Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2271 • Strona 227 z 228
  • 158 / 24 / 0

Co polecacie na nadmierną irytację w ciągu dnia? Mocno ingeruje to w moje aktywności oraz odpala mi się agresja, o którą się obawiam. Brałem kiedyś jakieś SSRI i te spłycenie emocjonalne nie było zbyt przyjemne oraz na nie wtedy narzekałem, ale może i to lepsza opcja. Przydałoby się tylko by funkcje poznawcze były zachowane, bo jest to niezwykle istotne.
  • 496 / 123 / 0
Awatar użytkownika

@Odmozdzony123 pomów z psychiatrą, jak chcesz coś lekkiego, bo i ostrych objawów nie masz, to pewnie przepisze Ci escitalopram albo citalopram.
PW - pamiętaj o privnote.com
WickrMe m0rningzolpi
mail little.liar@hush.ai

w przypadku kontaktu mailowego bądź przez Wickr - proszę o przedstawienie się nickiem z [H] w pierwszej wiadomości
  • 193 / 19 / 0

Biorę fluwoksamine i mirte na sen.Dokuczaja mi strasznie natrętne myśli,taka wewnętrzna agresja (zazwyczaj do południa).Czy ma to związek z mirtazapina i działaniem jej na noradrenaline?Czy zmiana mirty na ketrel pomoże coś na ta gonitwę myśli?Czy może coś innego?
  • 60 / 4 / 0

@tajemniczy25 Ja jestem co prawda na wenli ale też zauważyłem że gdy nie brałem mirty nie było tej agresji na samej wenli, z kolei gdy brałem to z rana rzucałem się na każdego z byle powodu.
  • 11 / 1 / 0
Awatar użytkownika

Brałem sertraline i escitalopram na zdiagnozowaną ciężką depresję, zaburzenia lękowe i do tego psychiatra podejrzewa bordera. Żaden z tych leków mi nie pomagał, a teraz biorę pregabaline, można powiedzieć, że testowo i mimo niskiej dawki (psychiatra stwierdził, że nie jest to nawet terapeutyczna, bo zaledwie 75mg rano i wieczorem) to jakieś minimum zmiany myśle, że jest. Pytanie teraz, czy warto by było wprowadzać nowy antydepresant? Seksuolog raz wspomniała o wenlafaksynie, o której sam myślałem od dłuższego czasu, jednak psychiatra zdaje się być na tyle zagubiony, że sam nie wie czy to dobry pomysł. Miałby może też ktoś jakiś pomysł jak zagadać do psychiatry gdy już będzie jakiś konkretny lek na myśli? Bo ze szczerością mam spore problemy a nie widzę innej drogi.
Tak.
  • 11 / / 0
Awatar użytkownika

No ja brałam prege 150mg 1-0-1 bo te 75 to nic nie działało. Zeszłam z pregi (nie było to komfortowe), mi teraz dali duloksetyne, xanax, kwetiapine/trazodon. Też mam bordera/dwubiegunówke( w trakcie stwierdzania co bardziej pasuje) , ale z tymi lekami to czuje się jak królik doświadczalny
Uwaga! Użytkownik IvDurga nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 11 / 1 / 0
Awatar użytkownika

Nie dziwie się w sumie, sam tak trochę się czuję bo dla mojego psychiatry to też jest test tego, czy warto stosować u pacjentów prege bo nigdy nie próbował samej podawać XD

Scalono — CATCHaFALL

A i właśnie, zapytam do razu. Z grupy SARI którą substancje najlepiej stosować? I czy w ogóle warto skorzystać jeżeli SSRI żadne nie działa.
Tak.
  • 727 / 6 / 0

Zazywam od 3tygodni dawkę dulo 60mg co mógłbym dołożyć oprócz bupropion aktywizujacego ?
  • 193 / 19 / 0

@pauleta1987 reboksetyne
  • 334 / 45 / 0
Awatar użytkownika

22 czerwca 2022pauleta1987 pisze:
Zazywam od 3tygodni dawkę dulo 60mg co mógłbym dołożyć oprócz bupropion aktywizujacego ?
Zaczyna się.
ODPOWIEDZ
Posty: 2271 • Strona 227 z 228
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.