Biegunka po spożyciu magnezu?

Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

• 262 / 1 / 0

Ostatnimi czasy złapałem zajawke na suplementowanie witamin oraz magnezu, jednakże zawsze po spożyciu magnezu wystepuje u mnie biegunka. Przyjmowalem różne postacie magnezu (tabletki do rozpuszczania z biedronki, apteczne preparaty z magnezem, nawet to http://www.sfd.pl/sklep/Olimp_Chela-Mag ... 25888.html). Niewiem nawet czy mozna to nazwac biegunką, poprostu kilka do kilkunastu razy dziennie "sram wodą", zwyczajną wodą (to co potem widze w kiblu jest przezroczyste a nie brazowe jak zwykła sraka). Wpływ zażywania witamin wykluczam, bo próbowałem też samego magnezu bez dodatkowych witamin i jest ten sam efekt. Czym może być to spowodowane?
Użytkownik nieaktywny
  • 550 / 2 / 0

Nietolerancją na magnez, lub którąś z substancji pomocniczych. Zastanów się, czy potrzebujesz suplementacji magnezu. Przejrzyj objawy jakie daje niedobór tego pierwiastka w organizmie i jeśli znajdziesz co najmniej kilka z nich u siebie to spróbuj suplementować. Tylko już nie chelatami. Chyba, że próbowałeś przyjmować także inne formy i wtedy przewód pokarmowy również dawał o sobie znać. Wtedy jedz produkty bogate w magnez :)

Wojna z dopalaczami pod flagą brytyjską. Czy Theresa May wygrała z Mocarzem?

Brytyjski Home Office podsumowuje dwa lata działania ustawy antydopalaczowej. Podobno wszystko działa jak należy, ale żeby powiedzieć coś konkretnego, „brakuje danych”. Polska znowelizowała prawo narkotykowe w sierpniu 2018 roku. Co dziś możemy powiedzieć o skutkach tej reformy?

Sąd wydał wyrok w sprawie medycznej marihuany dla umierającej matki

Oskarżonemu groziło do 15 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie sąd zdecydował się na nadzwyczajne złagodzenie kary.
  • 8 / / 0

Też ostatnio miałem biegunkę, która trwała 4 dni. Jakoś z 10 dni wcześniej zacząłem żreć ZMA Treca, a w nim właśnie 450mg chelatowanego magnezu dziennie i stawiam, że to właśnie przez nadmiar magnezu.
  • 1302 / 160 / 154

Niekoniecznie nietolerancja, sole magnezu mają pewne działanie przeczyszczające. Przede wszystkim siarczan magnezu podany doustnie, w mniejszym stopniu chlorek magnezu. Zwykle taka biegunka ustępuje po kilku dniach. Jeśli nie - tydzień-dwa przerwy i przy następnym podejściu powinno być już lepiej.
  • 72 / 5 / 0

Może spróbuj oliwy magnezowej np. Ogólnie często nawet na zagranicznych forach typu reddit czy longecity i to w wielu tematach poświęconych magnezami czytałem, ze ludzie dostawali biegunki właśnie po zażywaniu magnezu, chociaż najlepszym sposobem i tak będzie ogarnięcie magnezu z diety, fakt, że nie 100% bo ciężko by było całe dzienne zapotrzebowanie dostarczyć z pożywienia, wieczorem można pomyśleć o suplemencie, przejrzyj sobie kilka ostatnich stron tematu Doping mózgu vol. 2, tam toczyły się dyskusje na ten temat, m. in. Steetart fajnie napisał jakie produkty warto wziąć pod uwagę.

EDIT

O chuj , po napisaniu posta kapnąłem się, z którego roku temat... kolega, który odkopał wyżej mnie zmylił, sorka.
  • 33 / 4 / 0

wykopany temat po latach. moderacja nas zlinczuje.
Ogólnie za duża ilość magnezu zreszta tak samo jak witaminy C powoduje rozwolnienie.
  • 1302 / 160 / 154

[mention]carlcristal[/mention] Ha, przyznaję się. Ja odkopałam, więc siebie, ani tym bardziej Was nie zlinczuję. ;> Niemniej jednak - nie tylko nadmiar magnezu może wywołać biegunkę, ale w ogóle możliwym skutkiem ubocznym soli magnezu jest działanie przeczyszczające i biegunka.

No i w ogóle - co za dużo, to niezdrowo. ;-) Wbrew pozorom, witaminy (a tym bardziej elektrolity jak np. magnez) to nie cukierki. Elektrolity nie tak trudno przedawkować. Przy witaminach najbardziej niebezpieczny jest jednak nadmiar tych rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E lub K). C jest rozpuszczalna w wodzie, a akurat przy jej nadużywaniu większym problemem jest ryzyko kamicy nerkowej (bo generalnie nadmiar wit. rozpuszczalnych w wodzie w większości wydalany jest przez nerki, ale mimo to trzeba zachować zdrowy rozsądek) - podobnie zresztą z magnezem.

~~~Ok, koniec offtopu. :-D~~~

Wracając do magnezu - Najlepiej na początek zbadać jego poziom (przy okazji i innych elektrolitów, jak np. sód, potas, chlor czy wapń).
Wróć do „Zaburzenia somatyczne, psychiczne i psychosomatyczne”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata