Doradźcie proszę antydepresant

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 25 / 1 / 0

Chciałbym się poradzić i sprubowac wrócić do jakiegoś leku z grupy SSRI choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego mój żołądek i wątroba jest bardzo uczulona mam fobie społeczna do którego leku ponownie wrócić i sprubowac z skutków ubocznych nie dałem rady citalopram setrslina czy fluvoksamina oraz jaki stabilizator nastroju aby nie powodował tycia oraz jaki neuroleptyk aktywizujący oprócz sulpiryd
  • 422 / 133 / 0

@pauleta1987 zapisz się na terapię stary, to ona jest podstawą w leczeniu fobii społecznej a farmakologia jedynie jej wsparciem. Nie wyleczysz się z tego wpieprzając pół apteki...

Antynarkotykowe reality show

Festyny, kolonie i pogadanki – tak wygląda w Polsce profilaktyka antynarkotykowa. Jerzy Afanasjew rozmawia z dr. Agnieszką Pisarską z Zakładu Zdrowia Publicznego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Poszukiwani testerzy MDMA. Jacyś chętni?

Tym razem niezawodni naukowcy badać będą… testery wykrywające MDMA. Sprawdźcie, gdzie się zgłosić.
  • 25 / 1 / 0

Zapisze się na terapię ale oprócz terapii chciałbym zażywać albo citalopram lub setraline który ma mnie skutków ubocznych i jest lepszy na fobie oraz jaki stabilizator nastroju lub neuroleptyk mógłbym dodać aktywizujący
  • 411 / 17 / 0

Escitalopram biorę 6 tygodni, jeszcze 2 tygodnie będę brał 20 mg, ale ten lek nie działa na mnie w żaden sposób. Zresztą wiedziałem , że czas brania tego leku będzie czasem zmarnowanym, na moją głowę trzeba coś mocniejszego. Biorę na lęk uogólniony i ogólnie popierdolenie w głowie wiadomo czym będąc tu na forum. Raczej potrzebuje uspokojenia więc paroksetyna? Jeszcze biore pod uwagę sertraline i wenlafaksynę.
  • 3 / / 0

Hej :) zarejestrowałam się specjalnie, żeby tu napisac, bo jak login wskazuje jestem bezsilna. Leczę się na depresję z lękiem uogólnionym. Latem brałam 40 mg paroxetyny 60 mg doxepiny i 200 mg kwetiapiny. Było całkiem ok. No ale wyszłam ze szpitala, doszły zaległe sprawy i jesień a jak powiedział doktor mam sezonowe zaostrzenia choroby. Dostałam więc do moich leków 150 mg bupropionu. No i napęd jest, humor średni i bardzo dużo napięcia, aż szczeka mi drży i nasilily się koszmary senne. W dodatku dosłownie wszystkiego się boję i wszystko mnie stresuje. Powiedzcie, co możnaby zmienić w leczeniu żeby było lepiej. Jakoś wątpię że lekarka na NFZ coś sensownego wymyśli. A wizyta u dobrego lekarza prywatna dopiero za 2 tygodnie. Brałam w swojej karierze fluoksetynę, sertraline, fluwoksamine, agomelatyne, citalopram, escitalopram, depakine, lamotrygine (uczulenie), wenlafaksyne, duloksetyne, lewomeperazyne (czy jakoś tak), paroxetyne, chloroprotiksen, pramolan. I możliwe że coś jeszcze. Ale na Boga leczę się 7 lat a przecież istnieją inne grupy lekow więc jak do tej pory moi lekarze nie byli jakoś wyjątkowo kreatywni. Mam nadzieję że mi cokolwiek podpowiecie, oczywiście ostateczną decyzję i tak podejmie lekarz.

@Bezsilna123, przenoszę do wątku Doradźcie proszę antydepresant, pozdro. taurinnn
  • 1 / 1 / 0

@Bezsilna123
Przemecz się do wizyty u lekarza, jak daleko masz do Głogowa? Mam tam dobrego psychiatrę, który dobrze dobral mi leki.

I nie wychodź poza ten dział, bo szukając polepszenia nastroju, jeszcze się w coś wpierdolisz.
Wytrwałości
  • 3 / / 0

Byłam już dzisiaj u lekarza. Odstawiam bupropion i zwiększam doxepinę. A i sobie tutaj dzisiaj weszłam i czytam na temat zgonów userów. A wczoraj przeglądałam Neuro Groove. Jestem po prostu ciekawa świata i ludzi a narkotyki to dla mnie czarna magia. Ale dzięki za troskę Gentlemenel. Ty też stąd uciekaj.
  • 25 / 1 / 0

Witam mam zaburzenia lękowa agrofobie i fobie strach przed ludźmi przed podjęciem praca miałem stosowane leki takie escilatropam oraz setraline i dulokstetyne i fluoksetynę z powodu skutków nie dałem radę lekarz zaproponował mi oarokstetyna lub wenlafaksyne chodzi mi o skutki uboczne czy po paro się tyje który lek jest lepszy i lzejsz
  • 291 / 47 / 0

A o jakie efekty uboczne Ci chodzi?
Każdy lek ma efekty uboczne.
Od samego leku nie utyjesz, co najwyżej będziesz mieć zwiększone łaknienie, ale to już Twoja sprawa, czy dostosujesz swoją dietę i nawyki żywieniowe do nowej sytuacji.
  • 76 / / 0

OCD + ZABURZENIA LĘKOWE + lęk uogólniony- to jest wielki pytajnik
Aktualnie biorę fluwoksaminę 300+pramolan 200+Pregabalina 600
Doraźnie mam dużo klona i Xanaxu + nasen
Podpowie ktoś z własnego doświadczenia co z tym podstawowym leczeniem?
Zaburzenia lękowe częściowo wyeliminowałem psychoterapią lecz OCD stoi w miejscu.
Warto jakoś zmodyfikować leczenie podstawowe? Lekarz lekarzem, ci którzy wyszli z ocd w tym przypadku mają większe doświadczenie co im pomagało najbardziej. Proszę o poradę.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 145 uczestników Wejdź na czata