Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

Posty: 1964 Strona 123 z 197
Rejestracja: 2019
  • 44 / 4 / 0

@jezus_chytrus juz było kilka sytuacji,że nie wyproznilam prawie 2tygodni i nie było różnicy.Teraz na diecie i wyprozniam często,a bóle takie same,nie rozumiem tego. Przed bólami i braniem leków była norma,że czesto miewałam zaparcia nawet 10dniowe i nie bolało,tylko czułam się taka gruba he. ( taka sytuacja trwała kilka lat).
Rejestracja: 2016
  • 116 / 14 / 0

Co do recept por familia/pro auctore - muszą być wprowadzane do systemu, zamiast regonu przychodni w rubryce świadczeniodawca wpisuje się numer PWZ lekarza. Mówie tu o programie aptecznym.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o ayahuasce

W ciągu ostatniej dekady nastąpiła ogromna zmiana w amerykańskiej polityce dotyczącej marihuany. Możliwe, że to zapowiedź tego, co może stać się z innymi środkami psychoaktywnymi, które obecnie są zakazane. Publikujemy fragment książki „Gdy rośliny śnią. Ayahuasca, amazoński szamanizm i ogólnoświatowy renesans psychodeliczny”.

Wrocław: Leki na katar przerabiali na groźny narkotyk

Policja rozbiła szajkę trudniącą się wysyłaniem z Polski do Czech lekarstw na przeziębienia, przerabianych potem na groźny narkotyk – metamfetaminę. Wśród ośmiu zatrzymanych są mieszkańcy Wrocławia. Policjanci przeszukali kilkanaście miejsc głównie we Wrocławiu i okolicach. Znaleźli m. in. 13 milionów złotych w gotówce.
Rejestracja: 2016
  • 116 / 14 / 0

@mak22 - recepta nie musi posiadać regonu, ale w jego miejsce aptgeka raportuje nr PWZ lekarza, czego nie rozumiesz?
Rejestracja: 2014
  • 1894 / 482 / 0

Cóż, ostatnio znajomemu aż za dobrze poszło w PLB. Lekarz jest po jego stronie, wypisał mu trzy smakołyki i przyznam, że też uważam że przesadził, ale sprawa jest jeszcze do uratowania właśnie ze względu na podejście lekarza. Wszystko było okej, była to e-recepta "na dowód" w aptece, gdzie widać od razu co i czy/kiedy pacjent wykupił, ale problem w tym że wszystko było na R (sam lekarz tak zasugerował) a NFZ uznało, że bóle owszem są, ale nie aż takie żeby refundować tyle. No tak, bo na odległość oceni się ból u człowieka mającego podstawę w papierach.

Echh, państwo absurdu, jestem autentycznie ciekawa jak się ta sytuacja rozwinie. Absurdem jeszcze większym jest to, że nawet na "głupi" klonazepam czy dowolną inną rzecz teraz ta osoba np. Rki nie dostanie na e-receptę; wyskakuje informacja o zablokowaniu refundacji do wyjaśnienia i problem jest na szczeblu apteki z perspektywy pacjenta, na szczeblu NFZ z perspektywy samej sprawy, odpowiednie odwołania z opinią lekarską już poszły z tego, co wiem. Na 100% też nie może tego wykupić.

A na 120% wiem i czuję, że na problemy ze stawami również oksykodon wypisują na R w dużych dawkach i nie trzeba być babcią (PLB, pierwsza wizyta i zlecone 80mg dziennie ale wspominała że pierwszy raz komuś zleca taką dawkę przy pierwszym zobaczeniu kogoś ze względu na stan plus obecność opio wyższych niż tramadol w karcie, plus kościec jest tragiczny i są podstawy) + ogarnięta pani doktor wspomniała że to jak podpisanie cyrografu i dawki będą musiały być zwiększane okresowo lub stale przy dużym pogorszeniu. Teczka nie musi ważyć kilograma i nie można nie doceniać roli pierwszego wrażenia oraz sposobu prowadzenia rozmowy, a teczka jest co prawda rzeczowa z opisem zabiegów czy tam blokad, ale pani o specjalizacji anestezjologa nawet nie ma komputera w swoim gabinecie i nie zerknęła na np. zdjęcia z płyt, jeszcze inna w ogóle nie zajrzała do teczki (błąd, po prostu błąd lekarski IMHO zwłaszcza na pierwszej wizycie) i jedynie wysłuchiwała pacjenta, ale powiedzmy że ta druga jest... specyficzna i jak ktoś chce nieskończone źródło bupry (której nie traktuje jak opio, heh) to by się z nią cudnie dogadał, ale inne leki to "narkotyki". :-) Lekki może OT, ale wspomniałam o tym nieciekawym ciachu na refundację zakładaną na e-recepty czyli na dowód, o tyle bezsensowną i groźną dla zdrowia, że dotykającą nie tylko tematu sporu - konkretnie danych leków - ale wszelkich refundowanych danemu pacjentowi, czyli ciach na recepty do wyjaśnienia.
Rejestracja: 2019
  • 44 / 4 / 0

@boloboli dałam linka,ze do wyboru jest regon lub pwz, o co ci chodzi?
Rejestracja: 2016
  • 116 / 14 / 0

@mak - przy proauctore nie raportuje się teraz regonu, tylko PWZ.
Rejestracja: 2006
  • 267 / 18 / 0

Będąc dzisiaj u lekarza ogólnego dostałem receptę elektroniczną na 2 różne benzo ( na jednej recepcie). Jeszcze 4 dni temu byłem u tej samej mojej Pani doktor i była zwykła recepta szkoda, że wprowadzili ale kiedyś musieli. Jestem zaskoczony wyglądem tej recepty, zupełnie inny format kartki i wszystko zupełnie inne bez pieczątek i jednym kodem kreskowym, brak nazwy przychodni, regonu itp itd..
Mam następujące pytania:
1. Czy jeśli na jednej kartce widnieje "Recepta 1 z 2" na benzo Y i poniżej "Recepta 2 z 2" na benzo Y to czy mogę je wykupić na dwa razy? Farmaceutka powiedziała, że tak.
2.[[WAŻNE]] Czy psychiatra będzie widział w komputerze co wypisała mi Pani doktor z POZ? Zaznaczam, że psych przyjmuje w innej przychodni i jest to przychodnia tylko i wyłącznie psychiatryczna i wypisują tam zwykłe recepty.

Ktoś coś mówił, że każdy lekarz o każdej profesji w każdej przychodni będzie miał wgląd jakie leki zażywa/zażywał pacjent.
Rejestracja: 2014
  • 9162 / 1252 / 0

1. Tak
2. Nie wiem, ale do tego to zmierza.
Rejestracja: 2019
  • 164 / 43 / 0

Nie będzie widział, póki co nie ma czegoś takiego, że lekarze widzą całą Twoją kartę.

A co do e-recepty to masz 2 recki na różne benzo? Bo jak na jedno to nie jest przypadkiem tak, że jedną z dwóch recept masz wystawioną od przyszłej daty? Bo nie wiem po co miałby wypisywać na osobnych receptach, to nie ma sensu
Posty: 1964 Strona 123 z 197
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 1491 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość