Sytuacje kryzysowe: Sprawy nieco mniej pilne

Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Zdrowie

punk6

5

@hammerzeit, zmień lekarza albo stronę internetową.
W marcu tamtego roku badałam sobie cukier. Mój wynik: 71,9. Norma minimalna to 70, maksymalna to 105. Radziłabym Ci iść do lekarza.

haze_warrior

7
10

Z ciekawości, mając na uwadze moje ostatnie przygody zdrowotne, poproszę o poradę na przyszłość.

Raz, będąc na loperamidzie (jakieś 2 doby 3 x 2 mg), zarzuciłem 2 mg klona.
Nie mam tolerancji na opio ani na benzo, dopiero po wchłonięciu się klonazepamu uświadomiłem sobie, że loperamid to opiat / opioid.

Jako, że sam loperamid nie daje "haju" jak pozostałe opiaty, mógł wejść w interakcję z klonem na zasadzie wzmocnienia klonazepamu opiatem.

Wystraszyłem się wtedy nieco, że grozi mi depresja oddechowa, ale wydaje mi się, że loperamid benzo nie wzmacnia, bo nie działa wgl na OUN. Mam rację?

@pampuk Dzięki, dokładnie w ten sposób, jaki opisałeś, doszedłem do siebie.
Imodicum instant (loperamid) 2 mg 3 x 1, do tego Dicoral 60 2 x 1.

Dziś to najszybciej rozwijająca się branża w USA, choć jeszcze niedawno posiadanie jej produktów było wszędzie nielegalne. Liczba osób zatrudnionych w tym sektorze w pełnym wymiarze godzin wzrosła w ciągu kilku lat od zera do ok. 230 tysięcy, a to więcej niż przedszkolanek, pracowników bibliotek czy higienistek w gabinetach dentystycznych w całym kraju.
W toku trwającej od niespełna dwóch tygodni kampanii antynarkotykowej w Bangladeszu zginęło już 68 osób - napisała w sobotę agencja EFE.

punk6

5

Loperamid w normalnych dawkach (jakie przyjąłeś Ty) nie przechodzi przez barierę krew-mózg, działa jedynie na receptory w jelitach. Musiałbyś wziąć jakieś min. 100 mg. Dlatego nie musisz obawiać się o depresję układu oddechowego. Z tego co wiem, loperamid w standardowych dawkach, a nie jak dla słonia, nie wchodzi w interakcję z benzo.

thermogrippp

59
49

haze_warrior tak jak ci już punk6 napisała - nie musisz się obawiać o loperamid. Nic ci się nie stanie. W dużych, bardzo dużych dawkach jest kardio-toksyczny.
Na skrętach po opio jadłem duże dawki. Dodatkowo też raczyłem się lekami na jelito drażliwe, które także łączą się z opio receptorami.

Co do Twoich przygód na kiblu, to możliwe jest że rozwija ci się właśnie jelito drażliwe. Możesz to sprawdzić aplikując sobie debridat, lub jego generyki.

Larrbi

1

Co robic w przypadku przedawkowania bk podanych dozylnie? Wczoraj przez nieuwage przelaczylem jednostki na wadze z gramow na uncje i zamiast standardowej dawki 200mg dwa razy dokonalem iniekcji 550mg 3-cmc. Po pierwszym strzale poczulem, ze cos jest nie tak, ale to zignorowalem. Dopiero drugi strzal po kilkudziesieciu minutach sprawil, ze zdalem sobie sprawe iz przyjalem zbyt duza dawke (1.1g iv w ok. 45min). Co prawda nie zrobilem sobie tym krzywdy przez chora tolerancje, ale chcialbym sie dowiedziec co robic w takim przypadku (oby nigdy nie mialo miejsca). Dodam, ze nikogo ze mna nie bylo.

LittleQueenie

9
1

Jeśli mowa o takich sytuacjach w stylu latjowe przedawkowanie, typu to co zrobiłeś: masz pod ręką benzo, zarzucasz benzo.

Jeśli przewalisz grubiej i zamierasz stracić przytomność, 112 i karetka póki jesteś w stanie gadać przez telefon. Może dojść do wylewu/udaru/zatrzymania akcji serca i wtedy żadne środki ci nie pomogą.

Larrbi

1

Mozesz polecic jakies szybko dzialajace srodki ktore moglbym podac iv/is/im? Mam na mysli cos co da podobny efekty jak nalokson przy przedobrzeniu heleny. W aptecze mam captopril, ktory moge pokruszyc i podac pod jezyk, ale czas az zacznie dzialac moze byc za dlugi. Benzo tez zawsze pod reka. Chodzi mi o srodki z pl apteki albo zagranicznej (bardziej kierunek wschodni), ewentualnie cokolwiek co moze pomoc w takiej sytuacji.

Jamedris

Kompetentny
Kompetentny
159
139

Niestety w PL jest o tyle patologicznie pod tym względem, że są one w LZ-ce. Jeśli nie masz znajomego ratownika, jakiegoś wyższego pracownika szpitala, to szansę na uzyskanie ampułki życia są nikłe. Poza tym to nie jest tak, że podasz nalokson raz i spokój, dawki są powtarzane by utrzymać osobę w stanie, hm, odpłaszczenia EKG... S_D kiedyś pisał instrukcję co robić z takim delikwentem, polecam odszukać, mi teraz ciężko się pisze z tą rozpieprzoną ręką... Ale niestety u nas zestawy "ratunkowe" są b. ciężko dostępne, w zasadzie jest to ewenement jeśli uda się je uzyskać.

Ach, no i licz się z tym, że jak przedobrzysz, to sam siebie nie uratujesz. Druga osoba obeznana obok jest niezbędna.

Rozwiązaniem kryzysowym, ale działającym, jest wprowadzenie się w precip. withdrawal przez podanie buprenorfiny, przez niskie (=kurewsko wysokie) wiązanie do mi wybija opio z receptorów fundująć coś, co jest tylko odrobinę lepsze od umierania... Serio, precip. w/d to stan, w którym chce się umrzeć. Ale jest trochę mniej śmiertelny od przedawkowania... ;-) Można s.l., można i.v., można w zasadzie jakkolwiek poza per. os. - przy akcjach kryzysowych to i.v. będzie najlepsze, jednak ostrzegam, że to coś... strasznego.

haze_warrior

7
10

13 czerwca 2018thermogrippp pisze:
Co do Twoich przygód na kiblu, to możliwe jest że rozwija ci się właśnie jelito drażliwe. Możesz to sprawdzić aplikując sobie debridat, lub jego generyki.
Na szczęście sytuacja wróciła do normy- wystarczyło kilka dni na diecie (którą jeszcze kontynuuje), plus leki.
Już zszedłem z leków i jest dobrze, także sytuacja była typowym rezultatem nadużywania alco.

Jelita wrażliwego nie życzyłbym nikomu, okropna, choć nieco niepozorna przypadłość- koleżanka na to cierpi. Za każdym razem jak się widzimy co pół godziny musi chodzić do toalety.

Ciekawi mnie co mogło spowodować tak długą biegunkę, w sensie-co mógł rozregulować alkohol- jelita, czy raczej żołądek?
Na przyszłość żeby wiedzieć.

A sytuacja była absurdalna, bo trwała miesiąc - byłem w ciągu alkoholowym i nic z tym nie robiłem, ciągle pijąc każdego dnia, co jest podręcznikowym przykładem jak alco ryje beret.

Larrbi

1

14 czerwca 2018Jamedris pisze:
Niestety w PL jest o tyle patologicznie pod tym względem, że są one w LZ-ce. Jeśli nie masz znajomego ratownika, jakiegoś wyższego pracownika szpitala, to szansę na uzyskanie ampułki życia są nikłe. Poza tym to nie jest tak, że podasz nalokson raz i spokój, dawki są powtarzane by utrzymać osobę w stanie, hm, odpłaszczenia EKG... S_D kiedyś pisał instrukcję co robić z takim delikwentem, polecam odszukać, mi teraz ciężko się pisze z tą rozpieprzoną ręką... Ale niestety u nas zestawy "ratunkowe" są b. ciężko dostępne, w zasadzie jest to ewenement jeśli uda się je uzyskać.

Ach, no i licz się z tym, że jak przedobrzysz, to sam siebie nie uratujesz. Druga osoba obeznana obok jest niezbędna.

Rozwiązaniem kryzysowym, ale działającym, jest wprowadzenie się w precip. withdrawal przez podanie buprenorfiny, przez niskie (=kurewsko wysokie) wiązanie do mi wybija opio z receptorów fundująć coś, co jest tylko odrobinę lepsze od umierania... Serio, precip. w/d to stan, w którym chce się umrzeć. Ale jest trochę mniej śmiertelny od przedawkowania... ;-) Można s.l., można i.v., można w zasadzie jakkolwiek poza per. os. - przy akcjach kryzysowych to i.v. będzie najlepsze, jednak ostrzegam, że to coś... strasznego.
Przypuscmy, ze mam dostep do wszystkich lekow w Polsce oraz mozliwosc sprowadzenia wybranych z zagranicy. Cos sie nada w przypadku dozylnego przedawkowania stymulantow (glownie bk)? W karetce z tego co wiem podaja heparyne i plavix, beda skuteczne w tym wypadku? Chcialbym miec pod reka wlasnie taki zestaw ratunkowy na wszelki wypadek (wolalbym go nigdy nie uzyc). :)

Wróć do „Sytuacje kryzysowe”
Na czacie siedzi 49 uczestników Wejdź na czata

df5c49efaa1a955853ebd379277011efrealthing57  7521a060c9457120a75a4f404267c736nicknaszybko  AwatarPierwotnyWilk  AwatarSynus  AwatarAmffaa  Awatarunknown  AwatarCristianoTramaldo  AwatarSem  5fb02c1d5f5c5c6d3d4501696735f190sebastian77  Awatarowerfull  AwatarTripowicz  26898422b6aa0808672515ee4fbf8cdfferdinandomodo  Awatars3ven  9176cfffb92c0f1899ac6b81c23a8d00hatemenow1337  37d0651be1530ba7d6ac72aefb97eee9magell  235964ba3ce495b19df52d9f601c1ea9biel  AwatarAlembik  08b079f77a4535867e206bd60c6dc721Kiwrukytna  51dd5720b9037ec764c686cde7c89befwersal76  d5bc03a87088fc672285ae8909637c3erohake  AwatarUJebany  Awatarziomek455  Awatarpluszaczek  AwatarBetterThan  Awatartrydzyk  3d26a118676104466fbb959b5ab6bd7cicoteras  c414fa72eeee92f2858c457cf91b9e7bmangojuice  ada9e2893155b392abe27a2a7b3abf2adreamy4life  Awatarjabolman  bc9bf9b657ab6a348d7e13030efde7ddlopexik  49920ad74a1c6ae8ff416c780dde81b5Balous1  AwatarFoka3054  AwatarLutenson  Awatarvirr  AwatarMrMagnificus  Awatarandzelika  AwatarMondengel  Awatarizakcukierman  AwatarGanjaBot  AwatarWincent  Awatarfoggy  Awatarmochi7  f8bdc6e780f64a695a809bb760dab6c4trufla1989  AwatarPjaq  Awatarnarcotic_dream  AwatarAdvertisement  Awatarrodozz313  c941ba7ee13784df99909aa6879d0a4cmosznalenina  AwatarxSzuLeRx