Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 372 / 60 / 0

14 października 2019mariusz9984 pisze:
@UrbanFox e-recepta nie we wszystkich przypadkach jest ważna 360 dni. Zobacz sobie antybiotyki oraz substancje psychoaktywne.
na tym forum raczej nikt się antybiotykami nie interesuje

na psychotropy masz 30 dni
  • 4066 / 731 / 2

info małe. Od października nie można wypisywać recepty do realizacji w przód (np. na "za miesiąc") na leki narkotyczne.

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

W Puławach dostawca pizzy dorabiał sobie handlując marihuaną. Przywoził klientom jedno i drugie

Policjanci zatrzymali 22-letniego dostawcę pizzy. Jak się okazało, poza pizzą dostarczał klientom także marihuanę. W jego samochodzie policjanci ujawnili kilkanaście torebek z suszem konopi.
  • 8 / / 0

ograniczania pacjentow ciag dalszy dodatkowo e-recepty nie dzialaja w mniejszych miastach
  • 135 / 32 / 0

"pacjentów" %-D

A ja mam takie pytanie - czy orientujecie się może jakie dane wyświetlają się farmaceucie po zeskanowaniu kodu świadczeniodawcy?

Innymi słowy - w wypadku prywatnej praktyki lekarskiej czy jeśli ktoś zmieniłby nr telefonu do lekarza znajdujący się na recepcie, to czy sprawa może się wydać przy skanowaniu recki?

Proszę bez teoretyzowania i moralizowania, jakie to ryzykowne teraz fałszować bibuły
  • 7487 / 915 / 0

Patent z datą realizacji od był bardzo przydatny. Wiadomo, dlaczego już nie będzie tej opcji?
  • 139 / 7 / 0

Mam kilka pytan.
Czy moge klony wypisac na recke od weterynarza i ile pak na jednej
I to samo pytanie apropo xanuxu 2 mg
  • 86 / 11 / 0

@ zwykły narkoman - żaden dane się nie wyświetlają po zeskanowaniu kodu świadczeniodawcy. Po prostu w rubryce wbija się tylko numer REGON i nic więcej. Jak zmienisz numer telefonu to się nie wyda przy skanowaniu recepty.
@wshr15 - clon na recepcie od weterynarza jest tak przypałowy, że lepiej sobie daj spokój.
  • 135 / 32 / 0

@wsrh15, od weterynarza to sobie rolki wypisz
  • 86 / 11 / 0

Weterynarze nie piszą klonów i alprazolamu czyli śmierdzi przypałem. Nawet jak recka przejdzie, bo będzie ją realizował ktoś niedoświadczony to i tak możliwe,że kierownik przy sprawdzaniu nabierze podejrzeń. Z IVP wety piszą najczęściej relanium, luminal.
  • 135 / 32 / 0

Czy może mi ktoś podpowiedzieć stronę gdzie można wygenerować kody i jak robicie, żeby były szerokie jak na recepcie? Bo wpisuję numer recepty, a kod wychodzi jak na paczce czipsów.

Masz know how? Poratuj kolegę :) :*
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata