Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

Posty: 1249 Strona 104 z 125
Rejestracja: 2014
  • 7372 / 872 / 0


11 kwietnia 2019Tosigot pisze:
No i 80zl na wizytę poszło się jebać.
Kurwa....
Nie mogłeś wymyślić historii w stylu "za 3 dni wyjeżdżam do Irkucka i dlatego potrzebuję wcześniej"??? Zapłaciłeś za wizytę i wyszedłeś bez żadnej recepty??
Rejestracja: 2015
  • 41 / 1 / 0


Panowie mam pytanie bo miałem totalnie gdzieś te całe zmiany 1 stycznia bo i tak wszystkie rpw na mstki oxy przechodziły i czy zmienił się jakkolwiek wygląd recept? Np te kreski na rubryki na rp w środku recepty są jeszcze? wiem jak kody robić więc nie problem, ale tak naprawdę co się zmieniło od tego stycznia? Na czym ten drr polega? Jak farmaceuta wbija kod recepty czy jakiekolwiek dane pacjenta wyświetla mu się co ta osoba kupiła wcześniej albo czy wyświetli mu się jak wklepie PESEL prawdziwe imię i nazwisko ten drr wgl jest wysyłany odrazu podczas realizacji recepty? Tzn nie wyda mi leku dopóki nie wyślę drr? Lekarz mnie tam nie obchodzi co widzi nie robię na siebie recept i nawet nie ma tego pacjenta w tym ośrodku Bo PESEL biorę randomowy więc nie wiem czy taka osoba wgl kupuje jakiekolwiek leki i na 99,99% jest inne imię nazwisko niż osoby ktorej jest ten PESEL bo z imię nazwisko sobie wymyślam XD raczej przez RODO farmaceuta nie mógłby mieć dostępu do takich danych? I co się zmieni jeszcze tego 18 kwietnia?

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

Psychodeliczny napój może rozwiązać najtrudniejszy konflikt na Bliskim Wschodzie

Picie ayahuaski może stać się remedium na konflikt izraelsko – palestyński. Pozwala ona zrozumieć racje kogoś, kogo się szczerze nienawidzi.
Rejestracja: 2019
  • 29 / 2 / 0


Na receptach z grupy IV-P mogą byc tylko 2 kody kreskowe REGON i PWZ, bez nr recepty. Czy te kody są wystarczające,by w aptece wiedzieli,czy takie leki ten lekarz wystawil, jesli ktos zmieni leki na recepcie?
Rejestracja: 2018
  • 529 / 136 / 0


Nie mam żyłki hazardzisty, a jednak mam ochotę zacząć obstawiać, kiedy @FredoBanana wpadnie.
Rejestracja: 2019
  • 5 / 1 / 0


12 kwietnia 2019FredoBanana pisze:
Na czym ten drr polega? Jak farmaceuta wbija kod recepty czy jakiekolwiek dane pacjenta wyświetla mu się co ta osoba kupiła wcześniej albo czy wyświetli mu się jak wklepie PESEL prawdziwe imię i nazwisko ten drr wgl jest wysyłany odrazu podczas realizacji recepty? Tzn nie wyda mi leku dopóki nie wyślę drr?
Dokument Realizacji Recepty czyli drr, tworzy się od razu w momencie fiskalizacji.
Imię i nazwisko się nie wyświetla, ale jak wybierasz przypadkowy pesel, to recepta jest wysyłana na internetowe konto tej osoby, nawet jeżeli jeszcze tego konta sobie nie założyła, to np. za rok, zobaczy że np. pół roku temu kupiła morfine... i zgłosi to do NFZ że nigdy nie kupowała takich leków i w ogóle o co chodzi... oczywiście zawsze istnieje szansa że tego konta sobie ta osoba nigdy nie założy. Szczególnie osoby starsze, które komputerowo nie ogarniają.

ogólnie z e-receptą dla ludzi będzie spore ułatwienie. Kończą Ci się leki, dzwonisz do swojego lekarza, on wystawia zdalnie receptę, a Ty idziesz do apteki kupić leki, podając pesel i pin, który dostałeś na telefon lub mail.
Rejestracja: 2019
  • 5 / 1 / 0


11 kwietnia 2019Survivor pisze:
Czy to znaczy, że lekarz będzie miał wgląd w to, czy pacjent zrealizował receptę? Czy będzie miał wgląd w to, czy pacjent wybrał inny odpowiednik danego leku? Czy lekarz będzie mieć wgląd w inne wypisywane tej osobie leki? (I to, czy zostały zrealizowane?)
Nie podoba mi się to. Nie tylko z ćpuńskiego punktu widzenia, ale ze względu na możliwości inwigilacji. Czy ktoś zorientowany może odpowiedzieć na moje pytania?
Nie wiem co dokładnie widzi lekarz, ale Ty będziesz widział na swoim koncie czy np. apteka nie orżnęła Cię na kasę jeżeli chodzi o leki refundowane bo np zapomnieli Ci nabić zniżki - nawet jeśli przez przypadek. Jak wziąłeś zamiennik to też zobaczysz. Jeżeli zrezygnowałeś z jakiegoś leku z recepty, to czy któryś z pracowników apteki go sobie nie wykupił, chociaż znajdą się sposoby żeby to obejść.
Rejestracja: 2018
  • 234 / 19 / 0


Ech byłem dzisiaj z legalną receptą RPW i niestety imię i nazwisko było wypisane innym odcieniem niebieskiego niż treść recepty. Teraz muszę jechać do przychodni żeby mi lekarka jeszcze pieczątkę przybiła w miejscu innego odcienie niebieskiego. Uważam że to już jest lekka przesada!
Rejestracja: 2018
  • 45 / 3 / 0


No to juz dowiedzialem sie jak dokladnie to wszystko wyglada.
Profil zaufany... chuja nie zaufany juz wszystko o Tobie lekarz wie jak do niego idziesz np. po skierowanie czy to kupujesz czopki czy miales wypisana morfine i czy ja wykupiles.
Co za tym idzie niedługo osoby ktore maja profil zaufany/elektroniczny podpis, beda narazeni na szantaze ze strony hakierow itd itd. Bedzie sie dzialo oj bedzie
Pieprzony system.
Rejestracja: 2018
  • 377 / 42 / 0


Niestety potwierdzam na stronie MZ po zalogowaniu widac wszystko dot recepty, jaki lek, czy wykupiony, kiedy, gdzie ect.
U mnie byl wpis ze recepta papierowa, nie bylo kto wystawil jedynie spasowanie po peselu.
Mysle ze ten sposob pozyskiwania pewnych srodkow zaczyna szybko wysychac
Rejestracja: 2009
  • 520 / 31 / 0


Czy jest jakaś opcja żeby odmówić dostępu świadczeniodawcy dostępu do moich recept? Niby taka opcja jest w IKPie ( nadaj dostęp ) ale podejrzewam że źle to czytam.
Tu nadasz dostęp dla placówki medycznej oraz dla pracownika medycznego do elektronicznych recept i skierowań, a także aptece/punktowi aptecznemu do Twoich e-recept i wykupionych leków na receptę. Z uwagi na trwający proces podłączania się kolejnych placówek medycznych do systemu centralnego, Twoja placówka medyczna, apteka lub pracownik medyczny może jeszcze nie mieć dostępu do udostępnionych danych.
Coś ktoś wie?
Posty: 1249 Strona 104 z 125
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości