Doradźcie proszę antydepresant

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 1122 Strona 100 z 113

SiteLambda

Posty: 61
Rejestracja: 2017
2
2


Panowie i Panie proszę Was serdecznie o opinie. Uzależniony od opioidów, nie biorę ich od kilkunastu dni. Doraźnie stosuje Klonazolam na spanie. Potrzebuję coś co zadziała szybko... Niedługo idę do pracy po L4 i nie mogę sobie pozwolić na brak pieprzonej chęci.
Wenlafaksyna, Paro, sertra nie działa, a wenla powoduje kardio.
Uwierzcie mi, mogę być wysnutym z emocji robotem jeśli preparat pomoże.
Myślałem nad moklo czy innym imao. Dzięki


Topnik

Posty: 275
Rejestracja: 2018
20
29


Probowales pregabaline? Na poczatku w wiekszych dawkach ok 300mg daje poczucie euforii i checi do pracy

Tekst opublikowany wczoraj przez Krytykę Polityczną na okoliczność Światowego Dnia Świadomości Przedawkowań (International Overdose Awareness Day). Polskie statystyki pozwalają na zindywidualizowanie odpowiedzialności za przedawkowanie lub zatrucie i sprowadzenie jej do prostego „zaćpania się”, mimo że problem jest tak naprawdę systemowy.
Blisko 9 proc. mieszkańców USA w wieku 50-64 lat paliło marihuanę przynajmniej raz w roku, a wśród tych powyżej 65. roku życia - 3 proc. – pokazały badania, których wyniki opublikowało właśnie pismo „Drug and Alcohol Dependence”.

wnc1964

Posty: 990
Rejestracja: 2018
72
62


Pregabalina jak najbardziej...

Jeśli chcesz dodatkowo sedawny SSRI to oprócz paroksetyny masz fluvoksaminę początki mogą być trudne dlatego zacznij od 25mg na dobę w końcowym rozrachunku lek jest najbardziej sedatywno-anksjolitycznym SSRI większym niż paroksetyna, Jeśli chcesz coś na napęd to została Tobie fluoksetyna z innych grup leków (NDRI) – np. bupropion , (IMAO-A) – np. moklobemid.
Pośrednie działanie ma tianeptyna lek z małą ilością sidów , ale niektóre osoby twierdzą że to placebo a inni chwalą sobie ten lek.
Leki sedatywno nasenne to mianseryna oraz popularna mirtazepina.


acojeslimak

Posty: 139
Rejestracja: 2014
7
6


TL;DR: postawiłbym na coś dopaminergicznego, dodał wit C i inne antyoksydanty osłonowo oraz zastąpił clonazolam czymś mniej uzależniającym. :finger:

Ludzie, kolega szuka czegoś, co go zagoni do roboty, a Wy mu serwujecie cały jadłospis z największą częścią poświęconą środkom wspomagających sen %-D

@SiteLambda
Dysklajmer:
Spoiler:


1. W kwestii kardio
Jeśli wenlafaksyna (lub inny stim) zdaje egzamin, tylko powoduje efekty uboczne w postaci kardio (wybacz, nie do końca zrozumiałem tę część Twojej wypowiedzi), to może lekarz pójdzie Ci na rękę i doda tymczasowo coś na rozgalopowane serce (beta-bloker? alfa-bloker? coś jeszcze innego? nie wiem jak z bezpieczeństwem łączenia tego pierwszego z wenlą, a pregabę, benzo i inne środki uzależniające wybrałbym w ostatniej kolejności*). Po kilku dniach / tygodniach uboki powinny ustąpić.

2. Leki doraźne, często ogólnodostępne
Możesz odwołać się do gamy leków pobudzających. Pseudoefedryna bez recepty, efedryna na receptę, metylofenidat na różową (?) receptę, modafinil/armodafinil z szarej strefy (bo w Polsce się nie przyjął i tylko dlatego nie ma w aptekach), może nawet metkat z kuchni. Jest tego jednak trochę, tylko musisz albo wziąć pod uwagę, czy dany środek powoduje uboczne kardio przy wyborze, albo zastosować coś, co te kardio zniweluje. Wspomniany przez wnc1964 bupropion też mógłby się nadać.

3. Jak dostać od lekarza to, czego potrzebujesz
Możesz też po prostu iść do lekarza i powiedzieć, że masz problemy z nadmierną sennością, śpisz po kilkanaście godzin dziennie, w ciągu dnia funkcjonujesz półprzytomny i musisz coś z tym zrobić. Wenlafaksyna na to pomagała (jeśli rzeczywiście pomagała), ale powodowała uboki w postaci kardio (lub innych, jeśli nie chcesz, żeby lekarz wyrzucił z menu wszystko, co może, ale nie musi pobudzać serca).
Spoiler:
Jeśli jakimś cudem dostaniesz metylofenidat (Ritalin, Concerta) (!!!):
Spoiler:
4. Jeśli nie z apteki...
Nie lubię pisać o substancjach spoza apteki w tym dziale, ale w Twoim wypadku zastanowiłbym się nad substancjami nootropowymi i z rynku RC. 4F-MPH, 4F-EPH i izopropylofenidat z pewnością znalazłyby tu zastosowanie. Inne stymulanty też, zwłaszcza te z przewagą dopaminy nad noradrenaliną (jak te trzy powyższe, mniejsze kardio). Oczywiście najpierw musisz zapoznać się z profilem bezpieczeństwa tak słabo przebadanych związków, chyba że masz równie wyjebane jak 90% tego forum poza tym działem.

*Wenlafaksyna też uzależnia, lekarz Ci pewnie nie mówił.

A skoro już o uzależnieniach mowa, to rzeczywiście wyjebałbym ten clonazolam i w jego miejsce dał mniej uzależniającą mirtazapinę, hydroksyzynę, czy jakiś krótko działający, mulący SSRI. Wiesz zapewne, że gorsze od odstawiania opio jest chyba tylko odstawianie benzo? Stay safe & good luck! Nie zapomnij napisać, jak poszło ;-)
Spoiler:


SiteLambda

Posty: 61
Rejestracja: 2017
2
2


@acojeslimak Tobie przede wszystkim, bo czytając Twój wywód dalej jestem w szoku - oczywiście pozytywnym! - jednak i całej reszcie bardzo dziękuję za rady! Klonazolam idzie w odstawke bo mimo że wykazuje chyba 10 razy większą predyspozycje do uzależnień od opioidów niż benzo, to wyraźnie czuje jak określenie "pomyliłeś się" wchodzi mi w kości. Pregablin skutecznie niweluje fizyczne objawy odstawienie jednak strasznie mnie usypia i powoduje inne uboki.
"Kardio" - miałem na myśli tachykardie. Cóż, psychiatra dopiero na za tydzień to odwiedziłem wczoraj rodzinnego. Dostałem bupre w plastrach... Wiem że nie jest to najlepszy wybór, ale aktualnie przynajmniej wiem że pójdę do pracy i dam radę... Przynajmniej do końca opakowania - pocieszam się faktem że to i tak później niż wizyta u psychiatry. Wspomniano o nootropach, miałem pomysł na NSI-189, jednak jak na razie tylko pomysł...


wnc1964

Posty: 990
Rejestracja: 2018
72
62


Senność po pregabalinie przechodzi u mnie na początku było przekopane z sennością aktualnie jest tylko efekt przeciwlękowy, możesz spróbować kofeiny , efedryny lub dobry termogenik w sklepie ze suplami dla kulturystów jak przeszkadza bardzo Tobie senność.
Szczerze to chciałbym na odstawce ,clono'' odczuwać senność. Bupra to nie najlepszy pomysł.


problemowy

Posty: 2
Rejestracja: 2018


Witam.

Nie chcę zakładać nowego tematu aby nie zaśmiecać forum, dlatego napiszę tutaj.

Przeglądam forum i cenię ludzi, tutaj piszących ponieważ brzmią jak fachowcy, którzy wiele przeszli i znają się na temacie.

Przez 8 lat łykałem wiele antydepresantów: Asentra, Lexapro, Fluanxol, Kventiax, Elicea, Tianeptyna, Seroxat, Wellbutrin, Fevarin, Tritico i inne, których nie pamiętam.

Leczę się na depresję oraz nerwicę natręctw. Z wyżej wymienionych leków najgorzej działał Fevarin - w zasadzie nie pomagał tylko szkodził. Te leki nie działały (poza tym, że jestem spokojniejszy).

Stwierdziłem, że w razie niepokoju działają na mnie tylko benzo - Clonazepamum, Xanax. Próbowałem jednakże tylko przez 1 dzień takich suplementów diety, jak Fenylopiracetam +dmae, Serotonine, Fasoracetam + dmae, Adaptonic, Relatonic, dopamucuna. Bez efektu.Skoro łykałem 8 lat proszki z grupy SSRI, tianeptynę i one nie pomagają, to może to być efekt:

a)za małej dawki;
b) źle dobranych leków.

Moje główne problemy to:

a)w zasadzie zerowa motywacja;
b)całkowity brak kreatywności;
c)"nieogarnięcie" życiowe (całkowity brak doświadczenia, nieumiejętność załatwiania prostych spraw - kanapkę sobie zrobię, chociaż to też nie zawsze, ale już pogadać z innymi nie potrafi na luźne tematy, nie mogę też załatwiać innych spraw, które dla "zwykłych" ludzi są banalne)
d)trudności z wysławianiem myśli, próby (często nieudane) nazywania w myślach jakichś rzeczy zjawisk (to może być natręctwo)
e)wymagam od otaczających mnie osób pomocy prawie we wszystkim w czym się da
f) jestem egoistą
g)swoim złym nastrojem uzasadniam krzywdzenie psychiczne innychNie jestem kreatywny, nie daję nic od siebie. Nie chcę jednak aby tak było. Chcę mieć pomysły (kreatywność) i je realizować (motywacja).

Jeśli chodzi o nieogarnięcie życiowe, to bardzo mało znam życie, ze względu na słaby kontakt z innymi ludźmi. Nic nie robię żeby to zmienić, chociaż cały czas na to narzekam.

W związku z tym, że trochę poczytałem i wiem, że łykałem leki tylko z grupy SSRI, tianeptynę, zdecydowałem się na coś innego - coś na motywację i kreatywność.

W związku z tym postanowiłem się zwrócić o pomoc.

Obecnie jestem na combo Fluanxol, Kventiax, które aktualnie odstawiam.

Co sądzicie drodzy Forumowicze o moim przypadku ?

Pomyślałem zatem, żebym zaczął łykać Selegelinę (motywacja) + coś na kreatywność (za co CHYBA odpowiada acetylocholina) + Cholinę+piracetam.

Czy:

a)Można łączyć Fluanxol, Kventiax z Selegeliną, choliną +piracetam ? (Z tego co wiem chyba nie, gdyż Selegelina to iMAO, a tego z SSRI nie powinno się łaczyć)

b)Co sądzicie także w tej konkretnej sytuacji o California Rocket Fuel ?Czy to byłoby wskazane zamiast Selegeliny+choliny+piracetamu?

c)Czy można łączyć Selegelinę+cholinę+piracetam?

d)Może macie drodzy Forumowicze jakieś inne sugestie co do proszków na motywację, kreatywność, "nieogarnięcie" życiowe?

Z góry dziękuję za wszystkie opinie co do polecanych leków.


wnc1964

Posty: 990
Rejestracja: 2018
72
62


Nie wiązałbym dużej nadzieji z suplami diety, to częśto marketingowy chwyt.

Selegina nie pomorze na lęk społeczny ten lek według opinii formułowiczów na początku dobrze działa a potem ma działanie pro-lękowe.

Piracetam na jednych działa na drugich nie możesz spróbować.

Jak wygląda sytuacja z lękami czy depresją nie chodzi mi o lęk społeczny o którym wspominałeś


problemowy

Posty: 2
Rejestracja: 2018


Dziękuję za odpowiedź.

Jeśli chodzi o lęki (niepokój) to to występuje, ostatnio rzadziej, ale np. wczoraj wpadałem z jednego w drugi. Przy czym to są lęki sytuacyjne - tzn wynikające z jakiejś sytuacji. Tak jak wspomniałem doraźnie pomaga tylko Clonazepamum albo Xanax.

Depresja - to wiązałbym u mnie z natręctwami, również występuje.

Czy może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie co do leków na motywację i kreatywność ?


obserwatorzmarsa

Posty: 8
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny


Brałem paorksetyne, ale przestała działać po ok. 6 miesiącach.
Lekarz zmienił mi na escitalopram. Brałem go ok. 2,5 miesiąca i nie zaskoczył (cały czas dół i lęki)

Mam lęk, obniżony nastrój, zdenerwowanie, problemy z wychodzeniem z domu, koncentracją i ze spaniem, napięcie mięsniowe , bóle mięśni i kilka innych objawów.

Jaki antydepresant z SNRI polecacie w takim wypadku ?
Niedługo mam wizytę i chciałbym coś zasugerować.

Posty: 1122 Strona 100 z 113
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 348 uczestników Wejdź na czata

Awatareliot  2f9f6442427d776bf2c8dcf0cfdb6639Jazzmanka  Awatarramzes2000  Awatarmisiek066  AwatarWincent  Awatarneprom66  e2777c31858f007d49f4ea0604ae8269Nulltum  d143872f026d3b1684b04ef6d316649aalkoholikzwyczajny  Awatarmalinowa_wrona  43f3963a4553e83ab22594342aebacb2orygenes  58155a578b416c8d60a94bd674d6e625ffenz  Awataritirritate  2c4ed23a06b27c9cc9534544e6c03928Guttural  AwatarAlembik  cb9777469a4949b2390c33dfece65880opt  6e1fb665a8281b87a7bd9fe5af69090eNazwaUżytkownika  AwatarStrahlung  Awatarhrn  Awatarzarlaczbialy  8d51d0d4f17880d97750059407302383cocosajkosajan  Awatarl0lz  Awatarhpk666  b60afa18ed091c10ed8bc511be26f3c4pigulkowce  AwatarBetterThan  843881ac4a55b05751e222b2f6e2e2a6Iskolaska  Awatargringo  531543e1c27d1e1d41e7170a7a10904bMartwa_dziewczyna  dee71be6061222d7c3e2d687eaf29151fajnagosia  9974acc77f360e182690c7706509bc69waleczule  c414fa72eeee92f2858c457cf91b9e7bmangojuice  57c7485df0bc92f271c5c90a8701c573mariusz9984  AwatarMendeleev  89899539e1124cff91cd895536db2cechasan125  AwatarGakana  ead1d2fe9dc80fe236d14194a74a8241Ataczi  Awatarcosi  Awatarfoggy  6a1ff432691e2ce140aa528458900437Drabb  AwatarDexPL  7437db3819e61ee34c3e3894354609eeNupBuster  AwatarSem  Awatarpssst  Awatarperes89  039066156b87124731c39f910e12677bobcgnmi  Awatar__  17409f29fae980b64e00e94920138cbeathlete  Awatarmamabarszcz  Awatarpiporek  775debbfc3ed0a8d0cb5ae9f695b46c7msrom  AwatarIce_Cube  50ea6ec6ad5512ad719839c329c10440Riczi  AwatarCodeineCups  3d26a118676104466fbb959b5ab6bd7cicoteras  a5425b4bf5a26992b54038204c57e6a2marylka1990  AwatarMDMAsters  AwatarUJebany  a3f9647e8f763bdef790dab27193396bSmuglava  68632bf461562a8ade69044037ebc8b2onbekend  873e3a2e74a96f4f0465cbd4418a8c18skinhead88  AwatarTripowicz  Awatarchemiczny30fun  AwatarBelial  ab25d9f2f652aa83620019cee3a89b04johnnyarrived  Awatarpomasujplecki  c78a29132f131ea50dd34f81a32ea92bmooreg  bac85984f89273b843a94c9e5fb3a1a1Najdan  Awatarpierunskimixer  AwatarApollo  731f3188c208938ece41fbef191d8825tesla420  1edf7fc9100d1d5c2395433667d6178cbadmouse  62f32d44177e2f65a74cf3c6fe13b15fN03  f471a40dc54393b27ef776dbd9a7e578kredka90  78bf1055948d662aacbf9b6bdeb89133bambii  Awatarcebex  37d0651be1530ba7d6ac72aefb97eee9magell  7521a060c9457120a75a4f404267c736nicknaszybko  Awatardamianero123  Awatarszynszyla  9c567d34ef48520a822b3be947feca52politykier  AwatarGreenZielony  c2e9a7b90bce63425209cfcf476c22daQnTwKZTN  AwatarMondengel  d9c721176f8e56a29519bec653a8ed55poduszkadouszka  517faa74de73bed7ab7863d93dcac2eaVenturio  495a4df04d23ea2941d532fd9228427bYing Yankes  1b0453b80f39e7e46615e46117cb186cNiechcetegoPanieBoze  AwatarA-CoA  AwatarPierwotnyWilk  212b02850ccbafb070ae5ba3343c1639ciekawskaaa  AwatarSassyFungus  Awatarmimic  1d2e3356ebca37462736f74174d2623erastlin80  AwatarCorgan  f8bdc6e780f64a695a809bb760dab6c4trufla1989  AwatarTiHKAL  AwatarLuciferianDawn  5e48f36c7e8f4ccdd3987ce2948d8cffpixmanek  AwatarPsychopath  Awatarsaterox  Awatargenezyp_kapen  683f0b0e312df3e60880b5f08d9ad183Vlad1234  Awatarkirke  7aa23c18079600dd0a693f9849c4c753NiepoprawnyTyp  2a41565217492d04ce55b9b2e2239ed2heheh  Awatarravez  Awatarciopek  Awatarsurveilled  6622dc58bad9b16d0e6c7c3385635f77Siyabonga  46fe728d97ee57b792eabd243bbad3eatylkotwarde  Awataritq5  373cfd8112f788620251171980e2cf20matteo97  Awatarmoondog  089a0b53a4228cc400f2059487312afdRamzeslaw  6fa55962096f5585fe7bd9e3b4828b82zdzisiu  9320ee015e0f33f03f4c4dc23d78f81fStylowy  AwatarTheFlash  Awatarcstmdrg  AwatarUho  Awatarsurferbrujo  Awatard33nied  Awatarjabolman  826df22d6c17690905758a542c082515sombre  a6af69a4d52d8e1b7afd2813df485f59psychonauta99  4ce05a5bec8feab2a77556427f387911Razley23  AwatarGandalfBiały  428036e136284eabc27ca054fa0740e9Varghulf  5bbfd99907952027796d25e17da491c8Receptor  AwatarLutenson  AwatarBillieGibonz  cd568b92e799105ef1a9860a349bc393Leczo  6866a274a884112a9b16f043140e540eadok  Awatarmialek360  5373a60d0346c0ba533e66204741a6d0carmelovelove  ca8ca4fc387546a89b1d05a2ffc4bef9kadet97  435d5f6cb22f58520dbb5532606c7c6bdaro86  f4602320e2498143f900d4fe95a39c28Dukken  Awatarstrtcode  bd2a146462b045ada72a537d866dafdcnormalnychlopak  AwatarInkwizytor_666  Awatarhvze  Awatarhoralky  ede373d104c4aac4f14d147fa669a4fedrakan9  AwatarHanHaay  08b079f77a4535867e206bd60c6dc721Kiwrukytna  Awatarthcmaster  Awatarpilz2  AwatarFurioz  Awatarcrup-nick3  a9a8ed22180ff4cd876d7e0b3f2217a2kordylier67  7dd70481332b48c8a447d7a1daae57cddarkodonnie  b743304afe9e366923266d4f265623eeagetophobia  AwatarSampleTube  eafb4b63067c4a583aa9925416b5338cmalarodzynka  1d67fc0769093bc7c4ceab7d07ef52a5SpOkOjNA  AwatarAnnihilator  Awatarlightinside  342523efdc48e68d5373871449c15f00mir576  Awatarloth_joven  Awatarmalachite  Awatarheroinowakrolowa  c0a03b2d64ec96e8bdbe9a2ed31b9b85WINALOTO  0c769f9f1b76c720d09f4afa8a3b8c08lazymilk  beb8ef285dcec9821ee9da1b67c52077bodzioo1979  0d9fd24295ff77b190ecdbe26ebe9309Szarisza  cc968a63fe46b5ffd794a920b6a8cbf0strajk  5fa1fa67a87b3dc80cbaa74a1ef5814aMirajane  AwatarSigiVera  AwatarCycuszek  a7d77a405a53bb40ad716ed9f2e72c73dermaster66  0cfceb96134949895666cfd73306df74klfpopoe  437242de8dc44bfbb85030249b997f28Hard_As_Hell  75cab52ade88bd3bf5f236c2264484e4hania90  Awatarpapiezpolak666  Awataradi112  894858c6f31df7a0bd1ed92baf2f0da6Diggry  AwatarSzaraOwca  AwatarKiepekV2  8f54a28f5b8f9e31d33445325dcd865aImAloneInAComa  Awatarledzeppelin2  AwatarGermanDoll  AwatarSiosek  f1983ba616689e69d699cea0b3ad4bf9gienio  Awatarziomek455  431f08ff0b704b99362a586e3635f5aaMasterYodaOfSkun  817d8178a61eeb4f142a422909d79396Blant_Soldier  Awatarjogurt  AwatarKutaczboga  Awatarqwertz  Awatarsiddney  AwatarGanjaBot  AwatarCzarli Hustle  7220cc2933813305c64d4db68bd0a673Pan Cietrzew 69  1c218b28eadea827727518233c7d1299michal669  6d5abb140bc182ddff34bd7a0cdebaa5hausverwalter  Awatarcyanbhelliom  1b0ea014d98e9566a8aac4832249c7d3ksentoss  5eb02ec28d5717eb8ab04d6bd5470e9fDrWips  e17bb4a7d2ef566e0976320842754f99Zaiec  Awatarkalafior91  07b74f1b3ed2fa678edbc4a32fee0ce2Gość  Awatarredalert  Awatarabsolut6  1f2ee8f11488ad4e3feea79564200a55warr0n  Awatarkaneshiro  cbbe4c814d1c726328e5d3b4aa3043dbVarkus  AwatarAmaya  1f0d5e7cd5c0a21a47ae84089c41954dreal_  Awatarpitka  9176cfffb92c0f1899ac6b81c23a8d00hatemenow1337  a569924a854a053ba17e4b26f60cecb2ljoss  6a17560fb596a7be9be2c4703f16846bmateusz5555  49a1c758aef9fd331a96997b7dc253c2Braak  AwatarDworzec PKP  faf18d20316c06e2269dd1bc662efa54Kotel25  AwatarJohnBravo  640cfb9a05a9a0ee849476c9c598b776marian72  AwatarXavi  197241a676404cc0caa812fb9806fe88papjerz  AwatarSynus  AwatarPerel  6db36e6c088002fdbe7d6a4868f8b9e5Maganus  Awatarketrab74  AwatarMrMagnificus  Awatareasilybored  caf4dc82b5eb8c647047309b3e497288liltracy  e8034272bbadb7ebd554bf2923264db6Wojciieszek  9e86f6f7cbb9f1bbe35575d5588e3cbcmikiunw  72ad81053b2f720137f3aa6e5195e9a2zjadaczRC  52d70416a188110d9b8ddc2280f44b25Marahaja  Awatartwsoul71  671e56fba73315a24cdd571d3fe52749DrsRaker  9e6639c9a4f89b379b0f6d7a54344a2f5ph1nx  Awatarqvintix  Awatarrekawiczek  ab49d8f3aec862daf594d745b0b6873fwydzielina  b64e1081e588b80ff4d1d52f1a666ffesome0ne  9b2a70751ee2d1c11061e5cafd9b315fChomik  c941ba7ee13784df99909aa6879d0a4cmosznalenina  daf72182d60aa8aa46bb1a4145bac8c2najlepszyPszyjaciel  12faa741d5c698d3e0cf7b981ce16bafMrFrog  7166a24d35c31bb18150e95fa3b0c846przodownik  Awatarravestar6  9fef328668940134703c0b53b8128acbkoksiarz36  b7b4aaab07bc69d02785678b423268a8LeegFlavoeur  fc02506a0d2f6edc34588aa1ad0cc9ecHenrykPotter  Awatararturwasyl  AwatarUroboros  AwatarDelicSajko  Awatarblokowiska666  AwatarMorfineusz  Awataruxuuri  AwatarvisitorQ  4e01d6276a7f6a85e2880d08252b3f58thai_stick  Awatarprzjan  AwatarDeadspace  Awatarsimer44  af3447cfaa6ecc5d6ec626df809760a2carmilove  Awatarmurdock777  e8bc20f482f69e9da82110920f909ba4statyczny  0fe7fb6dbd8d21e9312de1f49f7213dbiwan27  4ae44d6f8a3a9fcadcb73c4d81b3706aMaleCoNieCo  Awataromikkk  e9a084d226bc79ed941f7633015746bcSzanujeGrzyby  2e6319b5e081f6c7992b86a7f7347461tomdel38  AwatarvoLsky  AwatarHlaskover  Awatarboostlab  AwatarLOBO87  Awatarmesmerize  e50c0a1566f0c7a702b2ba2ae2619e68Adwocat  AwatarJakub777  Awatarnarcotic_dream  6ad19e16718293c3957942daf4fe83cfzohha  Awatarcelias  c4bebf56a1e9538b5df2b535a43e0a6fAhpuch  6bdf406655c9e9ff31d9890b99ffcea3Belzebub8811  

Kto jest online

Obecnie tego podforum nie przegląda żaden zarejestrowany hyperrealowicz (2 gości)