Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 6839 / 746 / 0

Przy obecnych możliwościach przechowywania danych i kompresji (kiedyś były kasety video, to nadpisywali) pewnie można się zdziwić, jak długo wstecz można wyciągnąć zapis z monitoringu.
  • 165 / 10 / 0

Jeśli lekarz mi wypisze dawkowanie leku, w tym wypadku medycznej MJ, tak ,że ono starczy na powiedzmy pół roku. A nie zamierzam aż tak często z niej korzystać, wszystko niszczy zdrowie zbyt często korzystane. I ona starczy mi na wiele dłużej.
To czy będę dalej uprawniony do posiadania legalnego po roku, dwóch.. Mimo, że przeznaczone dawkowanie na to nie będzie skazywało ?

Narkotyki nigdy nie miały się lepiej

Na wojnie z narkotykami bez zmian. Wygrywają narkotyki.

Czy przemysł konopny ocali podupadłe miasta Wielkiej Brytanii?

Budowa placówek uprawy i przetwarzania konopi w podupadłych postindustrialnych miastach Wielkiej Brytanii może być rozwiązaniem problemu bezrobocia - sugeruje były minister sprawiedliwości.
  • 41 / 4 / 0

Z tego co kojarzę, a przynajmniej jakiś czas temu tak było, dawkowanie zalecane od lekarza jest śmiesznie niskie więc raczej nie będziesz miał takiego problemu.
  • 15 / / 0

Jak wygląda temat po wizycie u rodzinnego i wpisaniu recepty, czy lekarz będzie wiedział że ją wykupiłem i została zrealizowana? Chcę się pojawić za kilka dni znowu u rodzinnego i zgłosić że zgubiłem gdzieś recepte. Przejdzie to?
  • 203 / 18 / 0

Wydaje mi się, że zgodnie obecnie z RODO nie mają prawa dowiedzieć się czy była zrealizowana. Tak jak napisałem wcześniej (odpowiedź NFZ) nawet lekarze nie będą wiedzieć, że leczą tego samego pacjenta, chyba że udzielisz zgody na przekazanie informacji.

Możesz spróbować i powiedz czy się mylę.
  • 203 / 9 / 0

12 sierpnia 2019palecboga pisze:
Jak wygląda temat po wizycie u rodzinnego i wpisaniu recepty, czy lekarz będzie wiedział że ją wykupiłem i została zrealizowana? Chcę się pojawić za kilka dni znowu u rodzinnego i zgłosić że zgubiłem gdzieś recepte. Przejdzie to?
Z tego co sie orientuje to lekarz chyba nie ma takiej mozliwosci sprawdzenia czy recepta zostala zrealizowana ..
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata