Doradźcie proszę antydepresant

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 1018 Strona 100 z 102

Alienista

Posty: 5
Rejestracja: 2018


08 kwietnia 2018kalorne pisze:
Co powiecie o lit zamiast antydepresantów? Oczywiście dawki kontrolowane. Ktoś stosował, ktoś słyszał?
Lit daje efekty jesli ktos ma CHADa. Czasami stosuje sie go w augmentacji leczenia przeciwdepresyjnego w jednobiegunowej , ale sam w sobie nie poprawia nastroju tylko go stabilizuje. Odpuscilbym go sobie,tym bardziej ze jesli nie bedzie w widelkach terapeutycznych to jest silnie toksyczny. Z normotymikow najbardziej "ciagnie do gory" lamotrygina, ale jej wprowadzanie do sensownych dawek dlugo zajmuje.


UJebany

Posty: 3434
Rejestracja: 2011
145
108


08 kwietnia 2018kalorne pisze:
Co powiecie o lit zamiast antydepresantów? Oczywiście dawki kontrolowane. Ktoś stosował, ktoś słyszał?
Lit to stablizator nastroju, bierze sie po to zeby nastroj byl w ``punkcie``.Nie mania euforyczna i nie dysforyczna.Co najwyzej mozesz brac antydepy i do tego lit.

Podobno najlepsze, co może zrobić prezydent USA, żeby zapewnić sobie wybór na drugą kadencję to wypowiedzieć komuś wojnę. Donald Trump będzie wojował z dilerami.
Najnowsze wiadomości ze świata agrobiznesu! Farmerzy uprawiający marihuanę z amerykańskiego stanu Oregon, stanęli przed problemem, który chciałby mieć każdy 17-latek. Otóż siedzą oni na 500 tonach marihuany, z którą nie mają co zrobić.

wnc1964

Posty: 195
Rejestracja: 2018
10
15


W ulotce litu jest napisane wyrażnie że jest stosowanay na CHAD cytuję.


Epizod maniakalny w zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych. Zapobieganie nawrotom zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. Zmniejszanie nasilenia i częstotliwości występowania kolejnych epizodów manii u chorych ze stanami maniakalnymi w wywiadzie. Zapobieganie występowaniu epizodów depresji w zaburzeniach depresyjnych nawracających.


Na depresję jest szereg leków jak SSRI, SNRI, TLPD, NASA,RIMAO atypowe leki jak tianpentyna po co kombinować z litem który ma wiele sidów jak wzrost masy ciała czy problemy z nerkami . :rolleyes:


SiteLambda

Posty: 53
Rejestracja: 2017
2
2


Panowie i Panie proszę Was serdecznie o opinie. Uzależniony od opioidów, nie biorę ich od kilkunastu dni. Doraźnie stosuje Klonazolam na spanie. Potrzebuję coś co zadziała szybko... Niedługo idę do pracy po L4 i nie mogę sobie pozwolić na brak pieprzonej chęci.
Wenlafaksyna, Paro, sertra nie działa, a wenla powoduje kardio.
Uwierzcie mi, mogę być wysnutym z emocji robotem jeśli preparat pomoże.
Myślałem nad moklo czy innym imao. Dzięki


Topnik

Posty: 53
Rejestracja: 2018
3


Probowales pregabaline? Na poczatku w wiekszych dawkach ok 300mg daje poczucie euforii i checi do pracy


wnc1964

Posty: 195
Rejestracja: 2018
10
15


Pregabalina jak najbardziej...

Jeśli chcesz dodatkowo sedawny SSRI to oprócz paroksetyny masz fluvoksaminę początki mogą być trudne dlatego zacznij od 25mg na dobę w końcowym rozrachunku lek jest najbardziej sedatywno-anksjolitycznym SSRI większym niż paroksetyna, Jeśli chcesz coś na napęd to została Tobie fluoksetyna z innych grup leków (NDRI) – np. bupropion , (IMAO-A) – np. moklobemid.
Pośrednie działanie ma tianeptyna lek z małą ilością sidów , ale niektóre osoby twierdzą że to placebo a inni chwalą sobie ten lek.
Leki sedatywno nasenne to mianseryna oraz popularna mirtazepina.


acojeslimak

Posty: 121
Rejestracja: 2014
7
6


TL;DR: postawiłbym na coś dopaminergicznego, dodał wit C i inne antyoksydanty osłonowo oraz zastąpił clonazolam czymś mniej uzależniającym. :finger:

Ludzie, kolega szuka czegoś, co go zagoni do roboty, a Wy mu serwujecie cały jadłospis z największą częścią poświęconą środkom wspomagających sen %-D

@SiteLambda
Dysklajmer:
Spoiler:


1. W kwestii kardio
Jeśli wenlafaksyna (lub inny stim) zdaje egzamin, tylko powoduje efekty uboczne w postaci kardio (wybacz, nie do końca zrozumiałem tę część Twojej wypowiedzi), to może lekarz pójdzie Ci na rękę i doda tymczasowo coś na rozgalopowane serce (beta-bloker? alfa-bloker? coś jeszcze innego? nie wiem jak z bezpieczeństwem łączenia tego pierwszego z wenlą, a pregabę, benzo i inne środki uzależniające wybrałbym w ostatniej kolejności*). Po kilku dniach / tygodniach uboki powinny ustąpić.

2. Leki doraźne, często ogólnodostępne
Możesz odwołać się do gamy leków pobudzających. Pseudoefedryna bez recepty, efedryna na receptę, metylofenidat na różową (?) receptę, modafinil/armodafinil z szarej strefy (bo w Polsce się nie przyjął i tylko dlatego nie ma w aptekach), może nawet metkat z kuchni. Jest tego jednak trochę, tylko musisz albo wziąć pod uwagę, czy dany środek powoduje uboczne kardio przy wyborze, albo zastosować coś, co te kardio zniweluje. Wspomniany przez wnc1964 bupropion też mógłby się nadać.

3. Jak dostać od lekarza to, czego potrzebujesz
Możesz też po prostu iść do lekarza i powiedzieć, że masz problemy z nadmierną sennością, śpisz po kilkanaście godzin dziennie, w ciągu dnia funkcjonujesz półprzytomny i musisz coś z tym zrobić. Wenlafaksyna na to pomagała (jeśli rzeczywiście pomagała), ale powodowała uboki w postaci kardio (lub innych, jeśli nie chcesz, żeby lekarz wyrzucił z menu wszystko, co może, ale nie musi pobudzać serca).
Spoiler:
Jeśli jakimś cudem dostaniesz metylofenidat (Ritalin, Concerta) (!!!):
Spoiler:
4. Jeśli nie z apteki...
Nie lubię pisać o substancjach spoza apteki w tym dziale, ale w Twoim wypadku zastanowiłbym się nad substancjami nootropowymi i z rynku RC. 4F-MPH, 4F-EPH i izopropylofenidat z pewnością znalazłyby tu zastosowanie. Inne stymulanty też, zwłaszcza te z przewagą dopaminy nad noradrenaliną (jak te trzy powyższe, mniejsze kardio). Oczywiście najpierw musisz zapoznać się z profilem bezpieczeństwa tak słabo przebadanych związków, chyba że masz równie wyjebane jak 90% tego forum poza tym działem.

*Wenlafaksyna też uzależnia, lekarz Ci pewnie nie mówił.

A skoro już o uzależnieniach mowa, to rzeczywiście wyjebałbym ten clonazolam i w jego miejsce dał mniej uzależniającą mirtazapinę, hydroksyzynę, czy jakiś krótko działający, mulący SSRI. Wiesz zapewne, że gorsze od odstawiania opio jest chyba tylko odstawianie benzo? Stay safe & good luck! Nie zapomnij napisać, jak poszło ;-)
Spoiler:


SiteLambda

Posty: 53
Rejestracja: 2017
2
2


@acojeslimak Tobie przede wszystkim, bo czytając Twój wywód dalej jestem w szoku - oczywiście pozytywnym! - jednak i całej reszcie bardzo dziękuję za rady! Klonazolam idzie w odstawke bo mimo że wykazuje chyba 10 razy większą predyspozycje do uzależnień od opioidów niż benzo, to wyraźnie czuje jak określenie "pomyliłeś się" wchodzi mi w kości. Pregablin skutecznie niweluje fizyczne objawy odstawienie jednak strasznie mnie usypia i powoduje inne uboki.
"Kardio" - miałem na myśli tachykardie. Cóż, psychiatra dopiero na za tydzień to odwiedziłem wczoraj rodzinnego. Dostałem bupre w plastrach... Wiem że nie jest to najlepszy wybór, ale aktualnie przynajmniej wiem że pójdę do pracy i dam radę... Przynajmniej do końca opakowania - pocieszam się faktem że to i tak później niż wizyta u psychiatry. Wspomniano o nootropach, miałem pomysł na NSI-189, jednak jak na razie tylko pomysł...


wnc1964

Posty: 195
Rejestracja: 2018
10
15


Senność po pregabalinie przechodzi u mnie na początku było przekopane z sennością aktualnie jest tylko efekt przeciwlękowy, możesz spróbować kofeiny , efedryny lub dobry termogenik w sklepie ze suplami dla kulturystów jak przeszkadza bardzo Tobie senność.
Szczerze to chciałbym na odstawce ,clono'' odczuwać senność. Bupra to nie najlepszy pomysł.


problemowy

Posty: 2
Rejestracja: 2018


Witam.

Nie chcę zakładać nowego tematu aby nie zaśmiecać forum, dlatego napiszę tutaj.

Przeglądam forum i cenię ludzi, tutaj piszących ponieważ brzmią jak fachowcy, którzy wiele przeszli i znają się na temacie.

Przez 8 lat łykałem wiele antydepresantów: Asentra, Lexapro, Fluanxol, Kventiax, Elicea, Tianeptyna, Seroxat, Wellbutrin, Fevarin, Tritico i inne, których nie pamiętam.

Leczę się na depresję oraz nerwicę natręctw. Z wyżej wymienionych leków najgorzej działał Fevarin - w zasadzie nie pomagał tylko szkodził. Te leki nie działały (poza tym, że jestem spokojniejszy).

Stwierdziłem, że w razie niepokoju działają na mnie tylko benzo - Clonazepamum, Xanax. Próbowałem jednakże tylko przez 1 dzień takich suplementów diety, jak Fenylopiracetam +dmae, Serotonine, Fasoracetam + dmae, Adaptonic, Relatonic, dopamucuna. Bez efektu.Skoro łykałem 8 lat proszki z grupy SSRI, tianeptynę i one nie pomagają, to może to być efekt:

a)za małej dawki;
b) źle dobranych leków.

Moje główne problemy to:

a)w zasadzie zerowa motywacja;
b)całkowity brak kreatywności;
c)"nieogarnięcie" życiowe (całkowity brak doświadczenia, nieumiejętność załatwiania prostych spraw - kanapkę sobie zrobię, chociaż to też nie zawsze, ale już pogadać z innymi nie potrafi na luźne tematy, nie mogę też załatwiać innych spraw, które dla "zwykłych" ludzi są banalne)
d)trudności z wysławianiem myśli, próby (często nieudane) nazywania w myślach jakichś rzeczy zjawisk (to może być natręctwo)
e)wymagam od otaczających mnie osób pomocy prawie we wszystkim w czym się da
f) jestem egoistą
g)swoim złym nastrojem uzasadniam krzywdzenie psychiczne innychNie jestem kreatywny, nie daję nic od siebie. Nie chcę jednak aby tak było. Chcę mieć pomysły (kreatywność) i je realizować (motywacja).

Jeśli chodzi o nieogarnięcie życiowe, to bardzo mało znam życie, ze względu na słaby kontakt z innymi ludźmi. Nic nie robię żeby to zmienić, chociaż cały czas na to narzekam.

W związku z tym, że trochę poczytałem i wiem, że łykałem leki tylko z grupy SSRI, tianeptynę, zdecydowałem się na coś innego - coś na motywację i kreatywność.

W związku z tym postanowiłem się zwrócić o pomoc.

Obecnie jestem na combo Fluanxol, Kventiax, które aktualnie odstawiam.

Co sądzicie drodzy Forumowicze o moim przypadku ?

Pomyślałem zatem, żebym zaczął łykać Selegelinę (motywacja) + coś na kreatywność (za co CHYBA odpowiada acetylocholina) + Cholinę+piracetam.

Czy:

a)Można łączyć Fluanxol, Kventiax z Selegeliną, choliną +piracetam ? (Z tego co wiem chyba nie, gdyż Selegelina to iMAO, a tego z SSRI nie powinno się łaczyć)

b)Co sądzicie także w tej konkretnej sytuacji o California Rocket Fuel ?Czy to byłoby wskazane zamiast Selegeliny+choliny+piracetamu?

c)Czy można łączyć Selegelinę+cholinę+piracetam?

d)Może macie drodzy Forumowicze jakieś inne sugestie co do proszków na motywację, kreatywność, "nieogarnięcie" życiowe?

Z góry dziękuję za wszystkie opinie co do polecanych leków.

Posty: 1018 Strona 100 z 102
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 75 uczestników Wejdź na czata

AwatarWaWe  07b74f1b3ed2fa678edbc4a32fee0ce2Gość  f6fb060a8ce761dddd1b5da34e873adbstatyczny  308e474d6ab7d5c8ef85f9d1a7f3f041snowprincess  AwatarAmffaa  Awatarunknown  AwatarCristianoTramaldo  AwatarApollo  AwatarWincent  Awatarxanaxstyle  Awatarowerfull  AwatarSem  AwatarTripowicz  411d28be495093fc8834a3ff19a3ef16milkenss  019c0119c90a99f04c288051943e407bguerillaczaruje  e6f821cf7861aaadc0af9b5a7729de35HumptyDumpty  37d0651be1530ba7d6ac72aefb97eee9magell  07b74f1b3ed2fa678edbc4a32fee0ce2Gość  AwatarBronisław  235964ba3ce495b19df52d9f601c1ea9biel  9236b19a6d0ed50212c5e4ff4b8d50f2duch_lasu  e52f97b9d32e24ec20235d192aa19e9ckadarkaa  d284e50f0bb806bc09ba312094deabc9ppp88  c4bebf56a1e9538b5df2b535a43e0a6fAhpuch  07b74f1b3ed2fa678edbc4a32fee0ce2Gość  08b079f77a4535867e206bd60c6dc721Kiwrukytna  Awatarledzeppelin2  AwatarGalaktycznyKorsarz  07b74f1b3ed2fa678edbc4a32fee0ce2Gość  1a8dc41eded001d40c930f4fe2e1d94bwonsu  07b74f1b3ed2fa678edbc4a32fee0ce2Gość  9c49fcf9b7de373530e6047a7f38e403nazizm  Awatarziomek455  d4cf0bc8ab4c39d16a8e76bb6d5f4d7fAksofem  Awatartrydzyk  AwatarDante89  da01ae7e70097ac273f090899269eaf2antoska23  75a6953836ac6533d88be07066ab3ea7TimToMit  3d26a118676104466fbb959b5ab6bd7cicoteras  75a6953836ac6533d88be07066ab3ea7TimToMit  Awatareth0  Awatarlukas549  Awatarjabolman  07b74f1b3ed2fa678edbc4a32fee0ce2Gość  ada9e2893155b392abe27a2a7b3abf2adreamy4life  Awatarqwertz  07b74f1b3ed2fa678edbc4a32fee0ce2Gość  Awatarvirr  db20b8b77fbb658d06b4df6960e8a46afenek  AwatarLutenson  Awatarvirr  20a19c59b1d4dcf3f320f8ab5f4e4fa6Lizzy07  AwatarDexPL  AwatarMikerm  AwatarMondengel  8f54a28f5b8f9e31d33445325dcd865aImAloneInAComa  AwatarGanjaBot  07b74f1b3ed2fa678edbc4a32fee0ce2Gość  334da058b93e5518901f0fba5350f067zetembe  Awatarfoggy  Awatarkonczita  07b74f1b3ed2fa678edbc4a32fee0ce2Gość  AwatarPjaq  AwatarxSzuLeRx  Awatarszybkiniewsciekly  AwatarInfamis  07b74f1b3ed2fa678edbc4a32fee0ce2Gość  9377aca005f813f6d4bc2e009fd281d0ciekawska_Pani  AwatarLilith123  a431c1648f5a014a71e9b719f4635bf1Kowalswegolosu  07b74f1b3ed2fa678edbc4a32fee0ce2Gość  AwatarLarrbi  fe75d945e1c293dfb4228c8ba33be14eMolecular  Awatarbrd  Awatarcebex  

Kto jest online

Obecnie tego podforum nie przegląda żaden zarejestrowany hyperrealowicz (0 gości)