Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 103 / 24 / 0

Nie będzie widział, póki co nie ma czegoś takiego, że lekarze widzą całą Twoją kartę.

A co do e-recepty to masz 2 recki na różne benzo? Bo jak na jedno to nie jest przypadkiem tak, że jedną z dwóch recept masz wystawioną od przyszłej daty? Bo nie wiem po co miałby wypisywać na osobnych receptach, to nie ma sensu
  • 29 / 2 / 0

Pamiętam coś takiego,że w IKP (konto pacjenta) trzeba udzielić zgody,żeby lekarze wiedzieli,jakie leki bierzesz. Ja jednak nie zaznaczyłam,więc z mojej strony nie ma zgody.

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Kanadyjska firma musi zniszczyć marihuanę wartą $77 mln!

Przedstawiciele kanadyjskiej korporacji CannTrust Holdings Inc potwierdzili, że firma będzie musiała zniszczyć marihuanę o wartości $77 mln w związku z zawieszeniem licencji na sprzedaż przed rząd federalny i dochodzeniem, które zostało wszczęte przeciwko firmie we wrześniu
  • 362 / 55 / 0

10 października 2019makabaka pisze:
1. Czy jeśli na jednej kartce widnieje "Recepta 1 z 2" na benzo Y i poniżej "Recepta 2 z 2" na benzo Y to czy mogę je wykupić na dwa razy? Farmaceutka powiedziała, że tak.
2.[[WAŻNE]] Czy psychiatra będzie widział w komputerze co wypisała mi Pani doktor z POZ? Zaznaczam, że psych przyjmuje w innej przychodni i jest to przychodnia tylko i wyłącznie psychiatryczna i wypisują tam zwykłe recepty.

Ktoś coś mówił, że każdy lekarz o każdej profesji w każdej przychodni będzie miał wgląd jakie leki zażywa/zażywał pacjent.
możesz na dwa razy. każdy lek z e-recepty można wykupić w różnych aptekach. tylko jeśli mamy kilka opakowań na jednej pozycji to przy wykupieniu części resztę można wykupić w tej samej aptece
e-recepta jest ważna 360 dni

2- na tę chwilę jest to mało prawdopodobne
  • 237 / 19 / 0

@UrbanFox e-recepta nie we wszystkich przypadkach jest ważna 360 dni. Zobacz sobie antybiotyki oraz substancje psychoaktywne.
  • 29 / 2 / 0

Czy ktoś z Was posiada i mógłby udostępnić mi tablicę porównywalną (np. które benzo jest silniejsze od którego i o ile, oraz ile bunondol jest silniejszy niz tramal itd.).?
  • 2032 / 376 / 154

@Mak22, temat trochę nie ten, ale benzo i opio dotyczą poniekąd recept, więc zostawię tutaj.

Benzo: (tu masz tabelę porównawczą i przelicznik) - https://benzo.org.uk/polman/bzcha01.htm

Opio: @DexPL stworzył świetną tabelę przeliczników, odsyłam - tabela-zamiennikow-opioidowych-by-dexpl-t63464.html
  • 167 / 1 / 0

wiem już, że lekarze póki co nie mają wglądu w nasze recepty, ale co z aptekarzami?
sprawa wygląda tak, że psychiatra wypisał mi receptę z błędami i nie mogłem wziąć leku z refundacją, więc aptekarka wysłała mnie z powrotem do lekarza, który to wydał nową receptę, ale starej nie zabrał

z chęcią zrealizowałbym tą źle wypisaną, nawet na 100%, zawsze byłby jakiś zapas, bo tak czuję się trochę zależny od pana doktora, bo leki mam wypisane ilościowo by starczyło do kolejnej wizyty i nic więcej
  • 63 / 7 / 0

Mam recepte na dhc.
Lekarz nie dopisał slownie ilości w g.
Co mogę zrobić w takim przypadku?
Nie moge wrocic do lekarza bo to za daleko, prawie 100km.
  • 63 / 7 / 0

Recepta pisana recznie, jakies bazgroly, nie wiem czy bym umial dopisać.
Opakowanie 90mg czyli wystarczy dopisac 0,9g? Nawet nie wiem, w ktorym miejscu .
Prosze o scalenie.
  • 63 / 7 / 0

Tak to wyglada.
Proszę o scalenie jeszcze raz.
20191015_153631.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata