Jonizator powietrza oraz inne urządzenia.

...czyli jak domowym sposobem zrobić: boks, HPS, lampę, wentylację itp.

Moderator: Konopia

• 262 / / 0

kiedys slyszalem ze jonizator powietrza potrafi zabijac zapach, ja myslicie,dotyczy to woni konopi? znacie sposob na zniwelowanie nieporzadanej dla obcych woni w nieszczelnej szafce?

Użytkownik nieaktywny
  • 248 / 2 / 0

kiedys slyszalem ze jonizator powietrza potrafi zabijac zapach, ja myslicie,dotyczy to woni konopi?
Teoretycznie tak, ale praktycznie nie do końca..
Wszystko zależy od tego ile chcesz uprawiać roślin w swojej szafie.
Ogólnie jeśli jest to nieduża plantacja to jonizator na pewno sobie poradzi z tym problemem.
Jeśli planujesz budowe dużego box'a lub growroom'a to pomoże schemat, który zamieszczam poniżej:
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Wentylacja to bardzo ważna rzecz ponieważ zapach potrafi być bardzo uciążliwy i może zdradzić nawet najlepiej przygotowaną uprawę, a tego nie chcemy. Prawda?

Pozdrawiam!

Redukcja szkód? Po twoim trupie

Dopalacze zostały w Polsce zrównane z narkotykami. Skutek? Co dwa dni ktoś umiera w związku z użyciem nowych substancji psychoaktywnych.

Podczas interwencji próbował połknąć woreczek z narkotykami. Przeliczył swoje możliwości

Podczas wieczornego patrolu wrocławskiego Śródmieścia, policjanci zauważyli nerwowo zachowującego się mężczyznę. Postanowili sprawdzić powód tego zachowania.

Użytkownik nieaktywny
  • 248 / 2 / 0

Jeśli natomiast chodzi o jonizator to nie polecam na podstawie wiedzy czysto teoretycznej popartej przygodami innych.
Podczas małej uprawy, np. 2,3 roślinki jonizator radzi sobie, ale tak jak napisałem- nie do końca.. ;-)

Tutaj filtr węglowy:
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Tutaj cały schemat budowy:
http://www.overgrow.com/growfaq/1509

Trzeba pamiętać o tym, że "carbon filter" emituje dużo szkodliwych składników, które mogą być szkodliwe nawet dla ludzi. Trzeba pobawić się w szczegółową budowę i ja sam osobiście nie polecam tego sposobu dla początkujących.

• 262 / / 0

Sweet Bulldog pisze:

Wszystko zależy od tego ile chcesz uprawiać roślin w swojej szafie.
Ogólnie jeśli jest to nieduża plantacja to jonizator na pewno sobie poradzi z tym problemem.
mam nieszczelna szafe, chcialem uprawiac w ninej jedna max 2 rosliny. mi by wystarczalo jak zapach konopii nie bedzie intensywny. zeby nie kazdy to wyczul

Użytkownik nieaktywny
  • 248 / 2 / 0

mam nieszczelna szafe, chcialem uprawiac w ninej jedna max 2 rosliny. mi by wystarczalo jak zapach konopii nie bedzie intensywny. zeby nie kazdy to wyczul
W takim razie nie będzie problemów..
Pamiętaj o nazwie- "jonizator jonów ujemnych"..

Rośliny, które rosną w takim środowisku są wyjątkowo ładne i zdrowe.
Ma to związek z wychwytywaniem różnego typu zanieczyszczeń etc.

Edit:
Poszukałem na internecie takiego jonizatora, którego ja używałem dopóki przez przypadek nie został zniszczony- jeśli go zastosujesz to na pewno będzisz zadowolony.
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2006 przez Sweet Bulldog, łącznie zmieniany 1 raz.

• 262 / / 0

Sweet Bulldog pisze:

Poszukałem na internecie takiego jonizatora, którego ja używałem dopóki przez przypadek nie został zniszczony- jeśli go zastosujesz to na pewno będzisz zadowolony.
widzialem go nna allegro, wlasnie jego zamierzalem zakupic. dzieki

• 87 / 2 / 0

ten jonizator wogule działa przy trawie ? sprawdzał ktos to ?
czy to moze chwyt marketingowy allegrowicza :> :P ?

Użytkownik nieaktywny
  • 248 / 2 / 0

ten jonizator wogule działa przy trawie ? sprawdzał ktos to ?
czy to moze chwyt marketingowy allegrowicza :> :P ?
Eee?? :-/ :nuts:

• 87 / 2 / 0

chodzilo mi o ten któren ty pokazałeś na fotce niektóre jonizatory wogule sie nie spełniają pytając czy wogule działają chodziło mi o ten na fotce ;]

Użytkownik nieaktywny
  • 248 / 2 / 0

chodzilo mi o ten któren ty pokazałeś na fotce niektóre jonizatory wogule sie nie spełniają pytając czy wogule działają chodziło mi o ten na fotce ;]
A przeczytałeś tego posta?? ;)
Napisałem poniżej, że go używałem.. :P

Wróć do „Młody technik”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata