Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

Posty: 1622 Strona 134 z 163
Rejestracja: 2014
  • 1859 / 197 / 1

Mi moja aptekarka mówi że nie będzie wglądu do historii choroby tylko przy realizacji kodów na dany lek
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0

Jeżeli placówka nfz korzysta z systemu elektronicznych recept to z automatu na wizytach
historię leczenia i recepty sprawdzają?

Izraelski naukowiec twierdzi, że Mojżesz był odurzony gdy rozmawiał z Bogiem

W Biblii nie brakuje intensywnych momentów – a to krzewy stają w ogniu, pioruny biją z niebios, głośne symfoniczne dźwięki wiodą proroków i świętych do intruzji sacrum. Mojżesz przeżył kilka doświadczeń podczas których zetknął się z bogiem w wyrazisty zmysłowo sposób. Ale czy zwyczajnie doświadczał tych rzeczy, czy też będąc w zmienionym stanie świadomości?

Po śmierci Adama przeszukali wszystkie radiowozy. Niepokojąca teoria

Od śmierci 21-letniego Adama C. z Konina (woj. wielkopolskie) minął już tydzień, a w sprawie wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. Pewnym jest, że młody mężczyzna zginął postrzelony przez policjanta, a obok jego ciała znaleziono woreczek z substancją psychotropową.
Rejestracja: 2018
  • 2669 / 1057 / 1

Z automatu nic się nie dzieje. Lekarz musi chcieć zajrzeć w historię, a przede wszystkim musi wiedzieć, że jest taka możliwość. Duża część nie zna systemu i nie wie o niektórych opcjach.
Rejestracja: 2012
  • 5 / / 0

Mam znajomego stomatologa i chce go poprosić o wypisanie recepty. Będzie przypał jak na jednej recepcie będzie diazepam, alpra i zolpidem? Komuś kiedyś normalny lekarz wypisał wgl te wszystkie leki na jednej recepcie? W moim mniemaniu nie powinno być z tym problemów. Ktoś miał podobną sytuacje?
Rejestracja: 2017
  • 70 / 13 / 0

Diazepam, alpra i zolpidem wydaje mi sie dziwnym połączeniem wiec może aptekara sie zdziwi, ale nie wydaje mi się, żeby cokolwiek w związku z tym sie stało.
Rejestracja: 2014
  • 1859 / 197 / 1

Zolpidem i alpra są podane na osobnych receptach. W e też tak będzie?
Rejestracja: 2014
  • 7851 / 1012 / 0

"Aptekarka" nie jest od tego, żeby analizować zasadność połączenia danych leków. Ma zeskanować i wydać - to jest jej zakres kompetencji (jeśli recepta jest legit).
Ja realizowałem ostatnio e receptę, gdzie był Cloranxen (benzo) oraz Trittico (SARI) - wiem, że to nie to samo, co benzo + zolpi, ale WYDAJE MI SIĘ, że na e recepcie mogą być razem.
Rejestracja: 2018
  • 2204 / 459 / 155

17 listopada 2019jezus_chytrus pisze:
"Aptekarka" nie jest od tego, żeby analizować zasadność połączenia danych leków. Ma zeskanować i wydać - to jest jej zakres kompetencji (jeśli recepta jest legit).
Niestety (mówię ,,niestety'', bo często jest to prawo nadużywane przez niektórych farmaceutów), ale w przypadku uzasadnionego (właśnie z tym bywa problem) podejrzenia, że lek (bez recepty lub na receptę) zostanie wykorzystany niewłaściwie/pozamedycznie, farmaceuta ma prawo odmówić wydania leku.

No inna sprawa, że większość wyda, najwyżej krzywo się patrząc, ale niemal każdy farmaceuta będzie uważnie się przyglądał recepcie z taką dawką benzo.
Rejestracja: 2010
  • 293 / 27 / 0

Yyyy, z tego co mi wiadomo to każdy lek psychotropowy (a takim są benzodiazepiny) musi być wypisany na osobnej recepcie, więc nie jest możliwe aby mieć diazepam i alprazolam na jednej recepcie. No kurwa, że też nikt z komentujących tego nie zauważył? Ja pierdolę
Rejestracja: 2014
  • 7851 / 1012 / 0

Tak było przed wejściem e recepty...
Nie jestem pewny na 100%, ale z e receptą możesz mieć już wszystko na 1 świstku (który tak naprawdę nie jest receptą, a świstkiem z kodem do zeskanowania, po zeskanowaniu którego farmaceuta widzi listę leków przypisanych do tego kodu).
Posty: 1622 Strona 134 z 163
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 427 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bryczkarz i 0 gości