Sytuacje kryzysowe: Sprawy nieco mniej pilne

Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Zdrowie

• 16 / 16 / 0

W ulotce jest napisane, że osoby z przewlekłą niewydolnością oddechową powinny przyjmować MNIEJSZE dawki.

Przy zespole lękowym i covidzie dobrze by było posiadać pulsoksymetr, raz, że będzie możliwość kontroli sytuacji a dwa jeżeli jest ona spowodowana somatyzacjami, to uspokoi trochę dziewczynę. Zdarzało się jej wczesniej, że przy lęku miała jakieś objawy fizyczne?
  • 1495 / 88 / 0

Tak, przy silnym lęku miała mocny kaszel, który powodował duszności. Także wymiotowała i wszystko ją bolało. Teraz jak weźmie 0,25mg alpry ma mniejsze duszności, ale z drugiej strony napędza to lęk, że alpra spowoduje to, że się udusi. Ale ogólnie po benzo czuje się lepiej. Nie ma pulsykometru niestety.

Poradnik Uliczne BHP – przykłady sytuacyjne

Czym jest „Uliczne BHP”? Jest to umowna i potoczna nazwa na wspólne określenie zasad, według których poruszamy się w publicznej przestrzeni. Są to wewnętrzne wzorce dotyczące naszego prywatnego bezpieczeństwa. Stworzone samodzielnie bądź grupowo, w oparciu o okoliczną sferę działań. Ustalone przez nas i srodze przestrzegane. Jest to kawałek teorii, który stosowany w praktyce odczuwalnie zwiększa szanse na uniknięcie przykrych sytuacji.

Czy powołany do wojska, który pojawia się w jednostce pijany...

...popełnia przestępstwo uchylania się od służby wojskowej?
  • 267 / 44 / 0

W telefonach są. Wiem, że to nie jest zbyt wiarygodne ale lepszy rydz niz nic. Generalnie zagrozenie jest takie, ze nie bedzie czula dusznosci i saturacja jej niebezpiecznie spadnie. Z drugiej strony male dawki benzo sa mniejszym ryzykiem niz np opio
  • 1745 / 159 / 0

No ja akurat mam ten problem ze ani pulsometr w telefonie czy ten na palec nie wyczuwa u mnie pulsu i nasycenia krwi tlenem ..także mi bez różnicy 🤣 ...
  • 1495 / 88 / 0

Co wy gadacie. Nam chodziło o pulsoksymetr a nie pulsometr. Chodzi o sprawdzanie saturacji krwi tlenem, a nie tętna.
  • 267 / 44 / 0

No mi też. Wiele telefonów ma pulsoksymetr.
  • 223 / 25 / 16

Cześć kochani
Babcia ma zaawansowanego Alzheimera. Po prostu szkoda gadać. Memantyna nie pomaga a kwetiapina pomimo zwiększania dawek na sen przestała działać. Polecicie coś mocniejszego od memantyny i coś lepszego na sen, żeby się nie wybudzała? Mam lekarke, która wszystko wypisze.
  • 554 / 88 / 0

24 listopada 2020sirdon0 pisze:
No mi też. Wiele telefonów ma pulsoksymetr.
Nie spotkałem jeszcze telefonu który by badał nasycenie tlenem.
  • 16 / 16 / 0

25 listopada 2020Morfeo pisze:
Cześć kochani
Babcia ma zaawansowanego Alzheimera. Po prostu szkoda gadać. Memantyna nie pomaga a kwetiapina pomimo zwiększania dawek na sen przestała działać. Polecicie coś mocniejszego od memantyny i coś lepszego na sen, żeby się nie wybudzała? Mam lekarke, która wszystko wypisze.
Memantyna ma trochę analogiczne działanie do piracetamu, ma poprawić pracę mózgu.

Dla takich osób dobra jest kwetiapina albo haloperdiol.
  • 223 / 25 / 16

Memantyna jest trochę za słaba. Znaczy chciałbym wiedzieć czy istnieje coś jeszcze lepszego, bo jednak np. przez 4h o 2 w nocy wchodzi i wychodzi w kółko z toalety, bo nie wie czy już skorzystała.
Wróć do „Sytuacje kryzysowe”
Na czacie siedzi 1987 uczestników Wejdź na czata