Sen wątek ogolny - problemy, pytania i odpowiedzi

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

• 5212 / 723 / 0

29 sierpnia 2019The q pisze:
Na mnie fajnie zadziałał suplement, który zawiera między innymi GABA, l-tryptofan, ekstrakt zkozłka, ekstrakt z wąkrotki, l-teaninę, ekstrakt z melissy, ekstrakt z krokusa i melatonine. Do tego ciekawą rzeczą jest glicyna, według badań znacznie skróca czas potrzebny na regeneracja podczas snu.
Ja dziekuje.
Sam tryptofan zamula jak sto pindziesiat. Gdzie tam jeszcze wrzucac reszte supli

Co do glicyny to poprostu jedz galaretke.
  • 330 / 24 / 0

michass90 pisze:
[mention]nCuX[/mention] Ja melatoniny bralem nawet 50mg i nic i do tych 50mg melatoniny dochodzilo dormicum 45-60mg , albo zolpidem 30-40mg , hmm kwetiapina 200mg i nic ..
Juz nie mam sposobu co by sprawilo ze bym normalnie zasnął

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Kwetiapina działa usypiająco w dawce 25-75mg. Przy 200 mg działa jak neuroleptyk i mając problemy ze snem raczej nie pośpisz na tej dawce.

Dramat w szpitalu psychiatrycznym. Pacjenci trafiają na OIOM z przedawkowania

Adam jest pacjentem szpitala psychiatrycznego w Lubiążu. – Możesz tu ćpać co chcesz. Musisz mieć tylko pieniądze – mówi.
  • 114 / 2 / 0

Ja biorę 600 mg i usypiam jak dziecko. 150 mnie nie usypiała.
Kwetiapine biorę już ponad rok i nadal działa nasennie.
  • 330 / 24 / 0

No to jakiś ciekawie na Ciebie działa.. Mnie 25-50 po stimach usypiało, się już 125mg absolutnie nie
  • 1 / / 0

Siema,

nie biorę często narkotyków ale raz na jakis czas zdarzało się. W ostatnią sobotę tydzień temu wypilem duzo alko pomieszalem plus energetyki i wziąlem jedną kreskę. Nie wiem co to bylo byc moze amfetamina. Ogolnie pozniej wymiotowalem slabo sie czulem, mialem dusznosci uczucie szybkiego bicia serca. Poszedlem do kardiologa zrobic EKG - wyszlo ok. Natomiast do tej pory mam problem z zasnieciem mimo zmeczenia nie moge spac. Kiedy klade się spać czuje jak bije mi serce i jest to dyskomfort bo nie mogę spac. Czy wiecie co to moze byc i czy to minie samo? Jestem zmęczony w ciągu dnia przez brak snu

@runi149, przenoszę do wątku ogólnego o problemach ze snem. taurinnn
  • 91 / 6 / 0

Szukam jakiejś dobrej i zbiorczej informacji/portalu/książki o neuroreceptorach, GABA a, b i c, serotoninie, dopaminie, noradrenalinie itp czyli jak to wszystko działa i jest powiązane. Bo czasami czytam Wasze wypowiedzi i połowy części naukowej nie rozumiem...
  • 1 / / 0

Do niedawna przed snem brałam 2 Stilnoxy, teraz 4 przestają wystarczać. Niedawno lekarz przepisał mi jakiś ketrel i zapewniał, że będę spała jak koń. G.wno prawda. Trochę mnie pomyliło i nie zasnęłam. Teraz przepisał mi doxepin, ale jeszcze nie brałam. Miał ktoś z was podobnie? Marzy mi się wziąć przed snem jedną małą tableteczkę i spokojnie się wyspać do rana.
No i martwi mnie jeszcze jeden problem. Wchodzą tę recepty elektronicze, to nie poproszę już następnego lekarza, żeby mi wypisał coś na sen, jak sprawdzi, że poprzedni już wypisał. I jak żyć ludzie, jak żyć ;)

@Tojatoja Scalam z wątkiem ogólnym o problemach ze snem. taurinnn
  • 93 / 12 / 0

@up jak miałem problemy ze snem, to chodziłem do tego samego lekarza po recepty aż w końcu znaleźliśmy lek, który działa (udało się z trazodonem), więc nie wiem co zmieniają tu elektroniczne recepty? Wchodzisz do gabinetu i szczerze mówisz, że np. Ketrel nie działa/za bardzo Cię ogłupia/zatyka nos czy cokolwiek, co jest nie tak z danym lekiem u Ciebie. Jeśli faktycznie masz problem, to każdy normalny lekarz będzie chciał Ci pomóc, chyba, że chcesz dębić recki, to już gorzej ;D
  • 507 / 257 / 2

Tutaj po prostu kwestia jest znalezienia leków, które Ci pomogą. Nie bój się mówić psychiatrze, że coś na Ciebie nie działa. On zakłada, że mówisz prawdę, a nie stara się na siłę doszukać w Tobie ćpuna.
  • 114 / 2 / 0

11 września 2019Tojatoja pisze:
Do niedawna przed snem brałam 2 Stilnoxy, teraz 4 przestają wystarczać. Niedawno lekarz przepisał mi jakiś ketrel i zapewniał, że będę spała jak koń. G.wno prawda. Trochę mnie pomyliło i nie zasnęłam. Teraz przepisał mi doxepin, ale jeszcze nie brałam. Miał ktoś z was podobnie? Marzy mi się wziąć przed snem jedną małą tableteczkę i spokojnie się wyspać do rana.
No i martwi mnie jeszcze jeden problem. Wchodzą tę recepty elektronicze, to nie poproszę już następnego lekarza, żeby mi wypisał coś na sen, jak sprawdzi, że poprzedni już wypisał. I jak żyć ludzie, jak żyć ;)

@Tojatoja Scalam z wątkiem ogólnym o problemach ze snem. taurinnn
Jaka dawka kwetiapiny?
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata