Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 2823 • Strona 278 z 283
  • 812 / 158 / 0
Awatar użytkownika

czyli lepiej pierw przyblizyc zasieg swiadomej percepcji mimo checi polozenia sie w lozku (jesli nie robilo sie wczesniej niczego wyczerpujacego)
  • 147 / 6 / 0
Awatar użytkownika

Chodziło mi o to że wolna wola, ego sytemy przekonań to nie istniejące koncepcje. Wszytko co się dzieje jest wynikiem bodźców lub zapamiętanych schematów. Prawda wyzwala i pozwala odpuścić. A to uspokoi umysł który wie że nic nie znaczy i że go nie ma i nie ma nic do zyskania prócz kolejnych iluzji. To jest kwas do przełknięcia. I bardzo ciężko to zaakceptować.
  • 2215 / 258 / 0

Myślę że taka anhedonia ciągle zmęczenie i brak motywacji do czegokolwiek może mieć wpływ Dopamina a raczej jej niedobór ? Bo przecież Dopamina odpowiada za motywację procesy myślenia itp . Można w takim wypadku spróbować leczeniem agonistami dopaminy jak l-tyrozyna , lewodopa które wpływają na syntezę Dopaminy . Ktoś coś?
Sam zastanawiam się nad lewodopą
  • 181 / 19 / 0

@sclero2014 tylko ci da branie agonisty?po jego odstawienia wszystko wróci do poprzedniego stanu plus wyrabia się tolwrka,uzależnia.
  • 106 / 7 / 0
Awatar użytkownika
swiadome_majaki
Kompetentny
Kompetentny

Nie ma aktualnie skuteczniejszych leków niż SSRI? Jak leczysz depresję to sugeruję konsultować z lekarzem odstawianie leków. Zadbaj o to, żeby mieć dobrego lekarza, otwartego na współpracę z pacjentem. Nieuków i innych debiuli psychiatrów odstaw na bok. Regularną masturbacją obniżasz sobie poziom dopaminy. Najbardziej barwnym przykładem nadmiaru dopaminy jest mr president Trump ;) Jego zachowanie. Jedna rada masturbuj się raz w tygodniu. i wychodź do ludzi tam gdzie dużo kobiet odpalaj sobie porno takie jakie lubisz. Jeśli wydaje Ci się, że jesteś gejem to zamiast coming out robić upewnij się, że nie jesteś hetero to idź do burdello i niech to jakaś sympatyczna dziewczyna sprawdzi. Bez stresu. Płacisz tylko za usługę.
"Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro."
  • 73 / 6 / 0
Awatar użytkownika

Witam!

Od roku leczę się antydepresantami, według dokumentacji medycznej na ZOK (nerwica natręctw), jednak pobocznie również odczuwałem stany przygnębienia i braku motywacji (słomiane zapały), wahania nastroju i brak sensu życia / utracenie zainteresowania czymkolwiek.

Nerwice natręctw udało się wyleczyć, z tego co zauważyłem po roku, jedyne co zostało to brak motywacji i wahania nastroju. Bywa tak, że kilka dni jestem zmotywowany do zrobienia rzeczy które odkładałem wcześniej i patrzę pozytywnie w przyszłość, a nagle bez większego powodu następnego dnia przez kilka kolejnych dni brak motywacji i brak sensu życia.

W czym "tkwi problem" według Was? Pytam, bo zbliża mi się zaraz kolejna wizyta u psychiatry i chcę wiedzieć jak z nim rozmawiać w tej kwestii. Czy to bardziej problem dopaminowy w tym przypadku?

Moja historia leczenia:
- escitalopram przez 3-4 miesiące (10-15mg)
- wenlafaksyna (2 miesiące) - totalne dno + bupropion (biorę cały czas od 7 miesięcy)
- wortioksetyna od 5 miesięcy (20mg) + bupropion (300mg)

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!;)
  • 2393 / 1337 / 34
Awatar użytkownika
AnnaS
Kompetentny
Kompetentny

Memantyna z selegilina plus Zielona herbata z kawą. Zero anhedonii.
Wszyscy jesteśmy równi wobec śmierci tylko pozytywna energia.
  • 812 / 158 / 0
Awatar użytkownika

Wiki eng:

Skutki niedoboru u ludzi
Podczas gdy ludzie bez genu MAO-A wykazują upośledzenie umysłowe i nieprawidłowości behawioralne, osoby bez genu MAO-B nie wykazują żadnych nieprawidłowości poza podwyższonym poziomem fenetylaminy w moczu, co rodzi pytanie, czy MAO-B jest rzeczywiście niezbędnym enzymem. Nowsze badania wskazują na znaczenie fenetylaminy i innych amin śladowych , o których obecnie wiadomo, że regulują neuroprzekaźnictwo katecholamin i serotoniny poprzez ten sam receptor co amfetamina , TAAR1 . [28] [29]

Zaproponowano profilaktyczne stosowanie inhibitorów MAO-B w celu spowolnienia naturalnego starzenia się człowieka u zdrowych osób, ale pozostaje to wysoce kontrowersyjnym tematem. [30] [31]
Spoiler:
Takie tam pierdoły.
Przypisy jakieś do tego są, ale podchodzić z dystansem.
Sele hamuje mao-b, więc to ciekawe 😀😎
  • 1 / / 0

Proszę o poradę. Jakieś substancje w miare łatwo dostępne które pomogą mi na chroniczne zmęczenie bez powodu, stany depresyjne, brak motywacji. Generalnie masakra
  • 1029 / 118 / 0
Awatar użytkownika

ODPOWIEDZ
Posty: 2823 • Strona 278 z 283
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.