Knajpa pod naciętą makówką

Luźne dyskusje na temat opioidów. Posty napisane w tym dziale nie sumują się do licznika postów.

Moderator: Opioidy

Posty: 8420 Strona 821 z 842
Rejestracja: 2017
  • 98 / 7 / 0

Czysty interes tera kiedy jest popyt napewno cos sie pojawi xd

lol

Rejestracja: 2006
  • 2828 / 300 / 0

14 września 2019IvoPartisan pisze:
To rezultat wytycznych EU, dlatego praktycznie każdy mak z Czech nie działa.

Ivo kurwa podziwiam twój upór w powtarzaniu bzdur %-D

Wytyczne EU niczego nie zmieniły. Z 2lata po wprowadzniu tych 'wytycznych' mielismy klepacze z czech.
To zmiana prawa w czechach zmusila producentów a nie żadne wytyczne. Francuski mak czy tam mak z Hiszpanii nadal klepie mimo tych samych wytycznych.

Dlaczego? Bo kurwa nikt nie będzie rezygnował z zysków. Wytyczne nie mają nic do rzeczy. Dopiero jak zmuszą producntów i wprowadzą przepisy we francji czy hiszpanii to cos sie zmieni.
W stanach chyba znowu musieli przez neta zamawiac i to po jakichs horrendalnych cenach.

Terapia z użyciem MDMA pozwala przepracować traumy?

"Jakbyś patrzył na przeszłość przez aparat fotograficzny z obiektywem szerokokątnym”.

Kokaina ukryta w ziarnach kawy. Włoska policja udaremniła przemyt

Ziarna kawy faszerowane kokainą, przemyconą z Kolumbii, skonfiskowała w piątek policja we Włoszech. Niedaleko Florencji zatrzymano mężczyznę, który sprowadzał do kraju ukryte w ten sposób narkotyki.
Rejestracja: 2010
  • 3661 / 452 / 0

@lol na czym teraz jedziesz ?
Pogodziłeś się z kodeiną ?
Rejestracja: 2018
  • 604 / 107 / 2

Lol, a jak myślisz, dlaczego Czesi zmienili przepisy? Jak pisałem, bywa że największe państwa UE wcale się czasem nie śpieszą z wprowadzaniem swych wytycznych i jednolitych przepisów (nawet skrupulatni Niemcy dalej mają przepisy zezwalające na jazdę bez włączonych świateł w dzień i brak ograniczeń prędkości na autostradach), Francja zawsze należała do tych "niezależnych", mających swoje nawyki i zwyczaje (jeśli ktoś tam sprzedawał coś kiedykolwiek to wie o co chodzi) . Rynek z pewnością się zmniejszy w porównaniu do tego co było, choćby przez oczyszczanie maku w Czechach, ja jednak jestem pewien że pojawią się jeszcze francuskie i hiszpańskie klepacze (może nawet tureckie, jak nastąpi tam kolejny cywilizacyjny postęp w postaci używania kombajnów- a to tylko kwestia czasu ). Ale w tym momencie wszyscy jesteśmy na etapie "wiary". Jak będzie to się okaże, to znaczy sami musimy to sprawdzić. Chyba że sugerujecie żeby tego nie robić, co przy pojawieniu się klepaczy zapewni porządek na stoiskach z makiem. Ponadto, są jeszcze hurtownie z tańszym makiem, gdzie można trafić klepacza. Pamiętam jak jeden gość tu pisał, że kupił na raz 300 kg takiego klepacza (zużył w ciągu 6 miesięcy), mnie by to starczyło na 10 lat i wtedy nie musiałbym już nic szukać po sklepach. A póki co, dawnych wspomnień czar:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 62 / 15 / 0

Nie wiem ile ty lat żyjesz na tym świecie, ale poczytaj sobie wątki np. o PST z czasów mocarzy. To gówno co jest teraz, to nie są nawet zgliszcza.
Rejestracja: 2010
  • 2374 / 382 / 0

nie wiem czy wiecie ale hiszpańskie ziarna są cały czas, bez żadnych przestojów eksportowane do USA. Skończyły im się czasy Angielskich mocarzy z upraw stricte na potrzeby farmacji to od jakiś 2 lat płuczą hiszpańskie które uważają za chujowe. W każdym razie za oceanem można bez problemu hiszpany kupić i nie ma tam żadnych kryzysów z plonami itp.... Więc jest szansa, że u nas zwyczajnie zbanowali klepacze na dobre.. Najpierw wycieli Czeskie klepacze, potem francuskie a na końcu znikneły hiszpańskie. A mak przecież jest. Jak był tak jest - te same marki, te same brandy. Tylko nie działające.
Było fajnie ale się skończyło. Pozostają nam tylko miłe wspomnienia jak się leżało, przysypiało i w ogóle jak było pięknie :) Najbardziej wyważone i przez to najlepsze opio jakie jest i było. Nie wali w łeb tak jak hel ale wchodzi i działa bardziej subtelnie co nie znaczy gorzej, a właściwie to dzięki temu nawet lepiej.Nie jest tak sztuczne i chemiczne jak syntetyki. Do tego długo działa. I legalne!! :) Miałem dopisać, że "i w każdym sklepie..." ale się zreflektowałem w porę ;)
Rejestracja: 2018
  • 604 / 107 / 2

15 września 2019WhiteMaskTBK pisze:
Nie wiem ile ty lat żyjesz na tym świecie, ale poczytaj sobie wątki np. o PST z czasów mocarzy. To gówno co jest teraz, to nie są nawet zgliszcza.
Żyje wystarczająco długo na tym świecie by zażywać tych prawdziwych klepaczy, więcej powiem- wyobraź sobie że ja je jeszcze mam- tak tak, chodzi o np. Kresto 191 V i Kresto 166, gdy wszyscy brali by nodować, ja robiłem zapasy. Z tym porównaniem mocy to nie jest to znowu jakiś kosmos, owszem te wcześniejsze Kresto są mocniejsze od np. Helcoma 153 , ale według mnie o jakieś 30-40 %. A dziś jest niedziela- dzień święty, taki dzień trzeba święcić więc właśnie poszła przepłuczka z prawdziwego klepacza, te prawdziwe maki mam jednak w nieoryginalnych opakowaniach a większych 5 litrowych hermetycznych butlach (jak chcesz mogę przesłać zdjęcie jak to wygląda).

PS. Alien, Ty wierzysz że nasi handlowcy zdolni są do takiej profesjonalnej selekcji? Gdyby taka miała miejsce, to chyba byłby jakiś oddźwięk medialny.
Rejestracja: 2010
  • 2374 / 382 / 0

@up wiesz co, nie wiem ocb, już nie chce mi się płodzić kolejnych teorii i wymysłów na temat czemu klepacze zniknęły, kto za tym stoi itp.... Zniknęły, nie ma ich i prawdopodobnie już nie będzie. Over.
BTW - te Twoje Kresto to nie jest już czasem mocno przeterminowane ? Oczywiście płukałbym i nie patrzył na datę ;) Jedyne co mogłoby mnie powstrzymać to pleśń...i to jakaś większa bo przecież płukało się nie raz zapleśniałe serie ;)
Rejestracja: 2018
  • 604 / 107 / 2

Dlaczego akurat tak pesymistycznie podchodzić do sprawy? Nie ma, to już na pewno nie będzie...a może właśnie będzie? Może pojawi się jakiś mocny francuz lub hiszpan, może namierzymy jakieś działające i załatwimy kilka woreczków po 50 kg? Dla mnie to nieprawdopodobne by nasze służby lub handlowcy robili pomiary zawartości alkaloidów przy zamawianiu nowych serii i na tej podstawie niektóre odrzucali, by tak się stało raczej potrzebna jest medialna rozróba w wyniku np. serii zgonów, jak po dopalaczach.
Te moje Kresta są oczywiście przeterminowane, ale przesypałem je do szczelnych pojemników gdzie wilgoć nie ma dostępu i mak wygląda i smakuje całkiem normalnie. Jeden z pojemników w trakcie opróżniania:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2011
  • 213 / 35 / 0

@AlienForms nie wiem jakie inne teorie są potrzebne- susza i pewnie całe ziarno leci w eksport, a wiadomo, że z Hiszpanii bardziej się opłaca do USA niż do PL pchać towar, dlatego tam mają "helcomy" non stop, a u nas bida.

@lol @IvoPartisan co do aktów UE to co nieco wiedzy liznąłem i w skrócie to zalecenia Komisji są to, jak sama nazwa mówi, rekomendacje dla wszystkich krajów członkowskich bez przymusu do ich wprowadzenia ale KE daje w ten sposób znak, żeby lepiej jednak się dostosować bo jak już coś wymyślili to tego nie odpuszczą. Jeżeli nadal nie wszyscy to zrobili, to takie zalecenia są upgrade'owane zwykle do dyrektyw lub ew. rozporządzeń i wtedy już wszystkie kraje mają obowiązek wprowadzenia.
Także nasze zalecenia makowe na razie nie są obowiązkowe, dlatego jedni np. Czesi czy Węgrzy wprowadzili, a inni już nie bardzo. Takie prawne procedury trwają długie lata, także jeszcze daleka droga do przymuszenia wszystkich do wprowadzenia, ale jednak w każdej chwili dany kraj może sam z siebie je wprowadzić
Posty: 8420 Strona 821 z 842
Wróć do „Opioidy - knajpa”
Na czacie siedzi 1331 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kacper88, RekinSidas i 2 gości