Doradźcie proszę antydepresant

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 1516 Strona 152 z 152
Rejestracja: 2016
  • 375 / 56 / 0


17 czerwca 2019LOBO87 pisze:
Ze mnie klomipramina po dłuższym stosowaniu zrobiła zobojętniałe na wszystko warzywo, które pociło się stojąc w miejscu jakby na mnie ktoś wiadro wody wylał. Choć początki były bardzo pozytywne.
No nadmierne pocenie się jest, to fakt. Miałem też alergiczne zapalenie skóry na szyi, które jednak puściło po posmarowaniu hydrokortyzonem. Niemniej na razie czuję się dużo lepiej, bo byłem naprawdę w chujowym dołku. Generalnie TLPD mogą trochę zwarzywniać, bo mają budowę chemiczną podobną do klasycznych neuroleptyków, a w działaniu wykazują słaby antagonizm wobec receptora D2 oraz są antagonistami H1 i M1, czyli podobnie jak neurole.
Rejestracja: 2010
  • 256 / 14 / 0


Jaki antydepresant rusza najmniej serotonine?

Narkotyki nigdy nie miały się lepiej

Na wojnie z narkotykami bez zmian. Wygrywają narkotyki.

Narkotyki prosto z apteki? Uzależnienie od kropli do nosa

W telewizji ich reklamy zobaczymy w każdej przerwie pomiędzy ulubionymi serialami. Czy jest więc możliwe, aby coś tak powszechnego mogło nas uzależnić?
Rejestracja: 2016
  • 375 / 56 / 0


Agomelatyna, bupropion i reboksetyna. Z TLPD doksepina i opipramol.
Rejestracja: 2019
  • 75 / 1 / 0


Cześć, biorę od pół roku escitalopram 10 mg na depresję i lęki. Lek zadziałał, ja przestalem zastanawiać się nad przyszloscią, zyłem z dnia na dzień i było ok. Ale od jakiegoś czasu czuje sie gorzej, znów nie jestem zadowolony ze swojego życia. Mój psychiatra zwiększył mi dawkę do 20 mg, ale szczerze, nic nie dało. Mam często stany lękowe, anhedonię, brak siły i motywacji iść do pracy. Myśli samobójcze na szczęście nie powróciły, bo tego bym nie przeżył, ale generalnie jest źle. Znowu budzenie się z niepokojem, lękiem i tak dalej. Miał ktoś podobną sytuację? Czy lek ma szansę jeszcze zadziałać czy już się wyczerpał?
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0


Witam, kilka lat temu dziewucha była leczona (depresja) fluoksetyną. Obecnie znów ma problem, brak motywacji do czegokolwiek, libido 0, brak apetytu - nic jej nie smakuje, nie wysypia się, anhedonia pełną parą.

Za kilka dni wizyta u lekarza, co według Was mogło by pomóc? Po informacjach które znalazłem tutaj skłaniałbym się ku agonistom receptorów dopaminowych. Ropinirol? bupropion? Pramipeksol? A może Moklobemid, wenlafaksyna?

Dołączono do tematu Doradźcie proszę antydepresant. taurinnn

HGO

Rejestracja: 2017
  • 2 / / 0


Skuteczny antydepresant niezaburzajajacy libido?
Posty: 1516 Strona 152 z 152
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: mili120 i 2 gości