Knajpa pod przychodnią

Moderatorzy: Knajpa, Zdrowie

• 309 / 48 / 0

Nie wiem czy jest to dobry temat do takiego pytania ale spróbuję: jeżeli (nazwijmy go) X weźmie celowo dużą dawkę leków np. nasennych (celowy samobój) ale jakiś znajomy czy ktokolwiek zadzwoni po karetkę i zabiorą go na płukanie żołądka to po jakim czasie nasz X jest w stanie opuścić szpital biorąc pod uwagę, że nie miał żadnych większych komplikacji zdrowotnych? Tego samego dnia może wyjść? I czy kontakt z policją jest obowiązkowy w takim wypadku?
  • 391 / 44 / 0

To zależy. Najpierw pewnie poleży kilka dni aż zrobią badania i go ustabilizują a potem co najmniej 2 tyg. na oddziale psychiatrycznym z powodu próby samobójczej. Policja nie będzie wzywana jeśli to były załatwione legalnie leki i nie będzie stawiał oporu.

Dlaczego tytoń jest legalny, a konopie nie?

Tytoń oprócz tego, że bardzo źle wpływa na organizm człowieka, to mocno zanieczyszcza również środowisko. Konopie wręcz odwrotnie. W tym artykule przedstawiam różnice między tymi dwoma roślinami.

Prof. Wojcieszek: na jednego “alkoholika” przypada przynajmniej trzech “pijaków”

- To nie uzależnienie od alkoholu, ale jego nadużywanie, pojedyncze akty upicia się są dzisiaj problemem i niosą największe szkody. Nie pamiętamy, że jeszcze sto lat temu abstynencja była powodem do chluby. W okresie odzyskiwania niepodległości piliśmy jeden litr czystego alkoholu na głowę, dziesięciokrotnie mniej niż teraz. Polska należała do najtrzeźwiejszych krajów w Europie - mówi Krzysztof Wojcieszek, dr hab. profesor Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie, członek Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Konferencji Episkopatu Polski.
  • 51 / 6 / 0

Jakie polecacie poradnie leczenia bólu, jeśli chodzi o trojmiasto albo gdansk +100km?? Oczywiście chodzi dobre przychodnie i lekarzy pod względem łatwości pozyskania zasobów :))
  • 76 / 6 / 0

Niezwiązane z narko ale zapytam: czy jest sens zacząć przyjmowac antybiotyk na boreliozę skoro minęło już ponad 2 tygodnie odkąd spostrzegłem rumień na nodze? I drugie: można łączyć antybiotyk Sumamed z lekiem przeciwpsychotycznym Rispoleptem (leczę się na schizofrenię)?
  • 6 / / 0

Kuracje antybiotykiem zawsze trzeba dociągnąć do końca, nie wolno jej przerywać z wielu przyczyn. Jeśli chodzi o łączenie leków z tego co patrze to nie powinny zajść żadne interakcje, więc bez obaw :)
  • 159 / 25 / 0

@acylowac27
troche pozno, ale borelioza to choroba przewlekla
znikniecie rumienia nie oznacza wyzdrowienia
ja bym wzial i potem zrobil test
testy wykonywane w PL sa malo skuteczne, lepiej wysylac probki do berlina
co do interakcji lekow zapytaj lekarza
  • 8 / / 0

Macie pomysł z czego może wynikać podwyższone ciśnienie krwi po PST? Ostatnio zauważyłem, że na fazie pojawia się nieco nieprzyjemne, mocniejsze bicie serca i postanowiłem się temu przyjrzeć. Podczas ostatnich trzech degustacji maku mierzyłem sobie ciśnienie przed, w trakcie i po, w regularnych odstępach czasu. Za każdym razem wychodziło mi, że na czas ugrzania ciśnienie rośnie o ok. 15-20mmHg. Może nie jest to jakaś ogromna różnica, ale sprawa o tyle mnie niepokoi, że po opio spodziewałbym się raczej spadku ciśnienia.
  • 1 / / 0

Witam, proszę o ocenę poniższej listy lekow pod kontem substancji psychoaktywnych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wróć do „Knajpa pod Przychodnią”
Na czacie siedzi 1492 uczestników Wejdź na czata