Nerwica, stres temat ogolny

Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

• 421 / 109 / 0

Hormony są rzeczywiście bardzo ważne. Znajoma jakiś czas temu zaczęła brać estrogen na problemy natury ginekologicznej, a przy tym znacznie poprawił jej się nastrój, z czasem zanikały objawy depresji i nerwicy.
Niemniej, nie podoba mi się ton wypowiedzi pod tytułem "w moim przypadku było tak a nie inaczej więc jest to prawda objawiona a wszystkie inne metody leczenia danych zaburzeń są nic niewarte".
Oczywiście przed przystąpieniem do leczenia psychiki należy zbadać się pod kątem chorób somatycznych. Ale to nie zmienia faktu, że nie wszystkie zaburzenia psychiczne są ich wynikiem i że np. medytacja nie ma sensu. O sferę umysłu trzeba dbać tak samo jak o ciało.
  • 309 / 66 / 0

Wyższy poziom testosteronu jednak odbiera trochę pokory tak, jakby mózg nie był w stanie się uczyć i przyjąć innego punktu widzenia tylko agresywnie broni się własnego zdania.
Nie bez powodu większość naukowców to chuderlaki %-D

EDIT:
Chuj doczytałem jednak, że teść nie ma chyba dużego wpływu na acetylocholinę, bardziej na gabę i serotoninę, więc naukowcy po prostu poświęcają czas czemu innemu niż ćwiczeniom i dlatego tyczki %-D
Ale pisało też, że jest się mniej chętnym do współpracy.

Tradycyjny lek czy groźny narkotyk? Marihuana w Korei Południowej

Pod koniec 2018 roku w Korei Południowej wprowadzono do obrotu leki na bazie konopi (Cannabis sativa, Cannabis indica). Korea jest pierwszym krajem w konserwatywnej pod tym względem Azji Wschodniej, który odważył się na taki krok.

Pili środek do dezynfekcji. 9 osób nie żyje, w tym matka pięciorga dzieci

Dziewięć osób spotkało się na imprezie we wsi Tomtor w Jakucji. Kiedy skończył się alkohol, sięgnęli po środek do dezynfekcji rąk. Cztery osoby zmarły na miejscu, trzy w ciągu kilku godzin, a o życie 48-letniej kobiety lekarze walczyli przez 10 dni. Zmarła w czwartek osierocając pięcioro dzieci.
  • 1 / / 0

Witam, mam straszna nerwice lekowa. Zdarzaly mi sie ataki paniki - nie zycze nikomu. Z racji tego, ze ostatnio probowalam popelnic samobojstwo łykajac paczke clonow (ciezka sprawa, bylam po tygodniowym ciagu na amfie, i chyba mialam psychoze - bylam pewna, ze mam kiłe i że zaraziam nią swojego partnera i dlatego chcialam sie zabic), pozniej psychiatryk, testy, ktore wyszly negatywnie na kile. Psychiatryk do ktorego trafilam, to tragedia. Lekarza nie doszlo sie doprosic o spotkanie, w koncu jednak wyszlam na wlasne rzadanie. I tutaj mam problem - od czasu tego samobojstwa, nikt mi nie chce przepisac clonow. Nie weim co robic. Mam straszne lęki, nic na mnie nie dziala, zadne ogladanie filmow (bo mysle, o lekach), zadne oddechy, sprzatanie, nic! Czy ktos mi moze cos polecic? Jakis odpowiednik benzodiazepin? Konczy mi sie ostatnia paczka i martwie sie co bedzie dalej.
  • 309 / 66 / 0

pregabalina
  • 421 / 109 / 0

Zdecydowanie na taki nieustannie towarzyszący lęk sprawdzi się pregabalina plus jakieś dobrze dobrane SSRI.
  • 2 / / 0

Dzień dobry,

Postanowiłem zarejestrować się na tym portalu bo mam poważne problemy z samopoczuciem po odstawieniu. Nie wiem czy można nazwać to nerwicą lękową, bo diagnozuję się w oparciu o opis choroby, jednakowoż – wszystko na to wskazuje.

Chciałem zapytać o to, czy stosowanie preparatów ziołowych, np. na bazie ashwaghandy (przykład takiego środka to Restilen – https://restilen.pl) w ogóle ma sens? Nie wiem czy mogę ufać takim produktom czy jedyna droga to wizyta u psychiatry/psychologa?

Pytam, bo... wolałbym swoje problemy rozwiązywać samemu. Nie mam ochoty opowiadać o wszystkim osobom trzecim, bo mówiąc wprost – nie sądzę, aby to było konieczne.
  • 2 / / 0

Dzień dobry,

Postanowiłem zarejestrować się na tym portalu bo mam poważne problemy z samopoczuciem po odstawieniu. Nie wiem czy można nazwać to nerwicą lękową, bo diagnozuję się w oparciu o opis choroby, jednakowoż – wszystko na to wskazuje.

Chciałem zapytać o to, czy stosowanie preparatów ziołowych, np. na bazie ashwaghandy (przykład takiego środka to Restilen – https://restilen.pl) w ogóle ma sens? Nie wiem czy mogę ufać takim produktom czy jedyna droga to wizyta u psychiatry/psychologa?

Pytam, bo... wolałbym swoje problemy rozwiązywać samemu. Nie mam ochoty opowiadać o wszystkim osobom trzecim, bo mówiąc wprost – nie sądzę, aby to było konieczne.
  • 421 / 109 / 0

Odstawieniu czego?
Wróć do „Zaburzenia somatyczne, psychiczne i psychosomatyczne”
Na czacie siedzi 1932 uczestników Wejdź na czata