w ogóle sens mojej wypowiedzi?
  • 965 / 41 / 0

w sumie to nie wiem sry %-D
  • 457 / 63 / 0

14 stycznia 2020domino_jachas pisze:
jakos dzwnie nie ma problemu z mafiami rzywnosciowymi i nikt nieodsprzedaje nielegalnie swojego chleba
i nie niszczy sie ludzi ponizaniem ich - ze dorosly czlowiek musi isc prosic lekarza zeby lek kupic - to jest tragedia

sa dane po jakich cenach kupuja te leki? a po jakich sprzedaja? i jakies porownanie gdzie wolny rynek jest?
Tu nie chodzi o odsprzedawanie, a o refundację by płacić 100%, a nie tylko 30%, a resztę niech płaci NFZ. Tu się liczy kasa.
  • 87 / 12 / 0

OpenYourMind pisze:
Odwyk od benzo to masakra. Na amerykańskim forum kiedyś czytałem opinie ludzi, którzy testowali na sobie wszystko praktycznie i pisali, że odwyk od benzo najgorszy. Mam więc świadomość i MIMO TO poszedłbym gdyby miało to sens. Przerabiałem wszystkie SSRAIE, moklobemidy, phenibuty.. Życie mi tylko przeleciało przez palce.
domino_jachas pisze:
ja jem benzo glownie krolewskie czyli klon kilka lat i nigdy nieczulem nic nieprzyjemnego .. a ty cos zlego przezyles? czy tylko czytales? potem ludzie w takie bzdury wierza ... no tak dobrze leczniczo dziala i jest juz tania nieda sie zarobic
Pisałem o sytuacji, w której ktoś bierze codziennie np. klony i nagle przestaje brać. Próbowałeś? Ja będąc na alpra jeszcze wcześniej spróbowałem raz przez większość dnia nie brać - masakra. Oczywiście, w końcu wziąłem.

Był ktoś już na jakichś wizytach, jakieś problemy?
  • 965 / 41 / 0

@arlosa no tak ale rezim musial kupic od koncernu te leki ... a potem sprzedac aptece .. a podobno na wolnym rynku sa kilka razy tansze .. a te "zniszki" to pewnie pranie mozgu jak to onas dbaja ... jak ich bola te zniszki niech sprzedaja na 150 %
@OpenYourMind czasem se zapomne 2/3? ale w sumie nie ;D ale odstawialem zmniejszajac dawki i ZERO negatywow
@jezus_chytrus jak cie nieslusznie pojechalem to sry na kazdej wojnie sa samobuje %-D
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 1491 uczestników Wejdź na czata