Dział poświęcony licznej grupie pochodnych katynonu, oraz jemu samemu. Podstawą ich budowy jest 2-amino-1-arylopropan-1-on.
Więcej informacji: Beta-ketony w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 183 / 9 / 0
Mam parę pytań odnośnie neurotyczności beta-ketonów. Myślę, że taki post powinien znajdować się na forum. Ludzie często sięgają po różne substancje nie znając ewentualnych konsekwencji, więc chyba warto uświadamiać.

1. Czy wszystkie beta-ketony to neurotoksyny? Gdzieś czytałem, że najgorsze są te 4-podstawione ale nie wiem czy to prawda.

2. Na czym dokładnie polega stres oksydacyjny? Z tego co zrozumiałem do tej pory, jest to stan niezdolności organizmu do detoksykacji nadtlenków i wolnych rodników?

3. Czy mniejsze uszkodzenia są odwracalne?

4. Czy każda dawka powoduje uszkodzenia mózgu? Dajmy na to: czy jedząc 250 mg 3MMC raz na parę miesięcy mogę nawet w małym, nieodwracalnym stopniu uszkodzić coś sobie?

5. Czy istnieje sposób na ochronę mózgu przed neurotoksycznością B-K? Słyszałem, że antagoniści NMDA to substancje neuroprotekcyjne, ale wiem że nie powinno przyjmować się ich razem ze stymulantami.

6. Jakie są konsekwencje stresu oksydacyjnego?

7. Czy B-K wywołują w mózgu szkody jeszcze w inny sposób, niż poprzez stres oksydacyjny?

Inne uwagi, jeżeli jakieś macie.

Z góry dziękuje za Wasze profesjonalne odpowiedzi.

P.S. Z początku chciałem umieścić ten post w panelu "Zdrowie" ale uznałem, że większość ludzi szukających informacji o beta-ketonach, zajrzy raczej tutaj.
"Nie rozpamiętuj, nie myśl, nie zastanawiaj się, nie medytuj, nie analizuj, pozostaw umysł w naturalnym stanie"
  • 1893 / 174 / 0
Co do neurotoksyczności to Surv produkował się na ten temat na BL, a w wątku o brefie napisał:
surveilled pisze:
Neurotoksyczność wszelkich stymulantów wynika z niemożliwości zajścia procesów monoaminoksydazy na całości uwolnionej fali monoamin. To, co nie zdąży przejść przez MAO, lub wychwyt zwrotny, przechodzi hydroksylację do 5,7-dihydroksytryptaminy, lub 6-hydroksydopaminy, czyli właściwych neurotoksyn. Aby zmniejszyć częstotliwość hydroksylacji, podajemy sobie antyoksydanty.

Amfetaminy mają potrójny profil działania - oprócz uwolnienia monoamin, blokują zarówno MAO, jak i wychwyt zwrotny. Nietrudno się domyślić, że hydroksylacja zachodzi błyskawicznie. (Uliczna amfetamina działa głównie na noradrenalinę, nie znam niestety skutków nadmiaru NA i ich szkodliwości. Szkodliwość dopaminergiczna występuje w małym, acz znaczącym stopniu.) Brefedron, według mej najlepszej wiedzy, tylko i wyłącznie wypuszcza monoaminy, nie blokując im ujść. Stąd krótki czas działania i nikła neurotoksyczność.

Edit: Proces hydroksylacji nie zawsze zachodzi w 6. pozycji, raczej w ostatniej wolnej pozycji. Neurotoksyną serotoninergiczną jest 5,7-dihydroksytryptamina.
Sprawdź linki:
http://www.dnalc.org/view/891-Neuroprot ... rain-.html
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_an ... ts_in_food

Wiedzę na ten temat mam co prawda szczątkową ale (głównie za pomocą info z wątku "Doping mózgu") z tego co wiem to należy zadbać o antyoksydanty (celowałbym w kwercetynę, ALA, N-Acetyl-Cysteinę, ostropest plamisty) i zaopatrzyć się w substancje o neuroprotektywnym działaniu.
Co do szkód to wydaje mi się że po długotrwałym używaniu b-k poziomy neuroprzekaźników ulegają downregulacji zmienia się biochemia mózgu, zachodzą zmiany w układzie nagrody.
Myślę że zarzucanie b-k (zwłaszcza serotoninogeników powoduje uszczuplenie zapasów serotoniny więc tak jak jak radzi większość obytych userów nie warto ich zarzucać zbyt często a po zabawie regenerować (5-htp - na euforyki, l-tryptofan - na dopaminergiki, szybsza lecz bardziej inwazyjna jest l-dopa (lepiej Mucuna Pruriens).
To tyle z punktu widzenia laika.
  • 2652 / 378 / 0
Na czym dokładnie polega stres oksydacyjny?

Jest to stan, w którym dochodzi do zwiększenia ilości wolnych rodników tlenowych, czyli bardzo reaktywnych postaci tlenu (z niesparowanymi elektronami na zewnętrznej powłoce elektronowej). Ich nadmierna ilość prowadzi do zaburzeń w równowadze prooksydacyjno-reaktywnej i reakcji utleniania. Neurony intensywniej od innych komórek przeprowadzają metabolizm tlenowy, przez co są bardziej podatne na uszkodzenia oksydacyjne, tak więc nadmiar rodników prowadzi do degradacji ich elementów strukturalnych i dalszej neurodegeneracji - uszkadzania błon komórkowych, modyfikacji zasad azotowych, deoksyrybozy i rozrywania wiązań fosfodiestrowych.

Czy mniejsze uszkodzenia są odwracalne?

Każde uszkodzenie na poziomie układu nerwowego, czy będzie to związane z przewodnictwem nerwowym, czy ze strukturą samych tkanek może później prowadzić do poważniejszych problemów. Wiadomo, że im większe uszkodzenia, tym większe prawdopodobieństwo, że tkanka nerwowa się nie odbuduje, a podkreślam, że ma ona słabe właściwości regeneracyjne. To, co nazywasz mniejszym uszkodzeniem, również może prowadzić do nieodwracalnych zmian, tak więc nie sugerowałabym się tym terminem. Tak naprawdę nigdy nie można do końca przewidzieć, jak poważne będą uszkodzenia. Natomiast, gdy już do nich dojdzie, można leczyć objawowo (a zazwyczaj tak się właśnie robi) i redukować nieprzyjemne objawy, do jak najmniejszej postaci i oczywiście zabezpieczać organizm przed dalszym wpływem wolnych rodników.

Czy każda dawka powoduje uszkodzenia mózgu?

Każda dawka ma bezpośredni wpływ na OUN, tak więc uszkadza komórki nerwowe i zaburza przewodnictwo impulsów. Im mniejsza dawka, tym mniejszy wpływ wywiera na organizm, jednak w przypadku, gdy np. osoba biorąca ma predyspozycje do schorzeń u. nerwowego lub cierpi na inne choroby, jest bardziej narażona na degenerację struktur nerwowych nawet przy małych dawkach stymulantów. Jednak tak, biorąc jedną dawkę możesz uszkodzić sobie "coś" na całe życie. Może nie być to bezpośrednie uszkodzenie u. nerwowego, ale np. wylew podpajęczynówkowy, czy inne zaburzenia związane już z ukrwieniem mózgu, które jak wiesz, mogą nawet prowadzić do porażenia różnych części ciała/ośrodków mózgowych.

Jakie są konsekwencje stresu oksydacyjnego?

Zaburzenia biologicznych funkcji białek, apoptoza i nekroza komórek. Stres oksydacyjny wpływa więc na cały organizm, rozwijające się schorzenia mogą obejmować wiele narządów. Dochodzi do uszkodzeń na poziomie komórkowym, zwłaszcza uszkodzenia mitochondriów. Zmiany pojawiają się w całym organizmie, zaczynając od rozpadu włókien kolagenowych, do degradacji erytrocytów. Ostateczne konsekwencje to: udary, zawały serca, nowotwory, osłabienie odporności, zaburzenia pamięci, procesów poznawczych itd itp.
Uwaga! Użytkownik Blue_Berry jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 183 / 9 / 0
Najłatwiej dostępnym antyutleniaczem jest chyba witamina C. Czyli jak - dajmy na to - zjem 125-250 mg 3-MMC i przez cała fazę będę wpierdalać pomarańcze, to czy chociaż częściowo mogę zabezpieczyć się przed ewentualnymi uszkodzeniami spowodowanymi uwalnianiem wolnych rodników i nadtlenków?
Czy ktoś może rozwinąć odpowiedź Blue Berry o pozostałe zadane przeze mnie pytania?
"Nie rozpamiętuj, nie myśl, nie zastanawiaj się, nie medytuj, nie analizuj, pozostaw umysł w naturalnym stanie"
  • 168 / 2 / 0
Osogun pisze:
Najłatwiej dostępnym antyutleniaczem jest chyba witamina C. Czyli jak - dajmy na to - zjem 125-250 mg 3-mmc i przez cała fazę będę wpierdalać pomarańcze, to czy chociaż częściowo mogę zabezpieczyć się przed ewentualnymi uszkodzeniami spowodowanymi uwalnianiem wolnych rodników i nadtlenków?
Czy ktoś może rozwinąć odpowiedź Blue Berry o pozostałe zadane przeze mnie pytania?
Suplementacje vitC powinieneś wcześniej zapoczątkować aby było nasycenie w organizmie przed działaniem w.r.

Ja używam vit C w płynie. Cebion
:gun: :diabolic:
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.