Zmniejszanie tolerancji na różne substancje

Substancje psychoaktywne, których działanie polega na osłabieniu transmisji bodźców zewnętrznych do mózgu.
Więcej informacji: Dysocjanty w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Dysocjanty

• 5390 / 752 / 0

20 grudnia 2017blackgoku pisze:
Pozwolę sobie streścić to, co jest w temacie dot. up i down reg. rec. dopaminergicznych. Dla potomności:

Upregulacja GABA-a
- sinomenina z korzenia Sinomenium acutum
Blad masz. SSinomenina i to drugie to antagonisty gaba.
Nie zaznaczyles tez po czym co nalezy stosowac.
Inaczej sprawa sie ma z subst x a inaczej y.

Warto tez wspomniec, ze antagonisty gaba moga powodowac padaczke.

[mention]Stteetart[/mention], Skróciłem cytat, potem sprawdzę, bo teraz wychodzę /black goku

[mention]blackgoku[/mention]
Zajrzyj w zalacznik.
5ht1a odkopalem a jutro odkopie 5ht3.
Kwestia ich regulacji jest owiele ciezsza niz sie wydaje.
Poza standardowym dzialaniem dochodzi szereg powiazan.

Takich jak acth czy inne steroidy czy nadmierne wydzielanie dopaminy i noradry.

A schizogennosc tego receptora poswiadcza wszyscy uzytkownicy alf,mietkata czy 3 podstawionych analogow metkata
Jednak juz np 4 podstawione analogi mc tyraja glownie 5ht2.

Receptor binding ciekawszych subst dorzuce potem.

--------
Bylo pytanie o Modafinil.
Tutaj problemem bedzie oreksyna...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Użytkownik nieaktywny
  • 16 / / 0

Czy do memantyny należy brać jeszcze cos na zbijanie tolerancji (max dawka memantyny=20 mg) czy zbija tolerkę na wszystko?

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

USA: koncern zapłaci gigantyczne odszkodowanie za kryzys opioidowy

Sąd w Oklahomie (USA) nakazał koncernowi Johnson & Johnson zapłacenie 570 mln dolarów kary za szkody spowodowane uzależnieniem wielu mieszkańców tego stanu od środków przeciwbólowych.
Użytkownik zbanowany
  • 595 / 72 / 0

A czy pokusiłby się ktoś o rozpisanie planu na zbicie tolerki na ketony? Jestem gotów w imię nauki ją przetestować na sobie i zrezygnować na kilka miesięcy ze stimów :p
Użytkownik nieaktywny
  • 124 / 16 / 0

Co z receptorami 5-HT7?
5-HT7

Odpowiada za termoregulację, rytm dobowy, uczenie się i zapamiętywanie. Jest też zaangażowany w regulację nastroju.

Agoniści: 5-karboksyamidotryptamina, arypiprazol, 5-metoksytryptamina, LSD, DMT

Antagoniści: amisulpryd, klozapina, lurasydon, mianseryna, olanzapina, ziprasydon.
Mikrodawkowanie neuroleptyków?
  • 5390 / 752 / 0

Agonisty i antahonisty 5ht downreguluja je.
Upreguluja odwrotni agonisci.
Użytkownik nieaktywny
  • 124 / 16 / 0

Obniżenie cAMP działa jako odwrotny agonista. Ale tego nie chcemy. Zaraz poszukam coś lepszego.
Użytkownik nieaktywny
  • 16 / / 0

Słyszeliście o metodzie Crispr Cas9? Dzięki tej metodzie można usunąć niechciany geny i zastąpić chcianymi...Co do tolerancji muszą istnieć jakieś geny odpowiedzialne za nie..pytanie jakie? Szukałem ale nie mogłem znaleść info co to za geny. Jeśli wiecie coś na ten temat piszcie..bo to pierwszy krok by usunąć przyczynę tolerancji..drugim jest oczywiście zastosowanie metody o której wspomniałem. Pozdro
  • 1027 / 177 / 6

04 lipca 2018SongoSSJ pisze:
Słyszeliście o metodzie Crispr Cas9? Dzięki tej metodzie można usunąć niechciany geny i zastąpić chcianymi...
W żywym organizmie ludzkim? 8-(
Co do tolerancji muszą istnieć jakieś geny odpowiedzialne za nie..pytanie jakie? Szukałem ale nie mogłem znaleść info co to za geny.
Delta-FOSB. Więcej info na angielskiej Wikipedii.
Użytkownik nieaktywny
  • 7 / / 0

Czy jest możliwe w ogóle zmniejszenie tolerancji na MDMA(piksy) lub zwiększenie efektów po?
  • 1554 / 39 / 0

20 grudnia 2017blackgoku pisze:
Może zagrażać zdrowiu i życiu, wtedy i tylko wtedy, gdy interakcje na to wskazują.

DXM + SSRI = ZS
DXM + 5-HTP +/-=ZS

ale, przy zdrowej osobie, przejmowanie się "interakcjami jest bez sensu". Kuracja DXM to nie zarzucenie 150mg na raz, tylko przyjmowanie 30mg (dwie tabletki po 15mg) codziennie wieczorem. Efekty na serio już czuć po tygodniu.
Przecież jeśli lyka się DXM codziennie to tolerancja powinna rosnąć dość bardzo szybko... Chyba, że ze wzgledu na znikome efekty psychodeliczne takowa nie występuje?
Wróć do „Dysocjanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata