Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 3630 / 937 / 2

info małe. Od października nie można wypisywać recepty do realizacji w przód (np. na "za miesiąc") na leki narkotyczne.
  • 10 / / 0

ograniczania pacjentow ciag dalszy dodatkowo e-recepty nie dzialaja w mniejszych miastach
  • 164 / 43 / 0

"pacjentów" %-D

A ja mam takie pytanie - czy orientujecie się może jakie dane wyświetlają się farmaceucie po zeskanowaniu kodu świadczeniodawcy?

Innymi słowy - w wypadku prywatnej praktyki lekarskiej czy jeśli ktoś zmieniłby nr telefonu do lekarza znajdujący się na recepcie, to czy sprawa może się wydać przy skanowaniu recki?

Proszę bez teoretyzowania i moralizowania, jakie to ryzykowne teraz fałszować bibuły
  • 8953 / 1211 / 0

Patent z datą realizacji od był bardzo przydatny. Wiadomo, dlaczego już nie będzie tej opcji?
  • 149 / 7 / 0

Mam kilka pytan.
Czy moge klony wypisac na recke od weterynarza i ile pak na jednej
I to samo pytanie apropo xanuxu 2 mg
  • 114 / 14 / 0

@ zwykły narkoman - żaden dane się nie wyświetlają po zeskanowaniu kodu świadczeniodawcy. Po prostu w rubryce wbija się tylko numer REGON i nic więcej. Jak zmienisz numer telefonu to się nie wyda przy skanowaniu recepty.
@wshr15 - clon na recepcie od weterynarza jest tak przypałowy, że lepiej sobie daj spokój.
  • 164 / 43 / 0

@wsrh15, od weterynarza to sobie rolki wypisz
  • 114 / 14 / 0

Weterynarze nie piszą klonów i alprazolamu czyli śmierdzi przypałem. Nawet jak recka przejdzie, bo będzie ją realizował ktoś niedoświadczony to i tak możliwe,że kierownik przy sprawdzaniu nabierze podejrzeń. Z IVP wety piszą najczęściej relanium, luminal.
  • 164 / 43 / 0

Czy może mi ktoś podpowiedzieć stronę gdzie można wygenerować kody i jak robicie, żeby były szerokie jak na recepcie? Bo wpisuję numer recepty, a kod wychodzi jak na paczce czipsów.

Masz know how? Poratuj kolegę :) :*
  • 405 / 49 / 0

Coś się chyba zmieniło, dzisiaj psychiatra wiedział co mi wypisał rodzinny i co zrealizowałem. Rożni lekarze, różne kliniki i apteka daleko od nich. I teraz nie wiem czy to info między lekarzami czy też na linii apteka-pychiatra.
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 1350 uczestników Wejdź na czata