Doradźcie proszę antydepresant

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 1627 Strona 152 z 163
Rejestracja: 2016
  • 443 / 112 / 0

17 czerwca 2019LOBO87 pisze:
Ze mnie klomipramina po dłuższym stosowaniu zrobiła zobojętniałe na wszystko warzywo, które pociło się stojąc w miejscu jakby na mnie ktoś wiadro wody wylał. Choć początki były bardzo pozytywne.
No nadmierne pocenie się jest, to fakt. Miałem też alergiczne zapalenie skóry na szyi, które jednak puściło po posmarowaniu hydrokortyzonem. Niemniej na razie czuję się dużo lepiej, bo byłem naprawdę w chujowym dołku. Generalnie TLPD mogą trochę zwarzywniać, bo mają budowę chemiczną podobną do klasycznych neuroleptyków, a w działaniu wykazują słaby antagonizm wobec receptora D2 oraz są antagonistami H1 i M1, czyli podobnie jak neurole.
Rejestracja: 2010
  • 479 / 77 / 0

Jaki antydepresant rusza najmniej serotonine?

A jednak wolno palić marihuanę?

O jednolitości orzecznictwa, zapomnianej wyjaśnionej już rozbieżności i o tym, jak nie pisać kasacji…

Kierowca pod wpływem narkotyków przez kilkanaście godzin uciekał policjantom

Sulechowscy policjanci zatrzymali 34-latka, który ukradł paliwo a potem przez kilkanaście godzin uciekał policji. Mężczyzna odpowie za kradzieże paliwa, ucieczkę przed policją, posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem. Kierujący stracił prawo jazdy. Policjanci wystąpią z wnioskiem o jego aresztowanie.
Rejestracja: 2016
  • 443 / 112 / 0

Agomelatyna, bupropion i reboksetyna. Z TLPD doksepina i opipramol.
Rejestracja: 2019
  • 372 / 56 / 0

Cześć, biorę od pół roku escitalopram 10 mg na depresję i lęki. Lek zadziałał, ja przestalem zastanawiać się nad przyszloscią, zyłem z dnia na dzień i było ok. Ale od jakiegoś czasu czuje sie gorzej, znów nie jestem zadowolony ze swojego życia. Mój psychiatra zwiększył mi dawkę do 20 mg, ale szczerze, nic nie dało. Mam często stany lękowe, anhedonię, brak siły i motywacji iść do pracy. Myśli samobójcze na szczęście nie powróciły, bo tego bym nie przeżył, ale generalnie jest źle. Znowu budzenie się z niepokojem, lękiem i tak dalej. Miał ktoś podobną sytuację? Czy lek ma szansę jeszcze zadziałać czy już się wyczerpał?
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0

Witam, kilka lat temu dziewucha była leczona (depresja) fluoksetyną. Obecnie znów ma problem, brak motywacji do czegokolwiek, libido 0, brak apetytu - nic jej nie smakuje, nie wysypia się, anhedonia pełną parą.

Za kilka dni wizyta u lekarza, co według Was mogło by pomóc? Po informacjach które znalazłem tutaj skłaniałbym się ku agonistom receptorów dopaminowych. Ropinirol? bupropion? Pramipeksol? A może Moklobemid, wenlafaksyna?

Dołączono do tematu Doradźcie proszę antydepresant. taurinnn

HGO

Rejestracja: 2017
  • 4 / / 0

Skuteczny antydepresant niezaburzajajacy libido?
Rejestracja: 2019
  • 67 / 3 / 0

@HGO Z pewnością bupropion ponieważ działa na dopaminę i noradrenalinę. Warto go jednak połączyć z jakimś ssri np. esci 5mg w małej dawce. Wtedy masz działanie silnie stymulujące(libido w górę między innymi) plus lekką nutkę serotoninowego spokoju. To się dobrze komponuje, sprawdzałem na sobie i byłem zadowolony :)

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 10 / / 0

Czym różnią się dane antydepresanty ? ESCITALOPRAM , ASERTIN sertralina, PAROGEN paroksetyna... WSZYSTKIE SA OPISANE JEDNAKOWO ...
poszukuję leku który spowolni moje myślenie trochę . Żeby przestał mój mózg chodzić na podwójnych obrotach bo aż mi piszczy w głowie . Mam natłoki myśli ... Prawdziwe gonitwy . Chcialbym zacząć myśleć pozytywniej również ale nie chciałbym zmieniać swoich cech osobowości ... Chciałbym żeby po prostu spowolniło mi to jebane myślęnie . Żeby te gonitwy przestały mnie nachodzić . Pytałem już wcześniej czym są gonitwy myśli jedni mówili że dwubiegunowosc inni że nerwica ... Ale co jeśli nie mamy problemu z uczuciami i nastrojem tylko z myślami ?? Czy nadal to może być dwubiegunowosc ??
Doradzcie proszę

Pisząc o lekach, używamy nazw substancji. Scalono z tematem Doradźcie proszę antydepresant. taurinnn
Rejestracja: 2018
  • 2400 / 506 / 155

@Karyse Należą do tej samej grupy, więc efekt jest w większości zblizony, ale profil działania się nieco różni.
Escitalopram jest jednym z najbardziej selektywnych SSRI, wpływa właściwie tylko na serotoninę, więc to taki typowy lek z tej grupy. Przy większych dawkach trzeba byc ostrożnym pod względem kardiologicznym (możliwe wydłużenie odstępu QT, zaburzenia rytmu serca...). Poza ewentualnymi problemami kardiologicznymi ma raczej najmniej skutków ubocznych z tej grupy.
sertralina (Asertin) silnie blokuje wychwyt zwrotny serotoniny (w teorii wystarczy 9 mg, by zablokować go w 50%), poza tym w dużych dawkach wyraźnie działa też na dopaminę, świetnie aktywizuje i poprawia nastrój. Na początku może zwiększyć lęki, więc najlepiej wprowadzać ją stopniowo. Ogólnie przyjmuje się, że wpływ na dopaminę jest zauważalny w dawkach 150 mg i więcej, ale generalnie im większa dawka, tym bardziej jest on odczuwalny. Na początku często są nudności, zawroty głowy, wzmożone pocenie itp. - zwykle przechodzi po ok. 3 tygodniach. Częściej też zmniejsza apetyt niż go zwiększa - ogólnie na sertralinie i fluoksetynie pacjenci stosunkowo często chudną.
paroksetyna (Parogen) jest jednym z silniejszych SSRI, ale u wielu osób ma bardziej sedatywny profil - częsta senność na początku leczenia, w dodatku najczęściej po paroksetynie w ChAD faza zmienia się na maniakalną. Ma najkrótszy z SSRI okres półtrwania, zwykle najbardziej wpływa na funkcje seksualne, ale przeważnie też szybciej zauważalne są pierwsze efekty, dość szybko stawia na nogi w ciężkiej depresji. I chyba jeden z najlepszych SSRI przeciwlękowo.

Z tych trzech osobiście brałam paroksetynę i sertralinę (przy czym najdłużej tę drugą) i na niej też jestem obecnie - paroksetyna po pewnym czasie powodowała u mnie stan mieszany, ale poza tym działała dobrze. sertralinę po okresie wkręcania się bardzo sobie chwalę i nawet w remisji jestem na dawce podtrzymującej.
Rejestracja: 2010
  • 4274 / 633 / 22

Jako antydepresant ja bym polecał baclofen.
Działa od razu, w dodatku euforycznie i stymulująco.
Lek pierwszego rzutu.
Uzależnienie swoją drogą, ale można go zażywać doraźnie.
Posty: 1627 Strona 152 z 163
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 615 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: YoungIgi i 6 gości