Szafran (Crocus L.)

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

• 1126 / 200 / 4

ktoś testował efekty szafranu zalanego wodą? mlekiem?
  • 58 / 5 / 0

Nalewka alkoholowa albo do mleka o temperaturze nizszej niz 39oC.

Ayahuaska w leczeniu uzależnień

Dr Jacques Mabit jest założycielem i kierownikiem Takiwasi, centrum rehabilitacji uzależnionych od narkotyków i badań nad tradycyjną medycyną, znajdującego się w Tarapoto w prowincji San Martin w Peru. Jest także profesorem nadzwyczajnym, odpowiedzialnym za studia nad medycyną tradycyjną na Universidad Cientifica del Sur w Limie, Peru oraz został wyróżniony tytułem honorowego członka Peruwiańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego. W 1996 roku wybrano go członkiem Ashoka Foundation. W niniejszym artykule opisuje terapeutyczny potencjał ayahuaski w zwalczaniu uzależnień.

Czy konopie są legalne w Niemczech? Sytuacja prawna

8 września 2019 roku Sąd Rejonowy w Bernau w Berlinie rozpatrzył trzy przestępstwa dotyczące konopi indyjskich oraz posiadania niewielkich ilości marihuany na użytek własny. Obecnie dwie z tych spraw zostały przekazane do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe.
  • 13 / / 0

alkoholowa? ile potrzeba szafranu na ile wódki?
  • 38 / 5 / 0

O jakiej porze najlepiej brać Szafraceum?
  • 58 / 5 / 0

16 listopada 2019Prrocederr pisze:
alkoholowa? ile potrzeba szafranu na ile wódki?
Ja robię 1:2, albo 1:5. Polecam poczytać dr. Różanśkiego.

-------------------
19 listopada 2019kedd pisze:
O jakiej porze najlepiej brać Szafraceum?
Na wieczór, a jak będą problemy ze snem to po południu.

Scalono. taurinnn
  • 38 / 5 / 0

Biorę szafraceum 2 tygodnie i jestem ostatnio bardzo senny, innego działania na razie nie widzę. Czy to może mieć jakiś związek? Tabletki zawierają l-tryptofan, który jest przemieniany w melatoninę, ale jest go bardzo mało (50 mg). Szafran może tak działać? Czasem po ssri jest się sennym, ale nie spodziewałem się czegoś takiego po suplemencie diety, w dodatku branym w zalecanej, małej dawce (1 tabletka dziennie).
  • 408 / 140 / 0

• 4 / 1 / 0

Paliliscie z weedem?
Wiem że nieoszczednie, ale poza tym?
Użytkownik nieaktywny
  • 140 / 26 / 0

Trochę odkop, ale widzę że oprócz tego tematu o szafranie piszą tylko w tematach o SSRI oraz o stackach, więc i tak chciałem napisać tutaj.

Postanowiłem spróbować. Za 77zł zamówiłem 90 kapsułek po 88.5mg ekstraktu standaryzowanego na conajmniej 0.3% safranalu i zawierający równiez bliżej niezidentyfikowane ilości krocyny i pikrokrocyny. Suplement produkcji amerykańskiej. Należy przyjmować jedną tabletkę dziennie i tak zamierzam zrobić.

Zdam relację czy tego typu suplement ma sens, ale jestem dobrej myśli, jako że pierwsza kuracja danym suplementem zawsze jest najbardziej efektywna.
Użytkownik nieaktywny
  • 143 / 21 / 0

Ja też mam te same suple produkcji Vitamins Because LLC. Obecnie stosuję 5 dzień i na razie nie widzę żadnych efektów.

Ile wam zajęło rozkręcenie się efektów szafranu? Czy odstawka z dnia na dzień jest bezbolesna?
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 1492 uczestników Wejdź na czata