Doradźcie proszę antydepresant

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 1425 Strona 142 z 143
Rejestracja: 2005
  • 2996 / 190 / 0


Jeśli tianeptyna ci nie wystarczy (u mnie jest podobnie, nie spełniła oczekiwań) możesz skończyć brać tianeptyne i od razu paroksetyna na to. Nie ma między nimi niebezpiecznej interakcji, tylko wykazano że np. fluoksetyna blokuje działanie tianeptyny na hipokampa, więc właściwie możesz je nawet łączyć na początku, nic sie nie stanie na czas wchodzenia paroksetyny dobry pomysł. Paro powinna szybko zdominować tianeptyne - której już nie będzie sensu brać.
Rejestracja: 2018
  • 17 / 1 / 0


@jogurt dziękuję za odpowiedź. chyba zdecyduję się wejść na sertralinę w wysokich dawkach, bo z tego co wyczytałam paroksetyna lubi zwiększać apetyt, a ja od 10 lat choruję również na wszelkiego rodzaju zaburzenia odżywiania, więc nie mogę sobie pozwolić na dodatkowe kg, bo dół gwarantowany. nie wiesz może czy sertralinę też mogę włączyć na czas schodzenia z tianeptyny?

Jak ochronić amerykański pejotl?

Mały, bulwiasty kaktus ma kluczowe znaczenie dla ceremonii religijnych Kościoła Tubylczoamerykańskiego, jednak kłusownictwo i niezrównoważone praktyki zbiorów powodują, że na terenie Stanów Zjednoczonych istnieje ryzyko jego wyginięcia.

Takiego referendum jeszcze nie było. O legalizacji marihuany zdecyduje nie rząd, ale obywatele

Nowa Zelandia słynie z kampanii podkreślających, czym jest czysty, zielony kraj. Od 2020 roku może być jeszcze bardziej zielony, bo Nowozelandczycy zdecydują w referendum o legalizacji (lub nie) marihuany.
Rejestracja: 2005
  • 2996 / 190 / 0


Bez różnicy.
Rejestracja: 2019
  • 2 / / 0


Moi drodzy, jakie usypiacze polecacie. Aktualnie zażywam Mitrazypinę i działa rewelacyjnie, niestety przytyłem na niej 20 KG. Chodzi mi o antydepresant ze skutkiem ubocznym jakim jest senność. Trazodon , Agomelatyna i Benzo już przerobione, i niestety nie działają. Zastanawiam się nad Citalopramem, bo powoduje chudnięcie, ale odrzuca mnie to, że podobno upośledza funkcje seksualne. Jakieś porady?
Z góry dzięki :*
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 26 / 3 / 0


Objawy:
-silna bezsenność - brutalne wybudzenie i niemożność ponownego zaśnięcia, co utrudnia życie;
- silne zaburzenia lękowe- mam osobowość unikającą i wydaje mi się, że w ciągu dnia uciekam w wirtualny świat / używki nie myśląc o problemach, w nocy one wypływają i dlatego nie śpię.

Jakie leki byście mi zasugerowali? Biorę mianserynę na spanie, dzięki niej jakoś da się żyć ale i tak najczęściej chodzę "niedospany", bo budzę się przed budzikiem.

Myślę o dołączeniu jakiegoś SSRI i pregabaliny, po konsultacji z psychiatrą,
Macie jakieś pomysły co zaproponować z leków?
Rejestracja: 2019
  • 2 / / 0


Wenaflaksyna z mitrazypina świetnie się komponuje oraz wzajemnie wzmacnia. W rezultacie daje spokojny sen. minus to ewentualne tycie.
Rejestracja: 2018
  • 240 / 8 / 0


Co sądzicie o dużych dawkach sertraliny na ocd? W jakie dawki celowac? Paro zamula ,nic tylko leżę i nic więcej. Mam benzo pod ręką planuje wskoczyć od razu na 200mg już od jutra , mam tydzień wolnego A po tygodniu uboki miną akurat.
Rejestracja: 2018
  • 1162 / 90 / 0


Wejdz sobie na 50mg codziennie zwiększaj o 25-50mg.

paroksetyna ma działanie anksjolityczne sedatywne sertralina aktywizujące umiarkowane przeciwlękowe dlatego sprawdż powoli czy sertralina jest lekiem dla ciebie.
Rejestracja: 2010
  • 210 / 4 / 0


09 lutego 2019Ohnygawd pisze:
Moi drodzy, jakie usypiacze polecacie. Aktualnie zażywam Mitrazypinę (...)
kwetapina w dawce 25 mg,jak przestanie działać podnieść do 50 mg (u mnie po dwóch latach). Usypia lepiej niż mirtazapina, którą brałem kilka lat. Z tyciem to już kwestia indywidualna, waga skoczyła mi jedynie po olanzapinie.
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0


Jadłam już chyba wszystko. Po fluoksetynie się chudnie dla mnie to wielki plus,po sertanlinie byłam jak robot, po wenlofkaksynie spokojna grzeczna i cała w pryszczach. Śpi się najlepiej po benzo, tego nic nie przebije. Ja jem tritticco dawki od 50-150, rano jestem mega drętwa. Całkiem niedawno jadłam Neurotopy sen dość płytki jednak po tych lekach przynajmniej byłam rano sobą.... mianseryna super jednak po niej zarlam w nocy j tylam tylam... :D
Posty: 1425 Strona 142 z 143
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości