Knajpa pod przychodnią

Moderatorzy: Knajpa, Zdrowie

Posty: 3128 Strona 313 z 313
Rejestracja: 2019
  • 309 / 48 / 0

Nie wiem czy jest to dobry temat do takiego pytania ale spróbuję: jeżeli (nazwijmy go) X weźmie celowo dużą dawkę leków np. nasennych (celowy samobój) ale jakiś znajomy czy ktokolwiek zadzwoni po karetkę i zabiorą go na płukanie żołądka to po jakim czasie nasz X jest w stanie opuścić szpital biorąc pod uwagę, że nie miał żadnych większych komplikacji zdrowotnych? Tego samego dnia może wyjść? I czy kontakt z policją jest obowiązkowy w takim wypadku?
Rejestracja: 2018
  • 391 / 44 / 0

To zależy. Najpierw pewnie poleży kilka dni aż zrobią badania i go ustabilizują a potem co najmniej 2 tyg. na oddziale psychiatrycznym z powodu próby samobójczej. Policja nie będzie wzywana jeśli to były załatwione legalnie leki i nie będzie stawiał oporu.

Dlaczego tytoń jest legalny, a konopie nie?

Tytoń oprócz tego, że bardzo źle wpływa na organizm człowieka, to mocno zanieczyszcza również środowisko. Konopie wręcz odwrotnie. W tym artykule przedstawiam różnice między tymi dwoma roślinami.

Prof. Wojcieszek: na jednego “alkoholika” przypada przynajmniej trzech “pijaków”

- To nie uzależnienie od alkoholu, ale jego nadużywanie, pojedyncze akty upicia się są dzisiaj problemem i niosą największe szkody. Nie pamiętamy, że jeszcze sto lat temu abstynencja była powodem do chluby. W okresie odzyskiwania niepodległości piliśmy jeden litr czystego alkoholu na głowę, dziesięciokrotnie mniej niż teraz. Polska należała do najtrzeźwiejszych krajów w Europie - mówi Krzysztof Wojcieszek, dr hab. profesor Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie, członek Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Konferencji Episkopatu Polski.
Rejestracja: 2017
  • 51 / 6 / 0

Jakie polecacie poradnie leczenia bólu, jeśli chodzi o trojmiasto albo gdansk +100km?? Oczywiście chodzi dobre przychodnie i lekarzy pod względem łatwości pozyskania zasobów :))
Rejestracja: 2019
  • 76 / 6 / 0

Niezwiązane z narko ale zapytam: czy jest sens zacząć przyjmowac antybiotyk na boreliozę skoro minęło już ponad 2 tygodnie odkąd spostrzegłem rumień na nodze? I drugie: można łączyć antybiotyk Sumamed z lekiem przeciwpsychotycznym Rispoleptem (leczę się na schizofrenię)?
Rejestracja: 2018
  • 6 / / 0

Kuracje antybiotykiem zawsze trzeba dociągnąć do końca, nie wolno jej przerywać z wielu przyczyn. Jeśli chodzi o łączenie leków z tego co patrze to nie powinny zajść żadne interakcje, więc bez obaw :)
Rejestracja: 2019
  • 159 / 25 / 0

@acylowac27
troche pozno, ale borelioza to choroba przewlekla
znikniecie rumienia nie oznacza wyzdrowienia
ja bym wzial i potem zrobil test
testy wykonywane w PL sa malo skuteczne, lepiej wysylac probki do berlina
co do interakcji lekow zapytaj lekarza
Rejestracja: 2018
  • 8 / / 0

Macie pomysł z czego może wynikać podwyższone ciśnienie krwi po PST? Ostatnio zauważyłem, że na fazie pojawia się nieco nieprzyjemne, mocniejsze bicie serca i postanowiłem się temu przyjrzeć. Podczas ostatnich trzech degustacji maku mierzyłem sobie ciśnienie przed, w trakcie i po, w regularnych odstępach czasu. Za każdym razem wychodziło mi, że na czas ugrzania ciśnienie rośnie o ok. 15-20mmHg. Może nie jest to jakaś ogromna różnica, ale sprawa o tyle mnie niepokoi, że po opio spodziewałbym się raczej spadku ciśnienia.
Rejestracja: 2015
  • 1 / / 0

Witam, proszę o ocenę poniższej listy lekow pod kontem substancji psychoaktywnych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Posty: 3128 Strona 313 z 313
Wróć do „Knajpa pod Przychodnią”
Na czacie siedzi 1492 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość