Szafran (Crocus L.)

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

• 755 / 95 / 1

ktoś testował efekty szafranu zalanego wodą? mlekiem?
  • 57 / 4 / 0

Nalewka alkoholowa albo do mleka o temperaturze nizszej niz 39oC.

Na "wojnie z narkotykami"

Od ich zażywania umiera tysiące ludzi. Budzą silny sprzeciw osób o konserwatywnych poglądach. Równocześnie badania pokazują, że psychodeliki pomagają w leczeniu depresji, PSD, uzależnień i lęku związanego ze śmiercią. W książce o przewrotnym tytule: "Czy psychodeliki uratują świat?" Maciej Lorenc o narkotykach rozmawia z ekspertami.

Londyn znów "kokainową stolicą Europy". Spożycie narkotyku rekordowo wysokie

Rynek handlu kokainą w Londynie osiągnął w tym roku rekordową wartość miliarda funtów - poinformowali naukowcy z King College London University, którzy badają obecność narkotyku w miejskich ściekach.
  • 13 / / 0

alkoholowa? ile potrzeba szafranu na ile wódki?
  • 28 / / 0

O jakiej porze najlepiej brać Szafraceum?
  • 57 / 4 / 0

16 listopada 2019Prrocederr pisze:
alkoholowa? ile potrzeba szafranu na ile wódki?
Ja robię 1:2, albo 1:5. Polecam poczytać dr. Różanśkiego.

-------------------
19 listopada 2019kedd pisze:
O jakiej porze najlepiej brać Szafraceum?
Na wieczór, a jak będą problemy ze snem to po południu.

Scalono. taurinnn
  • 28 / / 0

Biorę szafraceum 2 tygodnie i jestem ostatnio bardzo senny, innego działania na razie nie widzę. Czy to może mieć jakiś związek? Tabletki zawierają l-tryptofan, który jest przemieniany w melatoninę, ale jest go bardzo mało (50 mg). Szafran może tak działać? Czasem po ssri jest się sennym, ale nie spodziewałem się czegoś takiego po suplemencie diety, w dodatku branym w zalecanej, małej dawce (1 tabletka dziennie).
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 157 uczestników Wejdź na czata