Wortioksetyna (SSRI/SMS)

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 77 Strona 5 z 8
Rejestracja: 2009
  • 79 / 8 / 0

Właśnie dostałem na to receptę i się waham, niby na wenli jest ok, ale uboki mnie dobijają (pocenie się i brak snu oraz erekcji), fluoksetyna jakoś tam działała ale lipa z lękami była. Z tym, że do tego dostałem też pregabalinę, więc powinno być ok i na fluo... Nie wiem sam czy warto. Bardziej cierpię na fobie społeczne, depresja raczej jest średnia.

Dodam, że zarówno fluo jak i wenla miały zbawienny wpływ na ograniczenie apetytu i w końcu udało się zrzucić balast - wcześniej nerwy zagryzałem śmieciowym żarciem. Nie wiem natomiast jak wortioksetyna sobie z tym radzi.
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2019 przez klish, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2017
  • 6 / / 0

Orientuje się ktoś czy ten lek można brać jak się pali papierosy. Na ulotce jest napisane, że łącząc go z bupropion może zwiększyć ryzyko napadów drgawkowych. Z tego co mi wiadomo bupropion działa na receptory nikotynowe. W moim odczuciu jest to słaby lek a taka jedna fajka jest raczej o wiele silniejsza , choć pobudzenie i mały relaks nie trwa długo ale jak koś jak pali paczkę dziennie troszkę ten układ nerwowy drażni nikotyna powodując zmiany w biochemii mózgu. Szukałem jakiś informacji na ten temat ale żadnych konkretów nie mogłem znaleźć i waham się czy brać ten lek no chyba, że rzucę palenie.

Terapia z użyciem MDMA pozwala przepracować traumy?

"Jakbyś patrzył na przeszłość przez aparat fotograficzny z obiektywem szerokokątnym”.

Młodzi Niemcy przerzucają się z alkoholu na narkotyki

Młodzi Niemcy mniej palą tytoniu i piją alkoholu, ale częściej sięgają po miękkie narkotyki, zwłaszcza marihuanę. Raport w sprawie korzystania przez nich z używek przedstawiła Federalna Centrala Informacji o Zdrowiu (BZgA).
Rejestracja: 2009
  • 79 / 8 / 0

@eteryt Można, przeżyłem.
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0

Klish opisz jak działanie. Generalnie mam podobne objawy i przeszlam te sama sciezke lekow.
Rejestracja: 2018
  • 158 / 36 / 0

Otrzymałem ten świeży lek we wtorek i póki co brak jakichkolwiek skutków ubocznych oprócz jednej rzeczy, która już w kilku antydepach mnie denerwowała.. Kłopot z oddawaniem moczu. Może nie jest tak źle jak na klomipraminie, gdzie czekałem kilka minut, tutaj potrzebuję odczekać jakieś 20-30 sekund. Jest to tymczasowe i minie po tych dwóch tygodniach? Leku na pewno nie chcę odstawiać, bo trochę kosztował no.

A, no i jak długo tak statystycznie się rozkręca, bo rozumiem, że szybciej od typowych SSRI?
Rejestracja: 2009
  • 79 / 8 / 0

08 września 2019Starlette pisze:
Klish opisz jak działanie. Generalnie mam podobne objawy i przeszlam te sama sciezke lekow.
Pardon za opóźniony zapłon, urlop. Jak działanie - to nie wiem, bo dość szybko odstawiłem, miałem strasznego świniaka po tym i mimowolnie połykałem wszystko słodkie w domu. A że miałem duże zapasy fluoksetyny, zmieniliśmy z powrotem na nią + dodatkowo pregabalinę. Ale korci mnie, żeby znów spróbować, bo czy z tabsami czy nie, czuję się tak samo kijowo. Dołożyłem do tego psychoterapię, ale słabo to widzę, bo póki co płacę 140 zł za sesję milczenia - bo nie mogę się facetowi patrzeć w oczy i z nim rozmawiać. Także chromolę taki interes, już brintellix był tańszy ;)
Rejestracja: 2019
  • 314 / 71 / 0

Wchodzę na ten lek, po nieudanej próbie leczenia się escitalopramem, co skończyło się próbą samobójczą. Z tego co piszecie lek może u mnie zadziałać dobrze, lekarz powiedział, że nie spłyca emocji tak jak klasyczne SSRI i nie zaburza libido. Przy okazji dobra wiadomość- od stycznia wchodzi refundacja, więc już nie trzeba będzie majątku na ten lek wydawać. Jak zauważę jakiekolwiek efekty- będę raportować, bo sama jestem ciekawa.
Rejestracja: 2020
  • 1 / / 0

Po refundacji kosztuje około 35 złotych.
Rejestracja: 2009
  • 79 / 8 / 0

Kochany pamiętniczku, piszę do ciebie, bo zajebiście się nudzę.

Wortioksetyna, podejście drugie i ostatnie.

Zobaczę, czy tym razem zadziała, póki co przyzwyczajam się do efektów ubocznych w postaci nieodpartej chcicy na puszczenie pawia. Stay tuned.
Rejestracja: 2009
  • 519 / 25 / 0

Lek jest refundowany, więc jest szansa że więcej osób go wypróbuje.

klish - dawaj znać jak tam działanie.
Posty: 77 Strona 5 z 8
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1242 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Lucky12 i 11 gości