Sytuacje kryzysowe: Sprawy nieco mniej pilne

Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Zdrowie

Martwa_dziewczyna

12
7

Zaczynam się trochę martwić moim stanem.: to moje któreś z kolei podejście do odstawienia kody( ciąg kilkuletni, dawki od ok480 mg do ponad 1 g/ doba + okazjonalnie ketony iv)
Ostatnia paczka tio poszła przedwczoraj rano - wczoraj ok znalazłam zbłąkaną tabl.lamotryginy +newibolol dzień był zaskakująco bezskrętowy .a noc jest jedną z najgoszych w życiu : jest wszystko : tachykardia, niespokojne nogi, ból kości, nerek, mdłości, lekki katar
Pytanie brzmi : dam radę to przetrzymać i nie wykończyć się przy okazji? Jakieś propozycje leków bez recepty? Laremid mam nie działa a apap noc skończył się ze 4 godz. temu też nie pomógł. Szczerze wiem co to skręt ale jeszcze tak źle nie było i to drugiego dnia

UJebany

203
147

@up
Moze przydać sie hydroksyzyna ale cos mocniejszego ( diazepam, bromazepam, oksazepam ).
Tylko nie wpadnij w nałóg benzo z nałogu kodeinowego.

Oto próba odpowiedzi na pytanie spedzające sen z powiek niejednemu...
Kartonowe pudło wypełnione marihuaną pakowali do samochodu na parkingu jednego z supermarketów pod Krakowem dwaj mężczyźni, znani policji z handlu narkotykami. Mundurowi przejęli ponad 7 kg narkotyku - poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Martwa_dziewczyna

12
7

Dzięki
Ostatnio brałam alprę, niestety bez mówienia prawdy żaden lekarz nic mi nie przepisze ze wzg na wpis pacjentka uzależniona od sp ( uzależnienia w wywiadzie xlat temu ) a chciałbym żeby się już odpierdolili od tego tematu
A nie boli mnie głowa i słyszę że to od ćpania

pampuk

Kompetentny
Kompetentny
55
103

hammerzeit pisze:
11 czerwca 2018
@DexPL @GG Allin cukier miałem jedynie lekko podwyższony, ale po podaniu cukrów przy "ataku" jednak nie pomaga. Ogólnie jak narazie miałem robioną morfologię i mocz i nic nadzwyczajnego. Biorę obecnie połowę dawki i czuję jedynie mrowienie w nogach i spadek ciśnienia, troche tak jak przed tym atakiem, ale nie rozkręca się nic dalej. W każdym razie na 100% jest to ściśle związane z opio, bo tylko przy nich występuje, a objawy po obcięciu dawki zmniejszają się.
Dex i GG mogą mieć rację z tym cukrem ale cola i kilka łyżek cukru to trochę za "lekko".Spróbuj glukozy w żelu. Taki jakby baton wyciskany w aptece dostaniesz bez problemu, magnez z potasem taki w saszetkach w proszku pod język (nie pamiętam nazwy).
No i weź na powaznie radę Dexa o zrobieniu badania na cukier...cała "operacja" trwa parę chwil i w zasadzie zrobisz ją wszędzie - u rodzinnego, w szpitalu gdziekolwiek byle na czczo.

pampuk

Kompetentny
Kompetentny
55
103

haze_warrior pisze:
09 czerwca 2018
Biegunka utrzymująca się od > miesiąca.
Chodziłem sobie normalnie do pracy, często kursując na WC po prostu, olewałem to.

Ale miesiąc czasu? Nawet z 1-2 tygodnie ponad?
Poszedłem do lekarza rodzinnego, "przesłuchała" jelita i perystaltyka okej, w normie. Cisza w jelitach, ale może dlatego, że byłem wypróżniony.

Dodam, że od dłuższego czasu co dziennie piję alkohol (kilka lat, w sumie po kilka piw dziennie nie ukrywam alkoholizm) i niezdrowo się odżywiam.

Ostatnio rzadziej kursuję do kibla, ale jest zawsze rzadko.
Rodzinny przepisał tasecte i discoflor, póki co nie kupiłem, bo > 50 zł.
Ale jutro idę to kupić, przy okazji- są jakieś tańsze zamienniki?

Ogólnie nic mnie nie boli, jest normalnie, tylko ta biegunka. Żadnej krwi w stolcu ani dodatkowych akcji.

Może być coś ciulowego?
Chlejesz tyle lat i dziwisz się, że sranie takie masz. Powód jest tylko jeden alco i wszyzstkie konsekwencje dla narządów z tym związane. To nie tylko jelita ale tez wątroba, nerki, żołądek itd. bez konkretnych badań się nie obejdzie a takie sranie może Cie doprowadzić do krytycznego odwodnienia tak więc kolego elektrolity apteczne i to bardzo dużo. Kup i spróbuj jeszcze Laremid - jeśli to nie zatrzyma sraki to już jest naprawdę kiepsko.
Ja po ostatnim ciągu bałem się powiekami mrugnąć żeby coś po udach nie popłynęło :-)

I zakładam, że jak idziesz z tymi dolegliwościami do lekarza to oczywiście mówisz, że nie nadużywasz alco?

hammerzeit

4
1

pampuk pisze:
13 czerwca 2018
hammerzeit pisze:
11 czerwca 2018
@DexPL @GG Allin cukier miałem jedynie lekko podwyższony, ale po podaniu cukrów przy "ataku" jednak nie pomaga. Ogólnie jak narazie miałem robioną morfologię i mocz i nic nadzwyczajnego. Biorę obecnie połowę dawki i czuję jedynie mrowienie w nogach i spadek ciśnienia, troche tak jak przed tym atakiem, ale nie rozkręca się nic dalej. W każdym razie na 100% jest to ściśle związane z opio, bo tylko przy nich występuje, a objawy po obcięciu dawki zmniejszają się.
Dex i GG mogą mieć rację z tym cukrem ale cola i kilka łyżek cukru to trochę za "lekko".Spróbuj glukozy w żelu. Taki jakby baton wyciskany w aptece dostaniesz bez problemu, magnez z potasem taki w saszetkach w proszku pod język (nie pamiętam nazwy).
No i weź na powaznie radę Dexa o zrobieniu badania na cukier...cała "operacja" trwa parę chwil i w zasadzie zrobisz ją wszędzie - u rodzinnego, w szpitalu gdziekolwiek byle na czczo.
No cukier robiłem na czczo i miałem 120. W zasadzie na 4 dni przed badaniem wogóle mało co jadłem i wszystko było podwyższone, ale mieściło się w widełkach.

pampuk

Kompetentny
Kompetentny
55
103

@hammerzeit jakie qrna normie, kto Ci tak powiedział?!

cyt.
"Glikemia 120 mg/dl na czczo oznacza nieprawidłową glikemię na czczo, czyli stan przedcukrzycowy i jest wskazaniem do wykonania testu OGTT z 75 g glukozy. Proszę wykonać ten test, jest to tzw. "krzywa cukrowa" i skontaktować się z diabetologiem, który w razie potrzeb zleci dalsze badania i zaleci Panu odpowiednie postępowanie."

punk6

8
1

@hammerzeit, zmień lekarza albo stronę internetową.
W marcu tamtego roku badałam sobie cukier. Mój wynik: 71,9. Norma minimalna to 70, maksymalna to 105. Radziłabym Ci iść do lekarza.

haze_warrior

Użytkownik zbanowany
8
10

Z ciekawości, mając na uwadze moje ostatnie przygody zdrowotne, poproszę o poradę na przyszłość.

Raz, będąc na loperamidzie (jakieś 2 doby 3 x 2 mg), zarzuciłem 2 mg klona.
Nie mam tolerancji na opio ani na benzo, dopiero po wchłonięciu się klonazepamu uświadomiłem sobie, że loperamid to opiat / opioid.

Jako, że sam loperamid nie daje "haju" jak pozostałe opiaty, mógł wejść w interakcję z klonem na zasadzie wzmocnienia klonazepamu opiatem.

Wystraszyłem się wtedy nieco, że grozi mi depresja oddechowa, ale wydaje mi się, że loperamid benzo nie wzmacnia, bo nie działa wgl na OUN. Mam rację?

@pampuk Dzięki, dokładnie w ten sposób, jaki opisałeś, doszedłem do siebie.
Imodicum instant (loperamid) 2 mg 3 x 1, do tego Dicoral 60 2 x 1.

punk6

8
1

Loperamid w normalnych dawkach (jakie przyjąłeś Ty) nie przechodzi przez barierę krew-mózg, działa jedynie na receptory w jelitach. Musiałbyś wziąć jakieś min. 100 mg. Dlatego nie musisz obawiać się o depresję układu oddechowego. Z tego co wiem, loperamid w standardowych dawkach, a nie jak dla słonia, nie wchodzi w interakcję z benzo.

Wróć do „Sytuacje kryzysowe”
Na czacie siedzi 42 uczestników Wejdź na czata

AwatarPierwotnyWilk  Awatarunknown  AwatarKucharzMietek  e2777c31858f007d49f4ea0604ae8269Nulltum  Awatarziomek455  AwatarBetterThan  0fe7fb6dbd8d21e9312de1f49f7213dbiwan27  AwatarxSzuLeRx  AwatarMrPancake  AwatarCristianoTramaldo  cbbe4c814d1c726328e5d3b4aa3043dbVarkus  AwatarWincent  Awatareliot  AwatarMendeleev  AwatarMondengel  AwatarObrazoburca  f8bdc6e780f64a695a809bb760dab6c4trufla1989  AwatarPjaq  Awatarbbk  AwatarCzarli Hustle  Awatarowerfull  AwatarInfamis  c4bebf56a1e9538b5df2b535a43e0a6fAhpuch  AwatarBlackHoodie  07b74f1b3ed2fa678edbc4a32fee0ce2Gość  c2e9a7b90bce63425209cfcf476c22daQnTwKZTN  AwatarJakub777  2a41565217492d04ce55b9b2e2239ed2heheh  Awatarnexu  4e01d6276a7f6a85e2880d08252b3f58thai_stick  AwatarHexaCentauri  Awatarrozgar  AwatarSem  f6fb060a8ce761dddd1b5da34e873adbstatyczny  004ae66fdcf7b573d1049fbb015cb700Waldislavek  37d0651be1530ba7d6ac72aefb97eee9magell  3d9ee44a2076e91a7c099d105064dee8vicmcpherson93  AwatarCycuszek  Awatarmurdock777  AwatarDexPL  Awatarwolfster  AwatarGanjaBot