Kofeina - Wątek Ogólny

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 4 / / 0

26 sierpnia 2019Obrazoburca pisze:

Chociaż oczywiście nie ma żadnej reguły, reakcje są mocno indywidualne. Równie dobrze możesz się poczuć zajebiście i przez następne kilka godzin korzystać z pozytywnych efektów podbitej dopaminy i noradrenaliny.
tylko te dwa hormony podnosi kofeina czy cos jeszcze??? zastanawialem sie zawsze dlaczego reaguje poprawa humoru po kawie
Użytkownik nieaktywny
  • 2675 / 673 / 0

Oddziaływanie na te dwa typy receptorów w zupełności wystarcza, by skutecznie poprawić nastrój.

Część psychiatrów chce legalizacji substancji psychodelicznych

Mitów o substancjach psychodelicznych powstało w Polsce wiele, choć od zarania dziejów są one znane człowiekowi. Psychiatrzy widzą w nich szansę na leczenie depresji, traum, uzależnień.

Lekarze w Polsce nie lubią medycznej marihuany?

Stosowanie medycznej marihuany budzi nadal wiele kontrowersji. Została zalegalizowana, ale nadal część lekarzy nie chce przepisywać pacjentom recept. Tymczasem lista poważnych schorzeń, które leczy marihuana, jest dość pokaźna - pisze Onet.
  • 311 / 97 / 0

04 września 2019pepson pisze:
tylko te dwa hormony podnosi kofeina czy cos jeszcze??? zastanawialem sie zawsze dlaczego reaguje poprawa humoru po kawie
Wpływ kofeiny na organizm jest oczywiście bardzo szeroki i dotyczy także wielu innych hormonów i receptorów (pośrednio lub bezpośrednio - np. blokuje receptory adenozynowe, wpływa na gospodarkę insulinową, przyspiesza spalanie tłuszczu i wiele innych), ale jeśli chodzi o poprawę nastroju to chodzi tu tylko o dopaminę i noradrenalinę, jak przedmówczyni słusznie wskazała.
Na angielskiej Wikipedii jest obszerny artykuł, wraz z masą przypisów, to możesz sobie zgłębiać temat:
https://en.wikipedia.org/wiki/Caffeine
  • 513 / 45 / 0

na mnie kawa ma dobry wpływ jak nie jestem pod wpływem kaca, a na kacu??- może pomaga szybciej oczyścić organizm z alko- ale wtedy przyśpieszony metabolizm trzeba jakoś znieść
  • 57 / 4 / 0

2 miesiace temu calkowice rzucilem wszystkie zrodla kofeiny. Pierwszy miesiac byl fatalny, ale teraz czuje stala energie w ciagu dnia. Ciagnie mnie jednak znow do czarnej herbaty. Jedna slaba rano nie odwroci wiekszosci benefitow od zycia bez kofeiny? Prosze o wypowiedzi tylko osob ktore rzucily kofeine (i pozniej do niej wrocily, etc).
  • 311 / 97 / 0

14 listopada 2019adstrun pisze:
Jedna slaba rano nie odwroci wiekszosci benefitow od zycia bez kofeiny? Prosze o wypowiedzi tylko osob ktore rzucily kofeine (i pozniej do niej wrocily, etc).
Myślę, że jedna słaba herbata to jak najbardziej odpowiednia ilość - niepowodująca wzrostu tolerancji czy jakichś innych negatywnych efektów kofeinizmu.
Uważam, że kofeina sprawdza się najlepiej właśnie w małych dawkach - zwłaszcza jeśli jesteś na nią wrażliwy i, tak jak piszesz, czujesz nawet działanie słabszej herbaty (mam podobnie).
  • 37 / 2 / 0

Czy tylko na mnie kofeina nawet w mniejszych dawkach powoduje pobudzenie przez pierwsze 20minut a później zaczynają drżeć ręce oraz żuchwa zaczyna latać i jestem rozkojarzony? Dodam że wcześniej tak nie miałem nawet po kilku energetykach
  • 17 / 4 / 0

@RobertMacedonczyk Sprecyzuj co znaczą małe dawki? Drżące ręce nie muszą być skutkiem zażycia kofeiny, kiedyś mi się trzęsły nawet bez niej. A rozkojarzenie to jest (u mnie) po jakoś paru monsterach, czyli powiedzmy 460mg. Ale po mocnej kawie też tak czasami mam.
Co do pobudzenia ja odczuwam taki fajny "rush" ale tylko po kawie z charakterystycznym uczuciem w brzuchu.

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
  • 37 / 2 / 0

16 listopada 2019MATRIXD pisze:
Sprecyzuj co znaczą małe dawki?
Przy 250-300mg już zaczyna być czuć takie efekty jak napisałem. Nie oczekuję za dużo od kofeiny ale przy mniejszych dawkach na prawdę rzadko coś czuję
  • 513 / 45 / 0

z moją tolerką to dobrze pobudzająco działa kawa, jak nie pije ze trzy dni, a herbata? raczej dłużej trzyma(tanina, teanina)
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 427 uczestników Wejdź na czata