Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2334 • Strona 229 z 234
  • 455 / 60 / 0
Awatar użytkownika

@ironidemx tak trazodon bierze się na noc, rano trochę ciężko wstać i człowiek potrzebuje paru godzin i paru kaw żeby się rozbudzić, ale z czasem ta senność słabnie i później w ciągu dnia jest się nieco ożywionym.
  • 487 / 31 / 0
Awatar użytkownika

Do tego jakby ciągle czuję skórę na przedniej częsci włosów na głowie i trochę na czole , takie dziwne napięcię. na początku jak się to pojawiło był lęk teraz już się przyzwyczajam. Jak leże czy jestem w małym pomieszczeniu nie odczuwam tego jak na wiekszych przestrzeniach.
Nie wiem czy masz to samo i czy o to chodzi, ale mam podobnie i to już ładnych parę lat, myślałem nad tym, kminilem, rozkminilem i jeszcze bardziej się od tego i stresu nasiliło oraz od skupiania się na ciele.
W moim przypadku byłem u neurologa, podobno wszystko Sii, a ja odczuwam to tak w różnych obszarach mózgu/czaszki/głowy, czasem tak po prostu a czasem wywołuje to byle jaki bodziec. Taki prąd albo jakby mrowki zajebiscie szybko zapierdalały, raz w jednym miejscu jakbyś wiertarka wiercił a raz na całe płaty mózgu się to rozprzestrzenia w ułamku sekundy. Chyba na każdym płacie to tam, wkurzające bo jest to odkąd się oczy otworzy przez cały dzień oczywiście z przerwami, już miałem tyle diagnoz (oczywiście własnych) tego że sam ocipialem.

*Nad wzrokiem też się zastanawiałem, podobno oczy mi się rozjeżdżają ale to może od pregabaliny, stymulantów, oczywiście nie jakiegoś dużego, do tego rozkojarzony co po chwilę chodzę, wzrok się zawiesza, oczy kłują i oczodoły, ostrość też słabiutka a czasami nawet się podwójny obraz robi i nie ma tego "full HD" po narkotikach.
*Wszystko się zaczęło w trakcie ćpania i jest to zrycie, stresu sporo było i jest, wcześniej miałem wzrok igła a teraz astygmatyzm w jednym oku i wady po -1.5, ale w okularach nie chodzę, wiadomo z biegiem się psuje sam.

Moze ktoś ma tak samo lub podobnie, jakieś wskazówki, porady? Chętnie się czegoś dowiem.
Pzdr
  • 3 / / 0

Jaki antydepresant jeśli wróciły mi lęki, mam lęk uogólniony, stany depresyjne i fobie społeczną.
Z antydepresantów to brałem escitalopram przez półtora miesiąca, nic nie pomógł tylko pogorszył, potem wenlafaksyna na depresja coś działała ale lęki nadal a nawet chyba gorsze, sertralina w dawce 150 mg przez kilka miesięcy działała bardzo dobrze ale potem przestała działać, dawka zwiększona do 200mg ale nadal słabo, więc psychiatra zmienił mi na paroksetyne, ją brałem z rok i na lęki bardzo dobra ale człowiek jest wyprany z emocji i zero libido/ problemy z erekcją. Po roku na tej paroksetynie zakończyłem leczenie i przez jakiś czas było dobrze ale w ostatnim czasie wróciły wszystkie zaburzenia itp
Myśle jaki antydepresant zasugerować lekarzowi, nie chce paroksetyny bo nie chce kastracji, czy sertralina za drugim razem (dawka 150-200) może zadziałać też dobrze jak kiedyś bardzo dobrze przez kilka miesięcy działała? Ktoś wracał po przerwie na sertraline i może napisać jak?
I myśle też o fluwoksaminie, jakie oceny tego leku, czy zaburza mocno libido i erekcje, dobra na lęki? Jakieś inne uboki na niej?
  • 237 / 28 / 0

Ja biorę fluwoksamine i sobie chwalę bo ona jedyna pomaga mi na fobie i lęki,nie gasi emocji tak jak paro
  • 455 / 60 / 0
Awatar użytkownika

@tajemniczy25 też brałem fluwoksaminę i uważam że to świetny lek, niedoceniany. Nigdy żaden lek nie dał mi tak dobrego nastroju jak fluwo, tylko niestety po około roku przestał działać i wróciłem do wenlafaksyny, to jest mój lek numer jeden, i na depresję, i na lęk.
  • 1 / / 0

Siemka mam pytanie co najlepsze na lęki, fobię społeczną tak żebym mógł normalnie funkcjonować, żeby nie muliło i żebym mógł normalnie kierować samochodem. Myślałem nad lorazepamem, ale po tym jeżdżenie samochodem chyba odpada. Jest cos co spełni moje oczekiwania?

Przeniesiono do odpowiedniego wątku, gdyż zakładanie nowego jest zbędne — CATCHaFALL
  • 237 / 28 / 0

@aaa2022 jak chcesz leczyć swoje zaburzenia benzodiazepinami to wpier... się w uzależnienie i dopiero zaczną się kłopoty.Braleś wgl jakieś SSRI?Może escitalopram/sertralina/wenlafaksyna.
  • 55 / 3 / 0

Z przyczyn choroby autoimmunologicznej nie moge przyjmować leków z grupy SSRI i SNRI.
Po próbach z wieloma różnymi lekami jakiś czas temu zacząłem przyjmowac supliryd w małej dawce i bardzo mi pomógł, poprawił funkcjonowanie i postawił generalnie na nogi. Niestety odczuwam po nim bóle mięśni oraz okazało się, iż moja prolaktyna tak jak podejrzewałem jest znacznie podwyższona. Norma wynosi do 456, a ja mam aż 1816. Z tego powodu raczej odstawię ten lek...
Możecie podpowiedzieć inny lek o podobnym działaniu jednocześnie dającym napęd i uspokajającym? Poza oczywiście grupą ssri/snri.
Cierpię głównie na nerwice lękową i zaburzenia depresyjne.
  • 73 / 4 / 0

@Brick Pregabalina, buspiron ewentualnie sama mirtazapina ale samej nigdy nie brałem to się nie wypowiem
  • 1196 / 451 / 0
Awatar użytkownika

@Brick Może leki z grupy MAOI, moklobemid, selegilina, nie stosowałem ale sporo dobrych opinii mają.
ODPOWIEDZ
Posty: 2334 • Strona 229 z 234
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.