Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2332 • Strona 228 z 234
  • 4 / / 0

Część, proszę o poradę.
W lipcu pierwsza wizyta u psychiatry w klinice leczenia snu. Od małego gryzę policzki od środka, zaciskam zęby aż mi pękają. Uszkadzam ciało przez sen, lunatykuję, nie dosypiam, przekręcam fazy snu, nie mogę się od małego wyregulować. Mam też problemy rodzinne, rozwód rodziców który dość ciężko na mnie wpłynął, nie mam kontaktu z ojcem. Narzucam sobie ogromną presję w życiu, jestem idealistą. Bardzo źle znoszę negatywne emocje, rozmyślam, szukam winnych atakuje. Mam natrętne myśli, których nie potrafię kontrolować. Wykazuję objawy depresji. Generalnie jestem mocno znerwicowany.
Brałem zolpiclon, Xanax na sen jednak oprócz kaca średnio działały.
Myślałem nad trazadon + jakieś ssri. Jeśli tak to jakie? Nigdy nie brałem wcześniej leków psychotropowych.
  • 233 / 25 / 0

@ironidemx jak nigdy nie brałeś żadnych antydepresantów to na początek escitalopram/citalopram a na sen może lepsza będzie mirtazapina(pierwszy tydzień zamula w ciągu dnia ale potem to mija).Na mnie mirta wybitnie działa na sen,zero wyburzania ale musiałem odstawić że względu obżerania się i tycia.Teraz biorę trazodon na sen i słabo się spisuje.
  • 910 / 198 / 1
Awatar użytkownika
dajmon
Kompetentny
Kompetentny

@ironidemx

Nie wracaj do benzodiazepin ani z-drugs. Mix SSRI (sertralina/escitalopram) + trazodon 75 mg jest obiecujący w twoim przypadku.
Zażółć Gęślą Jaźń
:grzybki: :fuj: :rzyg:
  • 453 / 60 / 0
Awatar użytkownika

22 czerwca 2022pauleta1987 pisze:
Zazywam od 3tygodni dawkę dulo 60mg co mógłbym dołożyć oprócz bupropion aktywizujacego ?
Ja łączę wenlafaksynę z fluoksetyną, dodanie SSRI do SNRI to jest jakieś wyjście, poczułem różnicę po dodaniu 20 mg tej fluoksetyny. Jest jeszcze buspiron, dodany do antydepresanta też może stymulować.
  • 7 / / 0

Może ktoś z Was mi pomoże, bo jestem już całkiem zrezygnowana. Od 15 lat leczę się na zaburzenia depresyjno-lękowe. Mam za sobą szpital, skończone 3 terapie i ogóle jest znacznie lepiej niż było kiedyś. a raczej było, bo 2 lata temu wrociła mi depra, przestałam wychodzić z domu itd. Brałam w życiu sulpiryd, escitalopram, moklobemid, pregę, mianserynę i nic nie pomagało. od lutego jestem na efectinie 75 (od 2 tygodni 150). na moc biorę trittico. na początku było super, byłam aktywna, myśli zniknęły, seks trochę się pogorszył ale dawało radę. Ale później wrocila senność, mogę spać cały dzień. jestem zombie bez emocji, nic mi się nie chce, mogę się gapić w ścianę. czy ktoś z Was może polecić lek, który aktywizuje, a przy tym działa głównie przeciwlękowo i też antydepresyjnie?
  • 453 / 60 / 0
Awatar użytkownika

Mam podobne problemy do ciebie i dla mnie wenlafaksyna to najlepszy antydepresant, moim zdaniem powinnaś spróbować większej dawki, 150 mg to jeszcze niewiele. Ja biorę 225 mg ale niektórzy biorą 300 albo i więcej. W wyższej dawce działa bardziej pobudzająco. No i jest jeszcze duloksetyna, podobny ale "mocniejszy" lek, też go brałem i dobrze wspominam.
  • 7 / / 0

I też przy niższych dawkach chciało Ci się cały czas spać? Teraz znowu jestem tak samo bez życia jak przy depresji tyle że mam w miarę stabilny nastrój.
  • 453 / 60 / 0
Awatar użytkownika

Nie, mnie raczej wenla nie usypiała, zdarzały się tylko takie okresy kiedy nic mi się nie chciało i do wszystkiego musiałem się zmuszać ale wtedy piłem dużo kawy która fajnie stawiała mnie na nogi. Kiedy jestem na 225 mg takie coś rzadko się zdarza. Natomiast kiedy brałem duloksetyną byłem jakiś czas pobudzony aż za bardzo, po kawie czułem się jakbym amfetaminy się najadł, prawie nie spałem. Innym wyjściem jest dołączenie drugiego leku, na mnie zawsze dobrze działa amisulpryd (100 mg), ale myślę że zanim zacznie się brać więcej niż jeden lek lepiej jest pokombinować z dawkami leków.
  • 4 / / 0

Zdecydowałem o leczeniu depresji i bezsenności Trazodonem.
Chciałbym zapytać jak dawkować lek - wg. Informacji w internecie 75mg-150mg to dawka na sen. Od 150 w górę to dawka antydepresyjna. Czytałem także że 150 pobudza co jest dla mnie sprzeczne z efektem nasennym.
Przepisane tabletki to 90x150
Czy mogę zrobić tak:
1 dzień - 1/3 =50mg
2 dzień - 1/3=50mg
3 dzień 1/3=50mg
4 dzień 1/2=75mg
5 dzień = 1 tabletka 150mg
Kolejne dni 150mg.
Teraz pytanie kiedy ten lek najlepiej brać? Przed snem?
  • 426 / 11 / 0
Awatar użytkownika

Ja biorę wenlafaksyne w dawce 375 mg . Świetny lek
ODPOWIEDZ
Posty: 2332 • Strona 228 z 234
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.