Sytuacje kryzysowe: Sprawy nieco mniej pilne

Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Zdrowie

Posty: 2547 Strona 251 z 255

DexPL


Kompetentny
Kompetentny
Posty: 456
Rejestracja: 2018
123
40


@Larrbi

Jeżeli masz dostęp do wszystkich leków i brak wiedzy, to proponuję ich nie stosować na włąsną ręką.
Jeżeli chodzi o leki które stosuje się doraźnie w ratownictwie, lub na SORach i OIOMach to przedawkowanie stimów jest bardzo nietypowe. W zależności od środka stosuje się w pierwszej kolejności leczenie objawowe, otrzymujące, przeciwpsychotyczne itd.

Oto leki jakie stosuje się w lecznictwie zamkniętym (wszystkie iv)

Amiodarone (Cordarone)0,15g/ amp.
Zastosowanie: Komorowe i nadkomorowe zaburzenia rytmu, w których inne leki przeciwarytmiczne są nieskuteczne lub przeciwwskazane, zaburzenia rytmu w przebiegu zespołu WPW, częstoskurcz komorowy, nawracające migotanie komór, migotanie przedsionków.
Działanie: Zmniejsza zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen, prawdopodobnie wpływa rozszerzająco na naczynia wieńcowe.

Chlorpromazine (Fenactil) 0,05g/ amp.
Działanie: Lek o silnym działaniu przeciwpsychotycznym, a także o silnym działaniu uspokajającym, przeciwlękowym. Nie posiada właściwości przeciwdepresyjnych. Działa przeciwwymiotnie,
Zastosowanie: We wszystkich stanach pobudzenia psychoruchowego: stany maniakalne, psychozy schizofreniczne i cyklofreniczne, w niektórych postaciach depresji z niepokojem ruchowym, W leczeniu objawów abstynencji. Objawowo w leczeniu nudności i wymiotów, czkawki, jako przygotowanie do narkozy ogólnej.

Clemastine 2mg/ amp
Działanie: Lek o działaniu przeciwhistaminowym, przeciwalergicznym, przeciwświądowym i przeciwobrzękowym. Nie wykazuje depresyjnego wpływu na o.u.n. i obwodowy układ nerwowy.
Zastosowanie: Pokrzywka, obrzęk Quincke'go, odczyny polekowe i alergiczne. Zapobiegawczo przed zabiegiem lub badaniem diagnostycznym, np. endoskopią, podaniem środka cieniującego, itp.

Clonazepam 0,001g/ amp.
Działanie: Charakteryzuje się silnym i długotrwałym działaniem przeciwdrgawkowym. Wykazuje także działanie przeciwlękowe i uspokajające. Działa umiarkowanie nasennie i rozluźnia napięcie mięśniowe. Podany dożylnie działa natychmiast.
Wskazania: Leczenie doraźne. Wszelkie postacie padaczki u dorosłych i dzieci. Ostre napady lęku.

Diazepam (Relanium) 0,01g/ amp.
Działanie: Pochodna benzodiazepiny. Charakteryzuje się silnym działaniem przeciwlękowym, uspokajającym i przeciwdrgawkowym. Wykazuje również silne działanie nasenne i rozluźniające napięcie mięśniowe. Zmniejsza napięcie, lęk, drażliwość, pobudliwość i agresywność.
Wskazania: Stan padaczkowy. Ostre stany lękowe połączone z pobudzeniem ruchowym, agresywnością. Zespół majaczenia alkoholowego. Przed kardiowersją.

Hydroxizinum amp. 0,1g/ 2ml
Działanie: Lek o działaniu uspokajającym i przeciwlękowym. Wykazuje działanie przeciwhistaminowe, przeciwcholinergiczne, słabe spazmolityczne. Cechuje się także działaniem przeciwwymiotnym, w niewielkim stopniu obniża ciśnienie krwi. Zmniejsza napięcie wewnętrzne, niepokój, chwiejność emocjonalną oraz napięcie mięśniowe. Wykazuje słabe właściwości przeciwdrgawkowe, przeciwbólowe. Nie upośledza czynności o.u.n

Neostigmine (Polstygminum) 0,5mg/ amp.
Działanie: Pobudza układ przywspółczulny. Zwiększa amplitudę skurczów mięśni prążkowanych. Działa pobudzająco na mięśnie gładkie jelit i pęcherza moczowego, słabiej na mięśnie oskrzeli, moczowodów i dróg żółciowych. Zwęża źrenice i obniża ciśnienie śródgałkowe oka. Pobudza wydzielanie gruczołów ślinowych, potowych, śluzowych i łzowych. Powoduje nieznaczne zwolnienie czynności serca i obniżenie ciśnienia tętniczego. Maksymalne działanie następuje w 10-30 minut po zastosowaniu pozajelitowym.
Wskazania: Leczenie objawowe nużliwość mięśni, gdy nie można zastosować doustnej postaci leku. Odwracanie bloku nerwowo-mięśniowego wywołanego przez niedepolaryzujące leki zwiotczające.

Phenobarbital (Luminal) 0,2g/ amp.
Działanie: Pochodna kwasu barbiturowego o działaniu nasennym, uspokajającym. Działa depresyjnie na ośrodek oddechowy, a nasilenie działania zależy od dawki. Obwodowo działa przeciwskurczowo (obniża napięcie mięśni gładkich).
Wskazania: Padaczka (grand mal, napady psychomotoryczne). Jako środek pomocniczy przed zabiegami chirurgicznymi, w tężcu.

Płyn wieloelektrolitowy (PWE) 500ml
Działanie: Izotoniczny roztwór, uzupełniający niedobory wody i elektrolitów. Zawiera sole sodu, potasu, wapnia i magnezu. Skład płynu jest zbliżony do składu elektrolitowego osocza
Wskazania: Niedostateczna doustna podaż płynów. Nawadnianie w okresie pooperacyjnym. Nadmierna utrata płynów i elektrolitów na skutek wymiotów i biegunek oraz przez przetoki.


Sodium chloride r-r (Sól Fizjologiczna) 0,9%/ 10ml
Działanie: Podany pozajelitowo powoduje krótkotrwałe zwiększenie objętość krwi krążącej i nieznaczne nasilenie diurezy. Może być używany jako rozpuszczalnik wielu leków.
Wskazania: Odwodnienie izotoniczne, odwodnienie hipotoniczne, utrata jonów sodu i chloru przez organizm, uzupełnianie utraconych płynów po zabiegach operacyjnych, wymiotach, biegunce, wstrząs pourazowy, oparzenia. Jako jeden z płynów podawanych dożylnie w celu pokrycia zapotrzebowania dobowego na wodę i elektrolity, kiedy ich podaż drogą inną niż dożylna jest niemożliwa. Jako rozpuszczalnik podawanych leków.

Thiopental 0,5g/ fiol.
Działanie: Barbituran z grupy o ultrakrótkim działaniu. Po podaniu dożylnym w kilkanaście sekund powoduje senność, uspokojenie, głęboki sen (znieczulenie ogólne); czas i efekt działania zależą od podanej dawki. Nie wykazuje działania przeciwbólowego - w małych dawkach obniża próg bólowy. Zmniejsza wrażliwość układu oddechowego na hiperkapnię i hipoksję, powoduje hipowentylację, po szybkim podaniu dożylnym - bezdech. Zmniejsza naczyniowy opór obwodowy, zmniejsza kurczliwość mięśnia sercowego i objętość wyrzutową, powoduje spadek ciśnienia tętniczego (niewielki u chorych normowolemicznych wydolnych krążeniowo, bardzo niebezpieczny u chorych z hipowolemią, w stanach ze zmniejszonym rzutem minutowym np. w zaciskającym zapaleniu osierdzia, tamponadzie osierdzia, bloku P-K, w stanach gdy ciśnienie tętnicze utrzymywane jest dzięki wysokiemu naczyniowemu oporowi obwodowemu). Obniża przepływ mózgowy (o około 48%), ciśnienie śródczaszkowe, zmniejsza konsumpcję tlenu (o około 25%) i metabolizm mózgu, obniża przemianę materii

Urapidil (Ebrantil) 0,025g/ amp.
Działanie: Obniża skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi Zmniejsza opór obwodowy, nie wywołuje tachykardii, zmniejsza zużycie tlenu przez mięsień sercowy.
Wskazania: Przełom nadciśnieniowy i ciężkie stany w przebiegu nadciśnienia tętniczego różnego pochodzenia, nadciśnienie tętnicze oporne na inne leczenie. Kontrolowane obniżanie ciśnienia tętniczego w czasie i po zabiegach operacyjnych.

Urapidil (Ebrantil) 0,025g/ amp.
Działanie: Obniża skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi Zmniejsza opór obwodowy, nie wywołuje tachykardii, zmniejsza zużycie tlenu przez mięsień sercowy.
Wskazania: Przełom nadciśnieniowy i ciężkie stany w przebiegu nadciśnienia tętniczego różnego pochodzenia, nadciśnienie tętnicze oporne na inne leczenie. Kontrolowane obniżanie ciśnienia tętniczego w czasie i po zabiegach operacyjnych.

Captopril 12,5mg/tabl.
Działanie: Lek obniża ciśnienie tętnicze krwi, powoduje nieznaczny wzrost stężenia potasu we krwi przy jednoczesnej utracie sodu i wody. Zmniejsza systemowy i płucny naczyniowy opór obwodowy nie zmieniając lub zwiększając pojemność minutową serca. Nie zmniejsza przepływu nerkowego. U chorych z zastoinową niewydolnością krążenia dzięki obniżeniu obwodowego oporu naczyniowego (obciążenia następczego - afterload) oraz obniżeniu obciążenia wstępnego (preload) następuje długotrwała poprawa hemodynamiczna i poprawa tolerancji wysiłku. Przeciwdziała przerostowi i rozrostowi mięśni gładkich w naczyniach oraz przerostowi i przebudowie mięśnia sercowego. Ma działanie przeciwmiażdżycowe. Zwiększa miejscowy przepływ krwi w kończynach, poprawia mózgowy przepływ krwi. Poprawia tolerancję węglowodanów, ma korzystny wpływ na gospodarkę lipidową. Po podaniu pojedynczej dawki początek działania występuje po około 15 min.


============================================================================================================================
Jeżeli chodzi o nalokson, to dostępny jest w internecie amerykański zestaw ratunkowy - ampułkostrzykawka z naloksonem do podania podskórnego/domięśniowego jako działanie ratunkowe, przed przyjazdem pogotowania ratunkowego. - cena w granicach 120zł plus wysyłka. W USA takie zestawy rozdają za darmo, a w Polsce niestety trzeba kombinować.


elpatus

Posty: 0
Rejestracja: 2018


Siema, pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość.
Zdarzało mi się przyjść do pracy niewyspany bo mam 23 lata i czasem po prostu zaimprezuje i mało śpię.
Bardzo rzadko zdarza mi się w dni robocze pić alkohol a o braniu to nie wspomnę.
Ale przechodząc do sedna, byłem dziś na urodzinach, dosłownie z dupy bo miały być w piątek czyli dziś ale studenciaki przesunęli na czwartek.
Chciałem mniej wypić i szybiej wrócić do domu ze względu na prace.
Pierwszy raz zdarzyło mi się ze jest 6:11 a ja dopiero wracam od kumpla do domu, a idę na 9 do pracy gdzie mam niestety kontakt z klientem..
Dałem w palnik, piwa plus... 4cmc jak to kumpel mówił...
Sprawa jest taka ze jestem na maksa porobiony, wiec sorki za składnie.
Ale doradźcie mi coś zebym nie był zaspany w robocie, był w miarę na ogarnieciu, i mówił sensownie a nie ze język mi się płata lub zawieszam bo nocka bez minuty snu...
Szef się dowie ze bylem na baletach i dałem w palnik, bo mój szef jest wyrozumiały, był w tym wieku i wie o co chodzi.
Tylko nie chce być zjebany gownem.
Co polecicie żebym się ogarnął na ok 9 godzin? Między 8 a 16-17?
Myślałem o przyjęciu 4cmc ale boję się że będę już za dużo pierdolil do wszystkich, a mam zrobić wrażenie nie wyspanego ale ogarnietego xd
PS. Szef o dopach nic nie wie oczywiście, tylko będzie myślał że zalalem ryja.
Jestem serio teraz mocno porobiony.. rzadko biorę ale z góry mowie ze szczeka na swoim miejscu i oczy tylko minimalnie widać, czyli ze Ci co biorą mogą mieć podejrzenia.
Wiec jAK? Ktoś pomoże? :D teraz czuję się na siłach ale wiem ze ok 12-14 będzie ze mnie zombie.
Liczę na wyrozumiałość i sensowna odpowiedz.
Z gory mowie ze urlop na żądanie odpada bo jeden pracownik jest na wakacjach u nie mogę reszty samych zostawić. Pozdrawiam

Krytyka Polityczna przypomina rozmowę Jana Smoleńskiego z Renatą Dancewicz. O narkotykach, łódzkiej filmówce i sukience senatora Piesiewicza.
Cała polska policja szuka dwudziestolatka, który w Olsztynie handlował dopalaczami. Był sprzedawcą w sklepie przy ulicy Jagiellońskiej.

LittleQueenie

Posty: 101
Rejestracja: 2016
9
1


Zrób sobie kawę. Do tego suplementy - magnez, potas, bo 4CMC to bardzo wypłukuje.

Powinno być okej. Oczy jak pięciozłotówki ci zeszły? Więcej 4CMC odpada, będzie po tobie widać.


Martwa_dziewczyna

Posty: 13
Rejestracja: 2018


Jak możesz to weź sobie wolne.Tytanem pracy napewno dziś nie będziesz a szkoda organizmu
I pij dużo wody. Woda jest dobra na wszystko a jeszcze lepsze napoje izotoniczne.


DexPL


Kompetentny
Kompetentny
Posty: 456
Rejestracja: 2018
123
40


@elpatus
Zjedz śniadanie, to podstawa. Najlepiej na siłę coś z dużą ilością białka, dobre tłuszcze roślinne i lekkostrawne węglowodany. Podkręcisz metabolizm i szybciej zejdzie. Pij dużo płynów z elektrolitami (jakieś oshee, czy inne gówno dostępne powszechnie w sklepach). Kawę możesz wypić, ale ona może podkręcić efekty zakręcenia, także uważaj z jej ilością. W ciągu dnia zjedz drugie śniadanie i dużo pij (problem taki, że się będziesz mocno pocił i to będzie widać i czuć) - Masz opcję zmienić ubranie i sie umyć w międzyczasie?

W najgorszym przypadku tak jak wyżej - możesz wnioskować o dzień wolny i iść do domu się umyć i wyspać, może to najlepsza sprawa? Bo pierwsze 2-3h będzie ok, ale otem to już będziesz padał na pysk


london5

Posty: 3039
Rejestracja: 2010
235
129


Ale z was debile. Dlaczego takie posty giną na forum ?
14 czerwca 2018raito_ pisze:
Witam, jakoś w zeszły weekend zjadłem jakieś trefne piguły. Z tego co odczuwałem to na pewno nie było MDMA, tak mnie poschizowało wejście tych piguł, że teraz boję się nawet zjeść czereśnie bez obaw o własne zdrowie, odruchy wymiotne i napadów paniki.

Udało mi się załatwić na złagodzenie dolegliwości klona. Wymyśliłem sobie, żeby wziąć 0,5mg + ewentualnie piwo lub dwa i w miarę tego, jak się będę czuć dorzucać, nie przekraczając przy tym dziennie dawki 2mg. To jest w ogóle dobry pomysł, żeby teraz jeść benzo? Najbardziej obawiam się tego, że znów będę odczuwał jakoś źle wchodzenie organizmu do substancji, dostanę napadu lęku, będę chciał rzygać jak kot itd. Jest to w ogóle możliwe przy benzodiazepinach? Klon zacznie działać praktycznie od razu tak, że niemal natychmiast złapie mnie błogie uspokojenie i nie będę się co chwila zastanawiał kiedy to gówno zejdzie? Dawka przy tym nie za duża lub nie za mała? Miałem już doświadczenie z benzo w postaci alprazolamu, zjadłem 1mg i wypiłem półtora piwka, a na końcu dnia po paru godzinach srogo sobie popiłem, ale nie odwalałem żadnych krzywych akcji ani nie zerwałem filmu, po prostu szybko poszedłem spać.

Dla niektórych pytania niedorzeczne, ale jeśli klon pomoże mi wyjść z tego cięższego stanu to chciałbym zaryzykować krótką kurację nim. Gorzej jeśli możliwa jest opcja tak jak w przypadku narkotyków, że godzina z fazy minie mi na ataku paniki, a potem będę odczuwał nieprzyjemną fazę, aczkolwiek już bez żadnych lęków o życie. Ktoś jeszcze może mnie powiadomić, jak normalnie i w jakim czasie ładuje się ten klonazepam, żebym się nie składał od tego, że coś złego się ze mną dzieje? Z góry dzięki.:)
Twój post niezwykle mnie zaintrygował kolego. Będąc w NL młody holender przyniusł piguły. Mówił, że mocne i że po pół. Wrzucałem zdjęcia tabletek na forum. Nikt nie napisał co to za piguły i co w nich siedzi. Ale zjadłem całą, i to było mdma, phi jakieś 150mg.
Opisz swoje tabletki. Napisz o nich coś więcej. Możesz pomóc nam wszystkim.
Jak się czujesz >?
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2018 przez london5, łącznie zmieniany 1 raz.


london5

Posty: 3039
Rejestracja: 2010
235
129


Kolejna sprawa. Miałem palpitację serca. Serce mam zdrowe, wiem. Ale czy mogło to jakoś mi je uszkodzić.
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2018 przez london5, łącznie zmieniany 1 raz.


enCoder

Posty: 0
Rejestracja: 2018


Witam to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumialość. Więc sprawa ma sie tak, że na dzisiaj wieczór jestem umówiony z koleżką na kode i lufkę. Tylko że wczoraj wieczorem użądliła mnie pszczoła i dostalem dość silnej reakcji alergicznej tzn. mam opuchniętą prawie całą ręke aż do łokcia. Byłem z tym u lekarza i przepisal mi azytromycyne. Dzisiaj dopiero pierwsza dawka i mam brać przez 3 dni. Nie zawiele znalazłem o działaniu kody w połączeniu z antybiotykami i zastanawiam sie czy może to być niebezpieczne. Wiem ze mj napewno nie. I czy jeśli ręka mnie swędzi to dodatkowy wyrzut histaminy po kodzie może spowodować jakieś poważniejsze niedogodności? Czy w ogóle warto sie za to brać czy lepiej może odmówić? Kode mam zamiar brac w dawce 300 mg i 100mg DHM do tego. Kode biore od paru miesięcy w odstępach 1-2 tygodnie i nigdy nie miałem żadnych problemów. Proszę o pomoc.


A-CoA

Posty: 273
Rejestracja: 2012
30
5


Azytromycyna na użądlenie pszczoły? Dziwne. Jeżeli nie miałeś wcześniej problemów z kodeiną, nie powinno być problemów, mimo wszystko zaleciłbym ostrożność.


raito_

Posty: 8
Rejestracja: 2018
1


15 czerwca 2018london5 pisze:
Ale z was debile. Dlaczego takie posty giną na forum ?
14 czerwca 2018raito_ pisze:
Witam, jakoś w zeszły weekend zjadłem jakieś trefne piguły. Z tego co odczuwałem to na pewno nie było MDMA, tak mnie poschizowało wejście tych piguł, że teraz boję się nawet zjeść czereśnie bez obaw o własne zdrowie, odruchy wymiotne i napadów paniki.

Udało mi się załatwić na złagodzenie dolegliwości klona. Wymyśliłem sobie, żeby wziąć 0,5mg + ewentualnie piwo lub dwa i w miarę tego, jak się będę czuć dorzucać, nie przekraczając przy tym dziennie dawki 2mg. To jest w ogóle dobry pomysł, żeby teraz jeść benzo? Najbardziej obawiam się tego, że znów będę odczuwał jakoś źle wchodzenie organizmu do substancji, dostanę napadu lęku, będę chciał rzygać jak kot itd. Jest to w ogóle możliwe przy benzodiazepinach? Klon zacznie działać praktycznie od razu tak, że niemal natychmiast złapie mnie błogie uspokojenie i nie będę się co chwila zastanawiał kiedy to gówno zejdzie? Dawka przy tym nie za duża lub nie za mała? Miałem już doświadczenie z benzo w postaci alprazolamu, zjadłem 1mg i wypiłem półtora piwka, a na końcu dnia po paru godzinach srogo sobie popiłem, ale nie odwalałem żadnych krzywych akcji ani nie zerwałem filmu, po prostu szybko poszedłem spać.

Dla niektórych pytania niedorzeczne, ale jeśli klon pomoże mi wyjść z tego cięższego stanu to chciałbym zaryzykować krótką kurację nim. Gorzej jeśli możliwa jest opcja tak jak w przypadku narkotyków, że godzina z fazy minie mi na ataku paniki, a potem będę odczuwał nieprzyjemną fazę, aczkolwiek już bez żadnych lęków o życie. Ktoś jeszcze może mnie powiadomić, jak normalnie i w jakim czasie ładuje się ten klonazepam, żebym się nie składał od tego, że coś złego się ze mną dzieje? Z góry dzięki.:)
Twój post niezwykle mnie zaintrygował kolego. Będąc w NL młody holender przyniusł piguły. Mówił, że mocne i że po pół. Wrzucałem zdjęcia tabletek na forum. Nikt nie napisał co to za piguły i co w nich siedzi. Ale zjadłem całą, i to było mdma, phi jakieś 150mg.
Opisz swoje tabletki. Napisz o nich coś więcej. Możesz pomóc nam wszystkim.
Jak się czujesz >?
Hej, dzięki za odzew. Jak będę w domu na kompie to przelescrolluje resztę wątku i dowiem się czy chodzi o coś jeszcze.
Jak się czuję? Przez tydzień miałem pełno ciężkich napadów paniki, co najmniej pięć za dnia i siedem w nocy. Dziś już nie dałem rady, poszedłem do rodzinnego na szybko i dostałem kontakt do psychiatry, a na teraz klonazepam i citobax.

Klona dziś zjadlem najpierw 0,5mg, potem czułem się trochę odrealniony i dorzucilem do 0,75 i czuję się świetnie. Nie mam żadnych ataków paniki, trochę boli głowa i lekkie odrealnienie, ale to nic w porównaniu z tym co się działo wcześniej. Dziś pierwszy raz wychodze z domu od tygodnia i wypiję sobie jeszcze jakiegoś smakowego browara na rozluźnienie i bez szalenia wracam do domu. Powoli powrót wracam do zdrowia. Od cpania robię przerwę na długo, w ogole nie mam ochoty na ten stan. A citobax zjem nad ranem.

Piguły to były różowe punishery, ponoć 250mg z niby mdma. Zjedlismy pół, potem drugie pół i mnie poschizowalo konkretnie. Potem odczuwalismy już tę samą fazę wszyscy. Ogromne nafetowanie przez godzinę, potem depresję i pustkę w sobie aż do końca dnia. Myślę, że siedział tam też jakiś psychodelik, może 2cb, bo efekty wizualne na poczatku były dosyć konkretne.

Posty: 2547 Strona 251 z 255
Wróć do „Sytuacje kryzysowe”
Na czacie siedzi 49 uczestników Wejdź na czata

df5c49efaa1a955853ebd379277011efrealthing57  7521a060c9457120a75a4f404267c736nicknaszybko  AwatarPierwotnyWilk  AwatarSynus  AwatarAmffaa  Awatarunknown  AwatarCristianoTramaldo  AwatarSem  5fb02c1d5f5c5c6d3d4501696735f190sebastian77  Awatarowerfull  AwatarTripowicz  26898422b6aa0808672515ee4fbf8cdfferdinandomodo  Awatars3ven  9176cfffb92c0f1899ac6b81c23a8d00hatemenow1337  37d0651be1530ba7d6ac72aefb97eee9magell  235964ba3ce495b19df52d9f601c1ea9biel  AwatarAlembik  08b079f77a4535867e206bd60c6dc721Kiwrukytna  51dd5720b9037ec764c686cde7c89befwersal76  d5bc03a87088fc672285ae8909637c3erohake  AwatarUJebany  Awatarziomek455  Awatarpluszaczek  AwatarBetterThan  Awatartrydzyk  3d26a118676104466fbb959b5ab6bd7cicoteras  c414fa72eeee92f2858c457cf91b9e7bmangojuice  ada9e2893155b392abe27a2a7b3abf2adreamy4life  Awatarjabolman  bc9bf9b657ab6a348d7e13030efde7ddlopexik  49920ad74a1c6ae8ff416c780dde81b5Balous1  AwatarFoka3054  AwatarLutenson  Awatarvirr  AwatarMrMagnificus  Awatarandzelika  AwatarMondengel  Awatarizakcukierman  AwatarGanjaBot  AwatarWincent  Awatarfoggy  Awatarmochi7  f8bdc6e780f64a695a809bb760dab6c4trufla1989  AwatarPjaq  Awatarnarcotic_dream  AwatarAdvertisement  Awatarrodozz313  c941ba7ee13784df99909aa6879d0a4cmosznalenina  AwatarxSzuLeRx  

Kto jest online

Obecnie tego podforum nie przegląda żaden zarejestrowany hyperrealowicz (0 gości)